Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, megmondan...

Kisgyerekes anyukák, megmondanátok, konkrétan mi az, ami dühöt, és lenézést vált ki belőletek, ha összetalálkoztok egy kortársatokkal, akinek még nincs gyermeke?

Figyelt kérdés

Tudom, nem vonatkozik mindenkire, de sokszor szembesültem ezzel, nagyon bántott, s bánt a mai napig...nagyon szeretnék kisbabát, de mivel most váltam el (nem emiatt) ez nem a leg időszerűbb.

Előre is köszönöm a válaszokat, ha lehet, írjatok kort is.



2013. júl. 29. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Én senkit nem nézek le, inkább azon szoktam csodálkozni, ha már több gyermeke is van. Pl. múltkor találkoztunk férjem volt középiskolai osztálytársával, aki nő és 27 éves, már két gyermeke van. Én 23 vagyok, így nem sok korom belinek van gyermeke.
2013. júl. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Te hány éves vagy?

Saját tapasztalatom nincs a kérdésedről, mert bennem nincs ilyen érzés, ha olyan kortársammal találkozom, akinek nincs még gyereke (35 körüliekről van szó), több barátnőm is így van, és ha őszinte akarok lenni, velük szeretek a legjobban találkozni, mert nem gyerekekről beszélgetünk, hanem értelmes dolgokról. :)


Viszont emlékszem, hogy egyszer, jó régen, már több mint 10 éve, mikor még nem volt gyerekem, egy barátnőmmel cseverésztem-sétálgattam, és összefutottam egy régi ismerősömmel, aki fiú, és a „hogy vagy” kérdésre rögvest elújságolta, hogy hány gyereke van már. Mire én mondtam, hogy nekem nincs gyerekem, és olyan lesújtó hangsúllyal közölte erre, hogy „az látszik”, amit nem értettem.

Ma már viszont értem: szerintem arra gondolt, ha gyerekem lett volna akkor, nem lett volna időm rá, hogy a barátnőmmel andalogjak, cseverésszek. Szóval szerintem lehet, hogy az ismerőseid simán csak irigykednek, mert még „szabadon élsz”. :)

2013. júl. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nézek le senkit, amiért nincs gyereke. Dühös azokra tudok lenni, akik 'jobban tudják',hogy kell gyereket nevelni, pedig gyerek közelében sem voltak sose, és folyamatosan kioktatják az anyukákat, bírálják őket és beszólogatnak.
2013. júl. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kortársaimnak mind van gyereke :-) 37 vagyok ,csak az boszant ha gyerektelen osztja az észt gyerektémában .
2013. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

természetesen belőlem sem vált ki semmiféle rossz indulatot vagy érzést. Számtalan oka lehet annak, hogy valakinek nincs gyermeke- ettől ő semmivel sem több vagy kevesebb nálam, akinek van.

Nagyon nehezen értem az efféle indokolatnak dühöt.

Vagy van, vagy nincs- ezen a lenézés sem tud változtatni!


Érdekes, hogy a legkedvesebb 3 barátnőmnek sincs gyereke (különböző okok miatt), mindannyian 30+ (32,35, 37 évesek), én pedig 36 vagyok, a kisfiam 3 éves.

Ettől függetlenül nagyon jó és értékes emberek, szeretnek bennünket, mi is szívesen találkozunk velük.

Az tény, hogy az egyiküknek még - hozzám képest- nagyon pörgős, bulizós élete van, néha nehéz egyeztetni a találkozást (számára elképzelhetetlen, hogy 7kor keljen hétvégén, nekem meg az megy már csodaszámba, hogy ő 11ig is tud aludni :)))

Ezeken túl lehet lendülni- ha egy kapcsolat értékes, akkor a felek fognak rá időt és érzelmeket áldozni. Ismeretlenek negatív véleményével pedig nem érdemes nagyon törődni.

Szép napot:

2013. júl. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek kérdező. Nekem a barátnőm azt vágtam a fejemhez, hogy te csak tanulsz míg én anya vagyok. Tudom, hogy nem szó szerint gondolta, de engem is megsértet. Nagyon sok anya mindenre megsértődik, miközben ő nem veszi észre, hogy ugyan annyi embert ő is megbánt.
2013. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lenézést nem vált ki, mert mindenki magának kell tudnia éreznie mikor jöhet egy gyerek.


Dühös akkor ha pl már lenne gyereke, de kidobta, vagy ha hülyének bélyegez, mert nekem már van 2is.

Zavar, de már nem veszem fel amikor ő jobban tudja formát mutat, pedig lilája sincs mi is egy gyerek.


Van nálam 2 évvel idősebb barátnőm, és nem nem nézem le mert még nincs sem férje sem párja sem gyereke. Kicsit sajnálom, hogy a kapcsolata nem jött össze ahogy szerette volna, és max szurkolok neki, hogy boldog legyen, nem még bele is rúgok, hogy bezzeg már szülnöd kéne.

2013. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nos én fordítva kaptam meg,hogy 23 évesen nekem már van gyerekem biztosan tönkre tettem az életem és biztosan csóró vagyok... kedves kijelentés,nos én soha sem piszkáltam senkit amiért van gyereke vagy amiért nincs
2013. júl. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Frenki22 válasza:
.
2013. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!