Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan érjem el, hogy egyedül...

Hogyan érjem el, hogy egyedül is eljátsszon legalább fél órát?

Figyelt kérdés
4 éves, és egyáltalán nem tud egyedül játszani. Kicsit megfázott, nem mentünk oviba, itthon vagyunk, és ha én nem ülök le vele autókat tologatni, akkor egész nap nézi a tv-t :( De szó szerint, egyetlen percig nem játszik egyedül. Ha megtiltom a Tv-t, akkor ül, és néz maga elé. Ez valami rettenetes. Mit lehetne csinálni? Vagy minden 4 éves ilyen? Azt hittem ennyi idős korára már feltalálja magát kicsit, de semmi. Ti mennyit játszotok a gyerekekkel?

2013. szept. 11. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem, ez elég fura amit leírsz.

Szerintem a köv alkalommal ezt a néz maga elé dolgot mond el a dokidnak is.


De amit megpróbálhatsz, hogy leülsz félórát aktívan játszani vele. Ekkor se tv, se rádió, se telefon, semmi ne legyen közbe, ne legyen tesó, ne legyen apuka, csak ti ketten és aktívan játszatok, olvassatok amit akar. Majd félóra után közöld vele, hogy most kimész fözni, takarítani amit akarsz és ö addig játszon egyedül. Ekkor általában még félórát eljátszanak egyedül.


Még annyit hogy az unalom kreativítást szül. Lehet csak az a baj, hogy mindig körbe van ugrálva, mindig azt gondolod, hogy játszania kellene. Nem lehet ö csak lni akar és nézni. Hagyad kibontakozni egyedül.

2013. szept. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mit próbáltatok eddig bevetni annak érdekében, hogy eljátsszon egyedül is?

Az ül és néz maga elé nem feltétlenül baj szerintem (hacsak nem egész nap csinálná, de ezt azért nem gondolom), az én kisfiamnál is vannak ilyen üresjáratok, amikor mondjuk megunja a játékot. Szerintem ez nem baj, néha

2013. szept. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a felnőttek is elbambulnak.
2013. szept. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ez az ül és néz, ez nem vmi beteges dolog :)) csak az unalom jele, az hogy nem találja fel magát, és csak üldögél az ágyon

ő egyke, és mindig lefoglalja vki, ha nem én, akkor a család többi tagja, valószínűleg ez a baj, de mit csináljak már, így alakult

azt már próbáltam, hogy együtt játszunk, majd otthagyom, de egyből jön utánam

2013. szept. 11. 14:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Adtál már a kezébe valamit, amivel egyedül is lehet játszani? Pl. kirakó, rajzolás/szinezés, lego, matricák, mesekönyv...?
2013. szept. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

ezt a kérdést nem igazán értem :(

4 éves gyerekről van szó!

2013. szept. 11. 15:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi nálatok a repertoár, bocs, ha bunkónak tűnt a kérdés. Úgy értettem, hogy te találod ki neki, mit játsszon ő egyedül - és lehetőleg olyat, ami egyedül is érdekes. Nekem is egyke a fiam. Bár még csak 3, ő sem jön rá magától, mikkel játszhatna, miből választhatna, hiába van minden a szeme előtt, viszont ha konkrétan a markába nyomom és adok hozzá valami feladatot, problémát, kérdést..., ami felkeltheti a figyelmét, akkor nagyobb eséllyel lefoglalja.
2013. szept. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, én is így szoktam. Kitalálom, illetve a kezébe adom, hogy mivel játsszon, és azért eljátszik vele. Vagy megmondom, hogy ezt meg azt meg kell csinálnom, addig játsszon egyedül, és ha végeztem, megyek én is. Nálunk ezek beválnak, de minden gyerek más. Egyébként lassan 4 éves lesz a kisfiam, és sokszor maga is kitalálja, hogy mivel játsszon. Persze, ő is azt szereti a legjobban, ha együtt játszunk. Ami még eszembe jutott, az én kisfiam szívesen épít/rajzol/gyurmáz stb. nekem valamit. Esetleg kipróbálhatnátok ezt is (ha még nem), hogy megkéred, hogy amíg te ezt meg azt csinálsz, addig készítsen neked valamit.

Második válaszoló. :)

2013. szept. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én leülök vele játszani, de tényleg, és aktívan, és akkor olyan 15-20 perc után mondom, hogy mindjárt jövök, csak megnézem a mosógépet, vagilyesmi...és akkor így elvan mint a befőtt, ezt is szokniuk kell, és ha nálatok nagy a család, akkor ő ezt nem tanulta meg, itt az idő..:-))

ja, és néha vissza visszamegyek, megnézem, megdícsérem milyen ügyesen játszik, milyen szépet épített, stb...

2013. szept. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna. :) Az én kisfiam detto így viselkedik, illetve nem. Ő nem néz tv-t. :) Bocsi, hogy nem írok semmit, de én sem tudok. Reggel 8-tól játszani kell vele estig. Akkor remekül érzi magát. Aludni nem szeret, se ebéd után, se este. Azidőben is játszani akar :))
2013. nov. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!