Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Könyvfaló 4,5 évesnek keresek...

Könyvfaló 4,5 évesnek keresek színvonalas olvasmányt, mit ajánlanál?

Figyelt kérdés
Az Annapeti, Boribon, Kippkopp típusú könyvek már nem elég "nagyosak" nekünk... :) Meseregény vagy nagyobbaknak való mesegyűjtemény kellene, amiben nemcsak 2-3 mese van, mert azt 1 este kivégezzük...

2013. szept. 12. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiú vagy kislány? A lányom nagyon szereti most Pöttyös Pannit és Lillebit is.
2013. szept. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem nagyon tetszik a Janikovszky Éva: Már óvodás vagyok, meg a pom-pom mesék is, meg a Vidám mesék
2013. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Annie M. G. Schmidt: Szutyoksári (több kis mese, sok kép, de telitalálat!)

Lázár Ervin: Négyszögletű kerekerdő (kevés kép, imádnivaló szereplők, nem biztos, hogy mindetn megért belőle)

Jill Tomlinson: A cica, aki haza akart menni (több fejezet, egy nagy történet, vicces képek, könnyen érthető, kedves történet)

Kövecses Panni: Erik és csipesz nyomoz (sok kép, de a történetvezetés pont megfelelően szövevényes)

Annie M. G. Schmidt: Titi a toronyház tetjén, Titi a parkban (sok szöveg, a fejezetek, sőt, a kötetek is összefüggő történetet alkotnak, szülőként is élvezhető)

Vadadi Adrienn: Leszel a barátom? - Ovis mesék (több mese, abszolút neki való)

Parti Nagy: Pecsenyehattyú és más mesék (klasszikus történetek egy kicsit ízesebb nyelvezettel)

Ionesco: 1-2-3-4 (csak mert Ionesco! Kell hozzá némi nyitottság a "másra".)

Milos Macourek: Mach és Sebesztova az iskolában (szuper különálló sztorik a kötetben, minden téren tökéletes választás egy középsősnek is!)

Csukás István: Pom-pom mesék (egy könyv egy mese, de kellően hosszú)

A kalóznagypapa meseantológia magyar szerzőktől (rövid gyöngyszemek)

Lackfi János: Átváltozós mesék (nem hagyományos, képzelet-élesztő, több mese a kötetben)

Elfelejtett lények boltja (több mese a kötetben, megfelelú hosszúságú, jó nyelvezetű szövegek, szép képek)

Petra Nagyova Dzerengova: Klára és mumusok (könnyen követhető, több fejezetből álló történet, szeretjük)

Czigány Zoltán: Csoda és Kósza könyvek (kellő hosszúságú szövegek, rengeteg humor, kevés hangsúly a képeken, több sztori egy kötetben)

Domonyi Rita: Tündérbodár (több fejezetből álló történet egy kötetben, ez már igazi meseregény)

Ha pedig már igazán felkészült a nagy meseregényekre, hamarosan jöhetnek Berg Judit Rumini könyvei!


Az én lányom is télen lesz 5 éves, de azért elővesszük a Bogyó és Babócákat is a fentiek mellett. Sokszor tapasztalom, hogy 3-4 éves gyerekek szülei visszateszik a polcra a Boribon könyveket, mert "abból te már kinőttél". Mintha félnének, hogy nem fog megfelelően fejlődni a gyerekük, ha nem jelent neki kihívást egy mese. Sose értettem, miért nem bíznak a szülők a gyermekük választásában. Azt gondolom, hogy amit a gyerek szeret, kér, élvez, nem nőtt ki belőle. Nagyon jó, ha követjük a fejlődését, és biztosítjuk az egyre összetettebb olvasmányokat is neki, de szerintem hiba teljesen elhagyni a kicsiknek szóló könyveket, ha azokat még boldogan lapozgatja. Mi ugyanúgy olvassuk az agyonillusztrált tök egyszerű Claude-ot, mint a meseregényeket és Lázár Ervineket.

Remélem tudtam segíteni :)

2013. szept. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, és ott van még Janikovszky, Szepes Mária, Bálint Ágnes, Bodó Béla, Janosch és még sokan mások. Felsorolni is nehéz, mennyi jó könyv van!
2013. szept. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most mi Bodó Béla Brumi sorozatát olvassuk,naponta két fejezetet.(ez az esti mese,egyet én,egyet férjem olvas neki)Lányom van:4,5 éves.

Bevált még:Eszes Hajnal:Bogármesék

Olvastuk folytatásban nemrégen Nils Horgelssont(ez nekem volt meg)és Disney meséket

Márti sorozat is tetszett neki.

Pöttyös Panni nemigen vált be.

Nálunk is Amiket felsoroltál meguntuk vagy már nem köti le.

Nézegettem könyvesboltokban neki könyveket,de azok aranyárban vannak.

Esetleg ha elmentek könyvtárba ott ki tudtok venni olyat,ami neki való próbának.Aztán ami tetszik esetleg meg lehet venni otthonra is.Könyvtáros biztos segít.

2013. szept. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok ötletet!! Egyelőre a "Leszel a barátom?" és "Világlátott egérke" mellett döntöttünk. Sok felsorolt könyvet ismerünk már, a Pöttyös Pannit, bevallom, nem szeretem, a Cica aki haza akart menni viszont az első számú kedvencünk, nyáron nyolcszor elolvastuk!!! Vidám mesék megvan, a többire most nem tudok visszaemlékezni.


Most fogom magam és kiírok egy listát az általatok felsorotakból, nagyon hasznos tanácsokat adtatok, köszönöm!!

2013. szept. 17. 08:13
 7/9 A kérdező kommentje:

Elkészült a lista

Járunk könyvtárba is, ott az szokott lenni a gond, hogy a legjobb könyvek soha nincsenek bent, így könyvtárból rendszerint ismeretterjesztő könyveket szoktunk kivenni (merthogy minden érdekli, hogy melyik fának mi a neve, mire való a hasnyálmirigy, mi az a súlytalanság, és hasonló elképesztő dolgok, gondolom, ti is ismeritek a szitut...)

2013. szept. 17. 08:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen én vagyok aki a könyvtárat javasolta,ebben igazad van általában a jókat kiviszik.

Még Vidám mesék írójának van két könyve egyik a Sün akit meg lehetett simogatni,az meg is van nekünk jó,másikat nem ismerem,de abban is állatos mesékvannak.

Meg van egy régi könyv,még enyém volt,címe a három pillangó,kis közép és nagycsoportosoknak vannak benne a mesék szétosztályozva,azt nagyon szeretjük.

Igen vannak dolgok amik érdeklik,hihetetlen miket kérdez néha..:-)

[link]

Íme a könyv,nem tudom hol lehete beszerezni de ha rátalálsz jól jársz vele!!

2013. szept. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Van egy olyan is, hogy Miau és más vidám mesék, az is Szutyejev. A neten sehol se találtam a Három pillangót, csak előjegyzésre. Úgy gondolom, hogy elmegyek a listámmal a Múzeum körúti antikváriumokba :)
2013. szept. 19. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!