Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még ilyen autómániás...

Van még ilyen autómániás gyerek? Javul ez valaha?

Figyelt kérdés
2 éves lesz. ha nem autózik akkor is mesékből olyat kell olvasni, amiben autó van, puzzle-ből olyat szeret kirakni, ami autós (járműves), gyurmából autót kell csinálni, rajzolni autót, stb... kikészülök. Ahogy hazajön az apja, fut elé, puszi-puszi, aztán szól "gyere apa, játsszunk" Apja kérdezi mit? "Autózás!" - minden egyes alkalommal a válasz. Új helyen, vendégségben, stb, rögtön csak az autók. Én már komolyan kezdek aggódni, hogy ez meddig normális (ha egyáltalán az bármeddig is)...

2013. okt. 22. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne normális ha ez érdekli akkor ezzel szeret játszani ennyi.

Lehet a jövő audi gyár autó tervezőjét neveled :)

2013. okt. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban!! Fiam februarban lesz 3 eves tavaly karacsonyra megkapta anyukamtol dvd-n plusz konyvben a verdakat. Elotte semmilyen mese nem erdekelte..azota automaniaban elunk.. vettem neki kiskonyhat..autokat szokott "főzni" benne..:-) nem tudom normalis e..de rohadt unalmas..a jatszoteren a csuszdan autot gurit le, a homokozoban autokat as el..az epitokockakbol garazst epit az autoknak..söt arulnak mar verdas vakumcsomagolt szalamit,virslit fagyasztott felkesz csirkemellet..kindertojast..ujsagot stb..es a meregdraga kis autokrol ne is beszeljunk..meg a landaja is autos..

semmi mas nem erdekli. Sot meg nem beszel csak kb husz szot mond abbol az egyik "kai ciaooo" a masik "cars" sorolhatnam nap estig...

2013. okt. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Most komolyan kérdezed hogy ez normális -e?
2013. okt. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ugyan nem autó és nem fiú...de mánia és kislány 2.5éves :)


Labda,foci minden mennyiségben kb 50db kisebb-nagyobb labdánk van...foci videókat néz,brazil játékosokat ,ahogy zsonglőrködnek a labdával :DD tátott szájjal," pislogás nélkül"...


A másik a rajzolás,"tetováló filccel" mindene,mindenem kivan tetkózva:)annyira kiborit vele,h nem tudom el sem mondani...de ő él hal érte!


Mondjuk rajzolásban 5 éves szinten van...a védőnőnk szerint...


De egy mániákus....:)

2013. okt. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
a férjem 38 éves, de még nála sem múlt el....szóval lehet, hogy genetikus a dolog.....
2013. okt. 23. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tanácstalan anyuka válasza:
12%
Szia! Nem tudom, h mennyire ragaszkodik az autókhoz, de ha semmi mással nem tudod lekötni a figyelmét csak kizárólag egy dologgal, ami a te esetedben az autók, akkor érdemes lenne elvinni dokihoz! Mert szerintem ebben a korban ezer más dolognak le kéne kötni a babód figyelmét! a szomszédom kisfia enyhe autizmusban szenved és úgy vették észre h csak egy dolog kötötte le a figyelmét, de az nagyon csak az autók de abban kitűnő volt!
2013. okt. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Te akkor még mindig jobban jártál mint én.:) Az én két éves kisfiam mániája minden edény, fazék és fedő.Bárhová megyünk (nagyszülők, dédi... ) első dolga, mielőtt még kabátot, bármit levennénk, hogy nyitja a konyhaszekrényt és pakol és pakol.Már unom, de nem tudok mit kezdeni vele. Két három órát is elvan úgy, hogy egyik edényből kipakol, a másikba be.Játékokat, zoknit bármit ami a kezébe akad.Valamelyik nap indultunk a nagyobbért az oviba, és a táskába épp egy fedőt akart belecsempészni.... Egyszer majd csak megunja.... remélem. :)
2013. okt. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Ha fiú akkor miért baj?! Én akkor ijednék meg,. ha babázna.

Másrészt én is ilyen voltam/vagyok és 25 év is kevés volt, hogy kinőjem. Mára már több mint 300db-os kisautó-gyűjteményem van, ami folyamatosan bővül, több mint 500db autós újságot tettem már el (mind új autó, mind veterán témakörben), emellett 2 igazi autóm is volt már, ja és imádom a benzinfüst szagát, imádok versenyekre járni. :)

De miért lennék autista?! Sok minden más is érdekel, sex, pia, csajok, zene... :D

2013. okt. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam febraurban lesz 4 eves es kb. masfel eves kora ota tart az automania. Tehat nallunk meg nem mult el. Aprilistol october vegeig berletunk van autoversenyekre mert kb. 40 percre lakunk a helyi versenypalyatol (kulfold). Mar tudja a versenyzok nevet, autotipusokat es teljesen be van remegva ha megtuja, hogy mennek apaval autoversenyre. Szerencsere engem nem cipelnek magukkal igy hazimunkazom vagy pihenek. :) Ilyen apa-fia kiruccanas. Ferjem meseli, hogy meg vecere sem igen akar menni nehogy a verseny elkezdodjon amig vegzi a dolgat es lemaradjon. :) Szombatonkent meg vasrnaponkent siman vegignez 3 ora forma 1-es autoversenyt. A you tube-on autobemutatokat. :) Nallunk meg a mesekonyvek sem erdeklik hanem csak a vad autos magazinok, versenyautos matrica albumok... Mar autos a fuggony, agynemu, alsonemu, ovis taska es meg sorolhatnam. Hama gyongybol autokat keszit, legobol csakis autos johet szoba. Folyamatosan autokat tologat. :) Mar autoformas sutiszaggatonk is van ugyhogy a 3-dik szulinapjara autos kekszet meg szendvicseket kellet kesziteni. Es termeszetesen a telpotol is a kovekezoket keri: click turbo auto szett, lego auto, megaformers magneses epitobol az autos szettet. Ugyhogy nem vagy egyedul.
2013. okt. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mikor fog elmúlni és egyáltalán el kell-e múlnia. Az én fiam 4 éves múlt másfél éves korától tombol az autómánia, több mint 100db autója van, ezek csak azok, amik elöl vannak, de még minimum 50db el van pakolva (BMW, audi, volvo, porshe, nissan tömkelege, de ő jobban fel tudná sorolni, hogy miből mennyije van). Minden autómárkát ismer, amit nem, azt megkérdezi és a következő alkalommal már tudja is. Ha megyünk az oviba, útközben sorolja az autókat, amik szembe jönnek.
2013. okt. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!