Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valaki részt vett már azon a...

Valaki részt vett már azon a programon, hogy kórházban lehet felolvasni mesét a gyerekeknek? Hogyan lehet erre lelkileg felkészülni? Hogyan történik ez az egész?

Figyelt kérdés
2013. aug. 8. 22:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Szóval volt már valaki mesedoktor?
2013. aug. 8. 23:01
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Én a másik oldali tapasztalatomról tudok mesélni. Elég sokat voltunk bent a kórházban a fiammal, nagyon súlyos beteg volt. De bárhová mentünk, mindig voltak nálunk súlyosabb esetek, és tragédiák is. Egy kórházban el kell fogadni az esendőséget, az emberi test törékenységét. De tudni kell, hogy a gyerekeknek nagyon erős lelkük van, és úgy fogadják el sorsukat, ahogy felnőtt csak ritkán. És természetesnek veszik a betegségüket.

Aki gyerekek közé megy kórházba, annak hátra kell hagynia a félelmeit. Tudni kell természetesen beszélni a gyerekekkel akár a betegségükről, valamilyen vizsgálatról is. És érdemes ugyanoda visszajárni, mert a gyerekek szeretik a visszatérő, ismerős dolgokat. Megszeretik az embert. E miatt csak olyan menjen, aki akár a gyászt is fel tudja dolgozni.

De ennél szebb dolog, mint beteg gyerekeknek segíteni, nincs is. Én is olvastam a felhívást. Nekem sajnos a gyerekek mellett még nincs lehetőségem.

2013. aug. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem jövő kedden kell mennem először, én is kicsit aggódom de remélem menni fog. :)
2014. okt. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!