Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek gyermeke sokáig csak...

Akinek gyermeke sokáig csak anyával/apával (tehát nem egyedül) tudott elaludni, mikor változott a helyzet? Mikortól aludt el egyedül?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nem kellett mellé feküdni, bent maradni vele.

A fiam csak úgy alszik el, ha mellé fekszem. Nincs ezzel bajom, nem teher, csak 6 hónap múlva jön a kistesója, valamit tennem kell. Egyszer próbáltam - három napon keresztül - hogy egyedül aludjon el, de éktelen sírás árán aludt csak el. Nem volt szívem hagyni.


2013. szept. 16. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát remélem azért nem piros kezet kapok a válaszomért. Nekem 9 éves a fiam és bár képes elaludni nélkülem nagy duzzogva, de minden nap megkérdezi, hogy akkor ugye megyek vele. Van egy 6 éves tesója. Nagy mázli, hogy ő bár pár perc bújást igényel néha (vagy hamarabb kidől), de nem veszi zokon, ha a tesónál kezdek altatásnál. Vagy ha nagyon szeretné, akkor a kicsinél kezdek, de a nagy megvárja, amíg végzek és melléfekszek.

Szinte mindig pár perc alatt elalszik, de régebben sokszor nem így volt és ott aludtam el mellette. Majd éjfél körül felébredtem, se fogmosás, se zuhanyozás nem volt meg még nekem akkor. Olyankor nekiállni nem volt kellemes, majd átmenni a saját ágyamba.

Most már én is fürdök,fogatmosok utánuk, hogy ha bealszok netán mellettük, akkor éjszaka ne legyen még emiatt ébren lennem.

De mondom, mostanában azért hamar elalszik és jöhetek a páromhoz filmet nézni stb.

2013. szept. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én csak zöld kezet adok annak, aki válaszol (normálisan). Őszintén szólva én sem sajnálom a gyerekemtől az összebújást, soha nem problémáztam ezen, hogy egyedül kellene elaludnia. Mikor lefekszünk, még pár percet nevetgélünk, beszélgetünk, aztán mese és alvás. Ezek számomra is szívmelengető percek. Egyedül azon aggódom, ha jön a pici, mennyire tudom ezt így folytatni. Vagy egyáltalán meddig van erre igénye egy gyereknek. Tudom, ez egyénileg változó, de úgy átlagban érdekelne.
2013. szept. 16. 14:18
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A mieink is ilyenek voltak, egyedül nem aludtak el, most 5 és 8 évesek, de még mindig előfordul néha, hogy oda kell bújni hozzájuk, mert anya nélkül nem alszanak el :)A szobájukban külön még nem igazán aludtak, bár volt néhány kósza kísérlet erre.Most a mellettünk levő szobában, egy kis franciaágyban alszanak, este lefekvés után, még egy ideig nevetgélnek, de legalább csendesen elvannak, mi a párommal, meg tudunk együtt filmet nézni, vagy felnőtt programot csinálni :)Most van útban a harmadik baba, őt is magam mellé fogom venni az ágyba, a nagyoknál sem bántam meg egyetlen pillanatot sem, majd ő is odaszokik valamelyik nagyobbhoz, ha már lesz hozzá kedve.
2013. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: Nálunk is 3 év korkülönbség lesz. Nálatok egy szobában vannak a gyerekek? Ez a másik, amin gondolkodom, hogy külön vagy egybe legyenek majd?
2013. szept. 16. 14:46
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk apa nélkül nem alszik el a lányom. 5 éves volt májusban. Én azt mondom, nem jellemző, hogy ilyen idős korban ott van mellettük az ember, amíg elalszanak, de igazából nem mondható abnormálisnak mindaddig, amíg ez a két félnek nem az. Tehát nincs olyan idő, hogy eddig kell. Nagy valószínűséggel kamaszkorban már nem fogják igényelni, de most még igen. :)
2013. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
:) Sokszor gondolok arra, hogy "de jó, még mellé bújhatok".
2013. szept. 16. 14:55
 7/14 anonim ***** válasza:
A nagyobb nálunk 3, 5eves a kicsi 11honapos! Ahogy a tesó megszuletett egyedül aludt el! Lefektettem, felolvastam az esti meset betakargattam mondtam, hogy csukja be a szemét ha a kicsi elaludt megyek vissza hozzá! Mire vissza értem elaludt!;-) Azóta egyedül alszik el!:-) Milyen idős a kisfiad?En a nagyobbnak elmagyaraztam, hogy a hugi még nagyon pici és nem tud szopi nélkül el aludni! Azóta már együtt mennek aludni!:-)
2013. szept. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
2,5 éves. Jó lenne, ha majd ilyen zökkenőmentesen menne nekünk is.
2013. szept. 16. 15:07
 9/14 anonim ***** válasza:
3évesén tudott de előtte csak velem aludt e de egy percet se bankra meg de aztán szűnni mentem de nem vólt gond utána se
2013. szept. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok látszik okos telefonról írtam remélem a lényeget ki tudtad olvasni
2013. szept. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!