Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel mossam 3 éves kislányomn...

Mivel mossam 3 éves kislányomnak ott? Minden csípi neki.

Figyelt kérdés
Szappannal sose mostam, az engem is nagyon csíp, de saba, nivea, lactacyd femina is csípi neki... Normális ez? Kérdeztem a gyerekorvost is, nem igazán kaptam rendes választ. Szegényt már annyira sajnálom. A sima gyógyszertári fürdetőt használom neki pár napja , arra nem panaszkodik, de azt meg nem tarom elég jónak és higiénikusnak a nemi szervre.
2013. okt. 23. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd el gyermek nőgyógyászhoz, és nézze meg. Az a biztos.
2013. okt. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Vízzel. Nem kell semmi extrát használni a nemi szervekre, pláne ekkora gyereknel.....
2013. okt. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Èn is azt mondom, ha csipi neki akkor ott már valami baj van.

Èn semmivel Sem mosom neki csak sima vizzel. Igazßaból már maga is mossa.

Most szolt egyik nap, hogy fáj neki, megnéztem és a böre piros neki ott, így a kistesótól van zinkes pelenkázó krém azzal kentem be neki. 1 nap után elmúlt a piros.

2013. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a Babe intim mosakodógélt ajánlotta a dokinőnk hasonló okok miatt. Elég húzós az ára, de nagyon sokáig elég és bevált. Egészségpénztári kártyával is ki lehet fizetni.
2013. okt. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is gondolkodtam a nőgyógyászon, de egyáltalán nem piros neki, a gyerekorvos is megnézte. Ettől függetlenül,valószínű hogy elviszem! A Babet ki fogom próbálni! Köszi a tippet!
2013. okt. 23. 20:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Mire érted hogy ott?

Egészen ott-ott :-DDD belül nem szabad mosni csak vízzel...

én csak kívül mosom neki a nagy szeméremajkat és a hajlatokat.


Nekem a lányom ekcémás is, minden francot kipróbáltunk, és nem hiszitek el, de a legegyszerűbb sima "Syrene tej illatú babaszappan" jó neki MINDENHOVA!! Már magam is azzal fürdök...Rossmannban veszem 99Ft..:-DDD

2013. okt. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor évekkel ezelőtt erről panaszkodott a sógornőm, én hitetlenül hallgattam. Hogy lehet az, hogy óvodás kislányoknak csipi a babaszappan. Aztán az én 2,5 évesem is panaszkodott. Nálunk az vált be, hogy a fürdővízbe van kevés natur fürdető(mikor, melyik), majd tiszta vizes zuhannyal mosom, és nincs gond.
2013. okt. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyerekeknek egyáltalán nem kell ilyen-olyan dolog a nemi szervükre,főleg nem intim mosakodók.Sok nőgyógyász még felnőtteknek sem ajánlja!Ha a gyógyszertári fürdető bevált,akkor használd azt.Én csak a fürdővízbe rakok egy kevés tusfürdőt(sima baba),végül is majdnem sima vízzel mosom a nemi szervét is.Főleg belül.
2013. okt. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kell (és nem is igazán szabad) semmilyen illatosított cuccot használni "ott" egy ekkora kicsi lánynál. A patikai fürdető tökéletesen megteszi, de nem úgy, hogy azzal mosod, hanem a fürdővízben feloldasz belőle. Nekünk anno úgy tanította a gyerekorvos, hogy egy kis tégelyben kevés forró vízben kikeversz egy kis diónyit a fürdetőkrémből (akár egy régi a fogkefe nyelével, vagy bármivel) és azt beleöntöd a kádba, ennyi. Fürdés előtt ez a "macera" csak plusz egy perc és tökéletes tőle az összes gyermekem bőre (3), az intim részeknél is. Hidd el, ennél tisztább és higiénikusabb szer nem kell a gyerekeknek és főleg nem szabad semmi illatanyaggal kevert intim mosakodó (pl. Laktacyd. Ezek csak már most elállítják a normál ph-t és kiszárítják a bőrüket).
2013. okt. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sima langyos vízzel mosd a punciját, és ha csípést érez, akkor inkább vidd orvoshoz!
2013. okt. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!