Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Hogy vegyem rá 2 és...

Anyukák! Hogy vegyem rá 2 és félévesemet az evésre?

Figyelt kérdés
Nagyon keveset eszik. Most 89 cm és 10,2 kg.
2013. júl. 2. 09:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak egy rokon kisfiú példáját tudom leírni, mert szerencsére az én lányom mindenevő :-)


Szóval a legfontosabb, hogy ne erőltessétek. Ha minden gondolatotok ez körül forog, benne akaratlanul is kialakul egyfajta ellenállás. Az említett fiú születésétől keveset evett, majd tizenévesen valamennyi evési zavar (bulímia, anorexia) jelentkezett nála. Végül pszichiáter segítségével tudott csak helyrejönni.


Szerintem hagyjátok abba az állandó kínálgatását. Ha vannak kedvenc ételei, akkor azokat adjátok neki gyakran. Kerüljétek a sok édességet és chipset. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy mindegy hogy mit, csak egyen. És ami a legfontosabb, hogy mutassatok jó példát. Üljetek le az asztalhoz és jó étvágyal kezdjetek el enni, közben beszélgessetek jókedvűen. Viszont őt ne is hívjátok, feledkezzetek el róla. Nem mondom, hogy elsőre, de pár alkalom után ő is részese akar majd lenni az egésznek. Viszont akkor sem kell rögtön lerohanni. És még egy dolog, ne legyen mindig ez a téma otthon és másokkal.


Sok sikert! :-)

2013. júl. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, Nálunk a bölcsi váltotta ki, hogy nem evett. Előtte zabagép volt így szép súlya volt. Senki nem vett komolyan hisz egészégesen tápláltnak tűnkt. Nálunk volt olyan, hogy egész nap tejet ivott. Végül már azt sem bántam volna ha kekszet eszik, csak egyen valamit, de abból is csak 2-3 darabot tolt le. Egyedül a tej volt az amit mindig minden körülmények közt meg ivott. Elkezdtem neki kombináltan adni a Béres cseppet és a Cebiont, most fogy el az üveg és örömmel mondhatom, hogy újra visszatért a zabagép :D sőt mostmár eszik a bölcsiben is. Nagyon nehéz volt, mert bölcsi kezdés óta 7! hónap telt el. Azóta szinte belebetegedtem és apa is, hogy éhen fog halni, beteg lesz, nem fejlődik rendesen stb. De hála az égne úgy néz ki kezd rendbe jönni, remélem most nem kiabáltam el.
2013. júl. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!