Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 4eves lesz januárban...

Kislányom 4eves lesz januárban! Az utóbbi időben el kezdte ingerelni magát pl a kanapén stb! Hogyan kezeljem a szituációt? Mondjak neki vmit?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok! Ti láttátok már a gyermeketeket ilyen helyzetben?
2013. okt. 15. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

mond meg neki, hogy ezt mások előtt nem illik, menjen be a szobájába :)


enyém mese nézés közben szokta piszkálni magát, ez természetes, lényeg, hogy ne szúrd le, de tudja, hogy mások előtt nem szabad

2013. okt. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekem a fiam lesz 4 decemberben, és tavasszal-nyáron volt egy ilyen időszakunk, hogy mesenézés, játék közben is egyik kezével a fütyijét piszkálta.

Sok helyen olvastam, hogy ebben a korban ez természetes (minden reggel merevedése volt), megkérdeztem a doktornéninket is, és mindehol az a válasz, hogy csak arra kell megtanítani, hogy ez magánügy, olyankor csinálja, amikor egyedül van (pl. étkezőasztalnál, oviban nem illik).

Az elmúlt hetekben csitulni látszik a dolog, sokkal kevesebbet foglalkozik vele, mint korábban.

2013. okt. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy természetes csak olyan zavarban éreztem magam! Nincs tabu téma itthon és nem szidtam meg és nem is akarom csak olyan furcsa, hogy a "pici" kislanyom játszik és közli, hogy igy majd pisilnia kell.....
2013. okt. 15. 13:20
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Jaj, én is olyan kínban vagyok..vagy épp röhögőgörcsöm van tőle...én nem iagzán reagálok rá, szólok neki, hogy ezt a szobában, és mások előtt nem szabad, és kész...remélem nem érzi, hogy mennyire meg vagyok rökönyödve..:-))


nekem most kezdte az ovit, és sztem látja a többi gyerektől, mert vhogy az ovikezdéssel együtt jött ez a dolog, 3év 2 hós...vagy pedig így nyugtatja magát, nem tudom...

2013. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
En is mondtam neki már, hogy a szobájában mert nem illik más előtt mindegy, hogy anya-apa vagy nagymama! Milyen gyakran csinalja a Ti gyereketek? Az enyém 2naponta kb de van, hogy pár napra megfeledkezik róla! Most kezdte erdekelni az is, hogy a hugi, hogyan került a pocakba igaz ő már 1eves! Hogy hogyan jött ki nem okozott gondot elmondani mert császárral szuletett mind a kettő! Most jön a neheze a nevelésnek ha jól gondolom!
2013. okt. 15. 17:09
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Amikor kettesben vagytok, szépen mondd el neki, hogy az nem baj, ha ingerli a punciját, de ezt csak akkor csinálja, ha egyedül van, mert másra nem tartozik!
2013. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Nehogy erről elkezdj vele beszélni.Ő ezt még nem szexnek fogja fel.Teljesen meg fog zavarodni.Észre se vedd.Aki ezen megrökönyödik az hülye.Ő egy kisgyerek.Idővel abbahagyja.Nem mástól tanulják,ez egy ösztön.Az enyém is csinált néha puncis dolgokat de nem foglalkoztunk vele és simán abbamaradt.
2013. okt. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os,szerinted egy 4 éves gyereknek ez punci ingerlés?? :D Legfeljebb neked van az,ha apa rádcuppan este :D Ez a gyerekeknek olyan,mintha a lábujját piszkálná,csak ez jobb érzés,érzékenyebb ott,azért ragadnak le ott több időre :) Ez nekik nem punci ingerlés. Nem kell tudomást venni róla,beszélni se kell erről a gyerekkel,kivéve ha utcán vagy mások előtt csinálja,akkor csak annyit,hogy ezt csak otthon,mert pl azt fogják gondolni,hogy pisilned kell azért fogdosod ott.
2013. okt. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Kedves 8as! Ha nem vetted volna észre, pont azt írtam, hogy azt mondja a Kérdező a kislánynak, hogy más előtt nem illik csinálni, de egyedül nem baj ha csinálja.
2013. okt. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit mondani.Ő még tényleg nem nemi szervként fogja fel a punciját.
2013. okt. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!