Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korban ültetted...

Mennyi idős korban ültetted le a számítógép (táblagép, okostelefon, stb) elé a gyermeked és mennyit játszik naponta?

Figyelt kérdés
2013. okt. 26. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:

táblagépet használják, 4 és 5 évesek, nem ültetem elé őket, ők kérik időnként, hogy játszhassanak

heti 2-3 alkalommal játszanak fejenként max. 10 percet, de nincs konkrét kimondott szabály, ennyit igényelnek és nagyon sokat tanulnak belőle, mert fejlesztő játékokat töltünk le a gépre (számolós, kirakós, állathangokat kell felismerni, memory stb.)

tévében is ritkán néznek mesét, az sem mindennapos, van olyan hét, amikor be sem kapcsoljuk a tévét és nem is hiányzik. Ha pedig mégis, akkor ott is tudjuk és felügyeljük, hogy mit néznek.

2013. okt. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2013. okt. 26. 16:01
 3/7 anonim ***** válasza:
4 és 2 évesek,még soha nem ültettem őket le játszani semmi ilyesmivel. Számítógépen szoktak néha mesét nézni vagy a kerek mesét hallgatják,de játszani eddig még nem és remélem sokáig nem is akarnak még ilyesmivel foglalkozni. Szomorúan tapasztaltam sok gyerkőcnél,hogy oviba vagy oviból kijőve is már az van a kezükben. Inkább hanyagolom amíg lehet.
2013. okt. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bocsanat, az ultetted le helyett helyesebb, hogy mikor engedted.

Masodiknak is koszi. :-)

2013. okt. 26. 17:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Most 4,5 éves. 3,5 évesen kapott saját számítógépet.Játszik rajta, mesét néz. Skypol a rokonokkal. Kb. napi 1 órát használja.
2013. okt. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hűűű, hááát... az én fiam kb. 22 hónaposan már "használta" az apukája okos telefonját. Volt rajta kifejezetten babáknak való "játék". Pl. egy-egy ikon alatt egy-egy hangszer volt - ezeket lehetett megszólaltatni érintéssel. Ennek segítségével 2 évesen kihallotta/megnevezte a rádióban hallott zenékből is, hogy melyik milyen hangszer :)

Van ugyanilyen állatos játék állathangokkal.


Most 2,5 éves: telefonon kirakózik, memóriajátékokkal játszik.

Persze van neki fa kirakója, puzzle..stb.

2013. okt. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4 éves lányom néha játszik apa telefonján pl. sütidíszítős játékot. A számítógépen is csak ritkán, most kezdtük a traffpark-al. Mesét rendszeresen néz a tévében, átlag 1 órát, lefekvés előtt, vagy ebéd után (alvásidőben, hogy kicsit pihenjen, mert már nem alszik délután). A tévé egyébként nincs bekapcsolva, ha a gyerek is ott van.
2013. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!