Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondotok karácsonyról a...

Mit mondotok karácsonyról a 3évesnek? Együtt díszítitek a fát, vagy a jézuska díszestül ajándékostul hozza? Vagy a mikulás hozza a fát? És az ajándék vásárlás titkos, vagy viszitek a gyerkőcöt is vásárolni? Ajándék csomagolás Együtt?

Figyelt kérdés
2009. nov. 26. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

SZIA nekünk van egy 4,5 éves és egy 3 éves meg egy 3 hónapos gyermekünk


a jézuska hozza a fát ajándékostul általában megirjuk neki hgoy mit hozzon és a jézuska megpróbálja teljesíten ia kivánságokat


szerintem amíg lehet addi hadd örüljenek neki igy hisze nolyan hamar rájönnek a titok nyitjára és az már nem olyan


úgyhogy titokban mindent, annyit csináltunk hgoy megsütöttük együtt a mézeskalácsot és azt a lányok tették fel a már feldiszitett fára

2009. nov. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg egész picik voltak,addig a kész fát látták,de mióta elmúltak 2 évesek,segítenek díszíteni,nagyon szeretik.Nálunk Télapó/Mikulás van,nem Jézuska,de az ajándékot természetesen nem mi vesszük:)),a Télapó manói csinálják,ezért kell megírni nekik,h mit szeretnének.A nagyfiam 7 éves,tavaly már nem nagyon akarta elhinni a dolgot,de amikor meglátta,h a Télapó beleharapott a sütibe és megitta a tejet amit kitettek neki,azonnal újra elhitt mindent,ott volt a bizonyíték.:))
2009. nov. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 4 éves a lányom pedig 18 hónapos. Nálunk az angyalkák hozzák a fára a díszeket és az ajándékokat pedig a Jézuska hozza. Már gondolkoztunk azon hogy idén a fiam segítsen- e díszíteni, de végül úgy döntöttünk hogy nem mert akkor a húginak is ott kell lennie. Na ő meg aztán nem érti meg hogy a gömbök nem labdák :-D

ajándék vásárlásnál hol ott vannak hol nem. Ha ott vannak akkor eltakarjuk előlük amikor fizetünk akkor az egyikünk elviszi onnan őket.Így nem látják meg. Igaz nálunk nincs is senki akire rá lehetne bízni a két lurkót amíg mi vásárolunk.

2009. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Mi nagyon sokáig megtartottuk a Jézuska legendáját.

Tehát a Jézuska hozta a fát és az ajándékokat, ami mind meglepetés volt természetesen. Amikor már nem tudtuk a fát megoldani, akkor elmondtuk, hogy van, aki megveszi és feldíszíti, így nekik nem visz a Jézuska, akinek a segítői az angyalkák egyébként.

Sokáig működött így, minden titkos volt, és hihető :))))

Szerintem ennyi kell a kicsiknek! Ne együtt vásároljunk, ne együtt csomagoljunk, legyen varázslatos a Karácsony! :)


A Mikulás hülyeség, Magyarországon nem a Mikulás karácsonyoz, ő letudja dec. 6-án a csizmába a csomagot.

2009. nov. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Sziasztok!

Én még nem vagyok családanya, de nálunk amikor kicsi voltam együtt volt fa díszítés és utána jött Jézuska a csomagokkal. Amikor végzett akkor csengő hang volt a nappaliba,ahol ott volt az egész család:) Én majd ugyanezt a karácsonyi szellemet szeretném tovább vinni a leendő picinyeim körébe:)

2009. nov. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
20.19 Kár lehülyézni más szokásait.Nekem meg az a hülyeség,h "Jézuska",aki egy csecsemő Megváltó,fákkal a hóna alatt röpdös.Mégsem hülyézem le,aki ezt mondja a gyerekének.Nem vagyunk vallásosak,ezért sosem lesz nálunk Jézuska meg angyalok,hanem Télapó vagy Mikulás van.Nem hiszem,h ettől az én gyerekeimnek kevésbé szép lenne a karácsonya.
2009. nov. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is filózok ezen, mi a jó.


3,5 éves a lányom, 1 hónapos a kisfiam.

Az nekem sem tetszik, hogy a Mikulás hozza a karácsonyi ajándékot, bár az amerikai mesék ezt nyomják, de nekem ez nagyon idegen. Akkor kétszer is jön a Mikulás (aki nálunk nem télapó), dec 5. éjszaka és dec 24-én is???!!!


Viszont olyan szinten mi sem vagyunk vallásosak, hogy nagyon bele tudnánk és akarnánk menni a Jézuska kérdésbe.


Az meg annyira snassz, hogy azt mondjam, itt vannak az ajándékok, mi vettük nektek. Ebben nincs semmi titokzatos, semmi varázslatos.


Úgyhogy nálunk egyelőre úgy van, hogy a fát közösen díszítjük (szerintem ez egy szép közös családi élmény), aztán, amíg vacsorázunk, a Jézuska odateszi az ajándékokat a fa alá. Még nem nagyon kérdezősködött a lányom a Jézuska felől, ha elkezdi feszegetni a dolgot igencsak zavarban leszek.

2009. nov. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: az ajándékvásárlás titkos, a netről rendeltem. Mikor hozta a nagy barna csomagot a futár, azt mondtam, apának jött a munkájával kapcsolatban valami.
2009. nov. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi úgy beszéltük meg a párommal, hogy a fát együtt diszitjük,2 éves lesz a lányuk karácsonykor, az ajándékot pedig hozza a Jézuska. Mikulásra meg kirakjuk a csizmát az ablakba. Én már alig várom mindkettőt :)
2009. nov. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
5 éves a fiam.A köztes utat választottam.Reggelre meghozza a fát a jézuska.(du.nincs alvás,éjjel díszítünk)Vannak közösen készített és közösen vásárolt díszeink, amiket az ajándékok kibontása után közösen a fára teszünk.Imádja a meglepetést és a díszítést is.
2009. dec. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!