Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiscsoportos gyerekek már...

Kiscsoportos gyerekek már egymással játszanak, vagy ebben a korban még az egymás melletti (egyedül) játék a jellemző?

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 08:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy milyen a kisgyerek. Akinél van nagyobb tesó, azok hamarabb megtanulják az együtt játszást,de már ált. játszanak egymással.
2013. szept. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányom kiscsoportos, ő együtt játszik a gyerekekkel. Tavaly is járt már oviba, akkor mini csoportos volt, de már akkor is együtt játszott a gyerekekkel. Ő egyébként is egy nagyon barátkozós, társasági gyerek.
2013. szept. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy óvónő mondta, hogy középső vagy nagycsoportban kezdenek el együtt játszani addig csak egymás mellett pakolásznak. Persze ez függ attól, hogy van otthon másik gyerek vagy sem. Saját tapasztalatom még nincs mert még nem ovis a gyerekem.
2013. szept. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Általában még egyedül.

A fiamnak szerencséje volt,mert talált egy hasonló habitusú,értelmileg fejlett kislányt,akivel első pillanattól kezdve összenőttek,és teljesen külön világban eljátszottak tavaly,kis csoportban.Az óvónő mondta is,hogy ez nagyon nem szokványos:)

2013. szept. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem illetve a tapasztalat is azt mutatja, hogy az ennyi idős gyerekek bizony már együtt játszanak.Fiamnak nincs testvére, unokatetvérével szokott játszani, aki hasonló korú, és ők együtt játszanak, nem egymás mellett.Különbőző játékokat találnak ki.

Az oviban is hasonló a helyzet.

2013. szept. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem is az a tapasztalatom, hogy együtt játszanak.

na meg ezt is tanultam, hogy a gyerekek 2,5-3,5 éves koruk között érnek meg erre, nem is értem azt az óvónőt aki azt állítja, nagycsoportban fognak együtt játszani, hol van nem közben ha nem a gyerekekkel? :D

2013. szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, lehet, hogy a mi környékünkön furák a gyerekek, de az én kisfiamnak 2 éves kora óta van komplett baráti köre a játszóról. Eleinte csak együtt motoroztak, kb. 2,5 éves koruk óta pedig együtt homokoznak, rohangálnak, sőt, beszélgetnek is. Ők nem jártak bölcsibe, de délután kint szoktak lenni a bölcsisek is, és ők is ugyanígy együtt játszanak.
2013. szept. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 2 évesen kezdte a bölcsit egy baráti család ugyanolyan korú gyerekével együtt akikkel előtte is sűrűn összejártunk!Mindíg csak egymás mellett játszottak el majd 2,5 éves korukba együtt!A bölcsis gondozók is mondták,hogy nagyon jó két kis pajtás,iszonyatosan jókat eljátszanak együtt,szerepjátékoznak stb.

Most 3 éves múlt a fiam és kimerem jelenteni hogy szinte mindenkivel eljátszik akár még időssebb gyerekkel is(barátnőm 6 éves fiával,szomszéd 9 éves lányával stb)

2013. szept. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 16 hónaposan kezdte a bölcsit,és a gyerekek 1,5 évesen már együtt játszottak,nem egymás mellett.
2013. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
változó. én tanyán nőttem fel, nagyon kevés ember volt, nem mentünk nagyon közösségi területekre, ezért én nagyon nehezen kezdtem el a barátkozást. egész 2. osztályig alig mertem valakihez hozzászólni, csak apa, anya, testvér.
2013. okt. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!