Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányom nem akar...

4 éves kislányom nem akar hazajönni az oviból, ha délután megyek érte. És ezt látják az ovónők is. Nagyon zavaró, elkezd hisztizni. Mit szólnak az ovónők? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szinte minden gyerek átesik ezen. Az óvónők nem lepődnek meg ezen. Kinövi majd.
2013. júl. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ne viccelj, napi szinten látják ezt az óvónők.

2 dolgot próbálj ki, első, hogy mikor értemész, akkor ne haza hívd, hanem mond neki, hogy játszhat még 5-10 percet és ha végeztek, akkor mentek.

lehet azért sír, mert az a játékot nem akarja fébehagyni.

a másik, ha az a baja, hogy még maradna, mert sokan vannak, vagy a kis barátja még marad, hogy később mész érte egy fél órával.

ezeket próbáld ki. enyém is sírt, mert mindig akkor értem oda, mikor épp kimentek az udvarra és már alig várta, hogy biciklizzen, erre haza kellett jönnie.

úgyhogy előbb hazajöttem, lezuhanyoztam és utána mentem értem, akkor már a nyakamba ugrott :)))

2013. júl. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A masodik valaszado nagyon jo tippet adott. :) Nallunk is az vallt be, hogy amikor odaerek akkor mondom neki, hogy meg 5 perc jatek vagy meg mehet 2 kort a biciklivel az udvaron... aztan megyunk. Addig valltok par szot az ovonenivel. Igy elfogadja a dolgokat.

Emiatt ne aggodj. Inkabb orulj, hogy nem a masik veglet. Jol erzi magat, szereti a tarsasagot, jatekokat es feltalaja magat. Igy te is "konnyebben" hagyod ott hidd el. Nallunk regen olyan is volt, hogy amikor meglatott nem csak sirt hanem elkezdte nekem hangosan mondogatni, hogy: "anya mennjen haza azonnal, nem megyek haza, maradni akarok..." es ehez mind hatalmas krokodil meretu konnyeket hullatott. Gondolhatod elos ilyen alkalommal, hogy ledobbentem. :) De amitota bevezettuk a meg 5 perc jatekot azota nincs ez szerencsere. Hetvegere is szokta mostmar meghivni az ovis baratait. Mindig kerdezgeti, hogy "anya meghivjuk most hozzank Davidot jatszani?" Annyira aranyos. Szerencere nagyon jo kis tarsasag. Aprilisba kezdte a kisfiam az ovig most 3 es fel eves.

2013. aug. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk az jött be, hogy "nem haza megyünk, hanem máshová". Van úgy, hogy elmentünk még boltba, fagyizni, játszótárre vagy mamához, esetleg más útvonalon mentünk haza, de volt úgy is, hogy sehova, csak egyenesen haza (de mikor otthon voltunk már nem hisztizett). Csak azt mondtam neki, hogy "máshová" megyünk és jött. Ez volt a varázsszó. Egyébként meg ne izgasd magad azon, hogy az óvónők ezt látják (nem a te gyereked az első eset, minden kisgyereknek van ilyen korszaka, vagy éppen más meg azért hisztizik, hogy nem akar oviba menni). Az óvónők nem fogják azt gondolni, hogy rosszul bánsz a gyerekkel vagy ilyesmi, mert épp az a mániája, hogy nem akar haza menni. Tucatnyi ilyet láttak már. Majd kinövi a gyerek. Örülj neki, hogy jól érzi magát az oviban. Lényeg, hogy ne akard lekenyerezni (ha jössz, kapsz ezt meg azt). Szokja meg, hogy ha megjelensz, menni kell. Esetleg otthon szépen elbeszélgethetsz vele, hogy neked rosszul esik, hogy nem akar rögtön veled menni. És nagyon büszke leszel rá, ha holnap első szóra ügyesen veled megy.
2014. jún. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!