Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2 évesünk megtanult egy...

A 2 évesünk megtanult egy csúnya szót az utcán, és mondja! Hogyan szoktathatnánk le róla?

Figyelt kérdés
A múltkor az utcán hallott a kislányunk, aki tőmondatokban már nagyon szépen beszél, egy csúnya szót (pontosabban egy két szóból álló szókapcsolatot), és megjegyezte. Ma reggel pedig mondta! Nagyon aranyosan és kedvesen, nyilvánvalóan fogalma sincs a jelentéséről. Teljesen lefagytam! Még csak egyszer mondta, de amilyen jól beszél, félek tőle, hogy máskor is mondani fogja! Hogyan reagáljunk rá, ha újra mondaná? Mit tehetnénk?

2013. nov. 18. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
hát az én lányom 2 éves lesz, ha rászólok egy csúnya szóért, annál inkább mondja. Ha nem szólok, akkor elmondja még max 1-2szer, és elfelejti. Sokan mondják, hogy jobb ilyenkor ráhagyni, és elfelejti, de olyan hülyén érzem ilyenkor magam, mintha nem fegyelmezném vagy ilyesmi.
2013. nov. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem szabad meghallani! Ha nem reagáltok rá, akkor mi a fenének mondja? Nehogy ezen bepánikolj!
2013. nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Ne szólj rá, ne röhögjétek ki, és ne tiltsd. Egyszerűen ne halld meg. Ez a legjobb módszer.
2013. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ne reagálj rá.
2013. nov. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fiam folyékonyan beszél,és bármit hall természetesen mondja, az ovi a bölcsi mellett van és a te kaki vagy és pisi,meg fúj kaki vagy duma most nála menő,persze az ovisoktól tanulta.Mindig mondom neki,hogy,senkire sem mondjuk,hogy kaki,pisi és nem is kiabáljuk se az utcán sem a bölcsibe,mert nem szép egy kisfiútól,és a lányoknak nem tetszik az olyan fiú aki ilyeneket kiabál
2013. nov. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megfogadom őket!

(Azért írhattok még, ha valakinek van még hozzáfűznivalója.)

2013. nov. 18. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiam most valahonnan eltanulta hogy q.életbe. Ha valami nem sikerül neki azonnal ezt mondja. Mi átformáltuk gumicipőre.

Ha mondta mosolyogva vissza mondtuk neki hogy gumi cipő, ugyan olyan hangsúllyal ahogy ő mondta.2 nap múlva már felváltotta a q.életbe felkiáltást a gumicipő felkiáltás ha nem sikerül valami.

2013. nov. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a lelkére szoktam hatni és értelmesen elmagyarázom neki a dolgokat. A fiam tőlem tanulta el a b....us szót, amikor telefonon beszéltem egy barátnőmmel. Egyből elkezdte ő is mondani. Leültünk és elmagyaráztam neki, hogy az egy csúnya szó, olyat nem szabad mondani, soha többé ne használja, és anya nagyon rossz volt, amikor azt mondta, és ha még egyszer azt mondom, akkor a saját számra fogok ütni. Megértette, párszor még rákérdezett a következő hetekben, hogy akkor az csúnya, azt nem szabad, és én sem fogom, stb, aztán azóta senki nem használta a családban.


Ha ráhagytam volna biztos mondogatta volna még egy ideig, mert túl kíváncsi, és nem nyugszik amíg nem kap reakciót az adott dologra.


Szerintem ez gyerek-függő. Ha úgy érzed, hogy értelmileg felfogná és szót fogadna a dologgal kapcsolatosan, akkor magyarázd el neki. Ha gondolod, hogy nem, akkor meg hagyd rá, hátha elfelejti.

2013. nov. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!