Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen zenét hallgasson/ne...

Milyen zenét hallgasson/ne hallgasson egy óvodás korú gyerek?

Figyelt kérdés
Gondolok pl. bizonyos durva esetleg trágár szövegű zenére. Illetve ha mindezt pl. angolul hallja. Szerintetek hol van a határ és milyen hatással van a gyerekre?
2013. okt. 29. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Felnőtt zenére gondolsz, amit "mellesleg" a gyerek is hall, vagy arra vagy kíváncsi, mit hallgattass direkt vele?


Trágár szöveget semmiképp ne hallgasson, bármennyire is tetszik apának/anyának. Angol ellen nem lenne kifogásom különösebben. Bármit hallgathat, ami nem zavarja. Semmi baja nem lesz egy zúzósabb zenétől, ha tetszik neki.

2013. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3 éves. Nem szokott ilyen zenéket hallani- egyszerűen mert nem kerül kapcsolatba ilyenekkel.

Mondjuk ez szerintem valahol az én (szülő) felelőssége is.

Mi kétnyelvűek vagyunk, így ráadásul még értené is a mocskos szöveget angolul is valamennyire- hogy mondogatná utána az biztos.. nem tartom jó ötletnek.


Mégis honnan jutna egy ovis korú kisgyerek ilyen zenékhez?

oviban nem hallgatnak nálunk zenét, vagy max. csak akkor tudom elképzelni, ha készülnek valamire, tanulnak valamilyen népdalt pl.

Otthon vagy angol vagy magyar nyelvű gyermekdalokat hallgatunk cd-ről, rádiót csak úgy céltalanul nem szoktam bekapcsolni, hogy "csak szóljon valami".

Autózás közben, oviból hazafelé is inkább neki valamilyen mese vagy gyerekdalos cd (Marcipán trió, Halász Judit, magyar népmesék, Supersong for very young children stb.) vagy legfeljebb Jazzy vagy Klasszik rádió.


Időnként ő maga is kéri a "kasszikus"-zenét (ahogy ő mondja).


Mindehhez még hozzátenném azt, hogy a férjem külföldi, angol anyanyelvű és igen közel áll hozzá a rap zene is (amatőr szinten zenél és táncol is)- de azért egy felelős szülő tudja, hogy mit ad a gyermek kezébe/fülének. Igenis van határ, amit egy 3-4-5 éves még ne hallgasson rendszeresen, mert nem neki való.

Szép napot mindenkinek.

2013. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én tapasztalatból mondom immár 13 éves lányom mellett, hogy trágár szövegűt kivéve mindent!!! a zene tánccal összekapcsolva nagyon jó "mozgásgyakorlat" fejleszti a beszédet, a ritmusérzéket, a gyerekek nagyon élveznek szinte mindent... nálunk a mai napig szokás, hogy a fürdéskor cd-t hallgatunk, míg kicsi volt énekelve játszottunk... rettenetesen élvezte!!! hallgattunk Koncz Zsuzsától elkezdve a padlás musicel-en át az István a Királyig mindent! Persze gyerekdalokat is! :) de a zene szinte bármelyik formája fejleszti a gyerekeket... ha valami nem tetszik neki azt úgyis észreveszed... azt ne erőltesd.. (gondolok itt zúzosabb rock zenére :) ) de megismertetni vele a zene szeretetét, zenei stílusokat szerintem fontos dolog... :) (lehet elfogult vagyok mert zenész családból származom, és én is hobbi szinten foglalkozom zenéléssel... :) ) de ha belegondolunk a gyerekek pici koruktól élvezik ha énekelünk nekik...
2013. okt. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!