Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tetű az oviban! Mit tegyek...

Tetű az oviban! Mit tegyek megelőzésképp?

Figyelt kérdés

Légyszi olyan írjon, ki tapasztalatból tud tanácsot adni!!!


Kislányom haja dús és hosszú. Szeretném megelőzni, hogy elkapja a tetűt, mit vegyek a fejére? Mi várható, mi a tapasztalatotok, nem fogják a gyerekek hónapokig oda-vissza fertőzni egymást? Meg lehet ezt úszni?



2013. okt. 16. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mi tavaly megúsztuk, lehet kapni a patikában recept nélkül megelőző sprayt, minden reggel befújtam a fejét vele, ne ma haját, hanem a fejbőrét amennyire lehetett
2013. okt. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tetves gyerek nem mehet az óvodába, azonnal haza kell küldeni és csak ÁNTSZ engedéllyel jöhet vissza az óvodába! Érdemes ezt tudni. "Fertőző betegnek számít a tetves gyerek" Az óvodának kötelessége az ágyneműket és egyéb tárgyakat fertőtleníteni amibe a tetű bele költözhetett. Ezek a papír forma szerinti teendők, de naponta nem fertőtleníthetik az óvodát, így azért erre nem lehet építeni. A gyerekek össze bújnak, játszanak ohatattlanul is sajnos a tetű átköltözhet a másik gyermek fejére. amiket tudsz tenni

- próbáld a lányodnak mondogatni, hogy ne nagyon bújjon össze a többi gyermekkel

- a tetű nem szeret tiszta hajba be bújni, érdemes mostanában gyakrabban hajat mosni (sajnos hosszú hajú kislánynál ebben a hidegben ez tudom nem annyira megoldható

- a lányod haját fond össze és ne lógjon szabadon soha mert így nehezebben fészkeli be magát a tetű

- Pedex nevű nekünk nem vált be, de a Nittyfor (vagy ilyesmi) és a Pranit viszont nagyon jók voltak

- ezeket a tetű ölő folyadékokat megelőzésre is lehet használni, de elég büdösek és nem annyira tesznek jót a hajnak (főleg szárítják), de egy kezelés azért nem vészes

- valamelyik tetű irtóban volt egy fehér fésű ami nagyon sűrű és nagyon nagyon jól ki lehet vele fésülni a serkéket ilyen fésűt ha jól tudom külön is lehet venni a patikában (de ebben nem vagyok biztos) ezzel naponta tudod ellenőrizni van e benne serke mert tényleg jól leszedi a hajról

- a serke fehér rizs szerű és nehezen lehúzható a hajról, ha lehúztad a hajról és összenyomod akkor pattan --> így tudod a korpától, száraz bőrtől megkülönböztetni

2013. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. A spray jó megoldásnak tűnik! Megmosom én, ha kell, mindennap, csak ne legyen tetves. Azt nem hinném, hogy játk közben lenne annyi önkontrollja, hogy ne hajoljon oda más gyerek fejéhez, de össze fogom fonni holnaptól!


Egyéb tipp? Speciális sampon?


Sajnos az óvónő szerint akár holnap visszahozhatják azok a drága szülők a fertőzött kislányt.

2013. okt. 16. 21:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor mehet vissza a gyerek, ha viszi az igazolást az ANTSZ-től, hogy bogár mentes teljesen. Enélkül nem is veheti be az óvoda.
2013. okt. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy ezt az ovi is tudja, bár úgy tűnik, nem, a család meg véleményem szerint a legkevésbé sem, elég rájuk nézni, ha értitek...
2013. okt. 16. 21:50
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Jókat ìrtak a vâlaszolók,de az nem igaz,hogy a tiszta hajat nem szereti!
2013. okt. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Vettem Neemoxan trutymót is meg spray-t is, szurkoljatok. Sajnos nem minden márkát kapni mindenhol, ráadásul a legtöbb gyógyszertárban csak oldatot tartanak, meguntam a loholást egyik gyógyszertárból a másikba, remélem, használni fog a kettő közül legalább az egyik.
2013. okt. 17. 14:57
 8/8 anonim válasza:

Nálunk is tombol egy ideje a tetű az oviban!

DE!Ilyenről,hogy ÁNTSZ engedéllyel mehet vissza a gyerek nem is hallottunk!

Mi kaptunk egy nyomtatványt az oviból amire rá kellett írni,hogy le van kezelve a gyerek és azt,hogy milyen szerrel!Ennyi!

Most teljesen serkementes a gyerek feje,de ha most a téli szünet alatt sem tisztítják ki a fejüket akkor teszek egy bejelentést az ÁNTSZ-hez ha van mód nézzenek már körül!

2014. jan. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!