Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 22 hónapos kislányom pár hete...

22 hónapos kislányom pár hete nem akar akármit felvenni, annyira tiltakozik és cibálja magáról, ha ráadok olyat, ami újdonság, vagy nem tetszik neki. Van valami jól bevált módszer?

Figyelt kérdés
Csak az a baj, hogy most kezd mindent kinőni, amit eddig hordott és adnám rá az újakat, de kevés sikerrel. Nagyon akaratos és üvölt, ha rá akarom adni. Hogy magyarázzam el neki, hogy felvegye, mert már mindenféle trükköt bevetettem. Beszélni most kezd, de mindent ért, amit mondunk.
2009. nov. 28. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Üss egy kicsit a kezére vagy a fenekére,de ne engedd hisztizni.Ha ráhagyod,akkor mindig azt kell tenned,amit ő akar.Ettól nem lesz semmi baja.
2009. nov. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Az én 22 hós lányom pont ilyen. Megmondja, hogy "nem kell" és adjak másikat. Pacisat, pipiset, cicásat, mikor milyen kedve van. Mikor előveszem azt amelyiket kéri akkor általában meggondolja magát és megint másikat kér. Alvásnál használunk csak pelenkát, az még nehezebb eset, sokszor 15-15 db-ot is elővesz mire sikerül ráadnom egyet, amibe 5 perc fekvés ztán belepisil, és leveszi magáról mert "pisis" és kezdődik elölről a pelenka hercehurca. Nem könnyű, rengeteg türelem kell hozzá. Majd kinövik ezt a szokást, remélem minél hamarabb.
2009. nov. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10-15 db-ot akartam írni (pelust)
2009. nov. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kettő darab ruhát vegyél elő(amelyiket jónak tartod) és mondd neki,hogy válasszon.Itt csupán arról van szó,hogy szeretné az akaratát érvényesíteni.Ha ő választ,akkor az megnyugtató lesz számára.

10 gyerekből 9-nél ez a "recept",reméljük náaltok is bejön.

2009. nov. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!