Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Allergiás gyerekek szülei...

Allergiás gyerekek szülei megnyugtatnátok? Beteg volt a kisfiam,2 féle gyógyszert kapott hétfő óta. Tegnap este kijöttek rajta csalánkiütéses foltok. Ma reggel még több. Folytatás lent.

Figyelt kérdés
Felhívtam dokinéninket azt mondta, hogy adjak neki Ca pezsgőtabit. Meg ugye vigyen délután. El is vittem. Vagy a gyógyszerek, vagy a vírus amiért beteg volt csinálja. Illetve péntekig nem ehet tejterméket és tojást. Pénteken vissza kell vinnem. Írt fel kúpot ha befulladna, amit nem váltottam ki egyenlőre mert 12.000 Ft (Rectodelt). Szóval nagyon aggódom, ha gond lenne szaladunk vele a sűrgősségire, én nem kockáztatok. Kérdésem az lenne, hogy jelentkezhet még légzési nehézség. A Ca-ot kapja napi 3X fél tabit. A foltok jönnek rajta folyamatosan már az arcán is van, de mintha máshol meg múló félbe lenne.
2013. júl. 24. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

nagyon nem mindegy, hogy csalánkiütés vagy pöttyök!

ezt kéne megállapítani. orvos nem tudta megmondani?

mert ha csalánkiütés, akkor ez allergia és ahogy olvastam a tegnapi kérdésedet, biztos a gyógyszer, de annak már ürülnie kéne, így múlnia is. viszket neki? mert a csalánkiütés piszkosul viszket!


ha meg csak pöttyök, akkor inkább vírus volt és az okozza, ez elég gyakori. fiamnak is eddig 3x volt olyan, 3 napig magas láz, a 3napos láznál más tünet nem volt, a másiknál piros volt a torka. elmúlt a láz, jöttek a pöttyök, pár napig az egész teste tele volt, majd elmúlt. erre nem kell se kalcium, se semmi. ez a vírus végét jelenti.


én allergiás vagyok pár dologra, pl. a fenistil cseppre is. nekem is foltos lesz az egész testem, viszketek piszkosul, de több orvossal konzultáltam és megnyugtattak, hogy ha pöttyök jönnek ki akkor nem lesz fulladás belőle, az akkor van, ha dagadok, akkor bedagadhat a légzőszervem is és akkor lehet fulladás.

szóval ha nem látod, hogy bármilyen dagadna akkor megnyugodhatsz. pöttyök belül is lehetnek, de attól nem fog megfulladni :)

ha meg nem csalánkiütés, akkor meg egészen biztosan meg kéne nyugodnod :)

képet nem tudsz feltölteni? úgy könnyebb lenne segíteni. mondjuk a hátáról

2013. júl. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi kicsit megnyugtattál. Doki néni határozottam mondta, hogy csalánkiütés. Térképszerűen foltos az egész teste, és viszket is neki. De egyébként pöttyök is vannak rajta, de 90 %-ban foltok. Jöttek ki rajta újabbak, annak tudom be, hogy ürül még a gyógyszer. DE nem biztos benne dokinénink sem, hogy hogy melyik a 3 variáció közül. Sűrűn nézem, hogy rendesen szuszog-e, mert már alszik. Szerinted ha holnaig nem lesz gond, akkor túl vagyunk rajta?
2013. júl. 24. 20:03
 3/3 A kérdező kommentje:
A pöttyök is kidudorodnak.
2013. júl. 24. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!