Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves lányomat hogyan szoktat...

4 éves lányomat hogyan szoktathatnám le a hisztiről? Állandóan ezt csinálja, utcán, boltban, mindenhol. Oviba is hisztizik, amikor megyünk haza délután. Mit csináljak vele? Már elég nagy ahhoz, hogy mindig a hisztijét hallgassam.

Figyelt kérdés
2013. okt. 16. 17:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Valószínűleg Te reagálsz rosszul rá, és azért nem marad ez abba...


Amúgy én azt látom a 3,5 éves lányomnál, hogy akkor csúcsosodik ez ki, ha nem hagyok neki időt, és sürgetem, és ideges leszek.

Ha mindenre elegendő időt fordítunk, és közben beszélgetünk, pl. az oviban a hazafelé öltözködés egy rémálom volt. 1x csak azt mondtam neki, de nem idegesen, és tényleg nem is voltam az, hanem ezt akkor eldöntöttem, és tartottam is magam hozz, és ezt ő érezte is rajtam:

Ha nem sgítesz hogy elinduljunk, akkor nem kell felöltöznöd, jössz ahogy vagy, de nem megyünk a játszóra. Felálltam, és vártam. Először sírt, és nem öltözött, fogtam a cókmókját, és elindultunk szépen kézenfogva.

Az ovi ajtajánál elkezdett bömbölni, hogy kell a kabát, mert fázik, jó, vedd fel. de aznap mivel nem öltözött, tényleg nem mentünk a játszóra.

Másnap már segített.


Ha valami olyan dolog van, ami neki uncsi(vásárlás, posta), akkor mindg elmondom neki, hogy most ezt muszáj megcsinálnunk, de utána válassza ki, hogy mit szeretne csinálni(játszó, mesenézés, olvasás, gyurma, stb.,)és akkor azt csináljuk. De ha végighisztizi a postát, akkor én sem tartom be a szavam, nincs mese, nincs gyurma, stb.



Amúgy hiszti van így is nem mondom hogy nem, de ez már tűrhető, napi 1-2 nyervogást még kibírok én is..:-))


Az oviból hazafelé lehet azért is csinálja, mert elfáradt az oviban, nem? tehát az nem olyan igazi hiszti, hanem nyügi...olyankor én van hogy hazamegyek vele, és apát kérem meg hogy hazafelé intézze el amit kell...azért az ovi elég húzós még neki sztem..reggeltől késő délutánig szinte folyamatosan pörögnek, aztán még mászkáljon a közértbe is...

2013. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!