Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereknek milyen...

3 éves gyereknek milyen társasjátékot érdemes venni, amivel ténylegesen tud játszani? Hallottam, hogy jó a Lotti Karotti, a Ravensburger 4 első játék. Milyen más jó társasjátékot tudtok ajánlani, az említettekről mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Vagy 3 évesen kicsi hozzá (gondolok itt a szabályok megértésére és betartására) és inkább 4 évesen érdemes próbálkozni társasjátékkal?

2014. jan. 5. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Igen, 3 évest még nem nagyon köti le a társasjáték, vagy kiborul ha nem nyer.
2014. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi kaptunk karácsonyra egy Ravensburger játékot. A Forma Kobold játék az. Az a lényege, hogy 15 tárgyat, amik ketté vannak "töre" párosítani kell, és elhelyezni egy alapon, amin az adott tárgy körvonala látszik. A fiam február végén lesz 3 éves. Magát az alapfeladatot pikk-pakk megcsinálja,még csak gondolkozni sem gondolkozott rajta, csak rápakolta és kész. Viszont azt betartani, hogy előbb ő tesz egyet, aztán én teszek egyet, na az már nem megy neki. Szóval én úgy érzem, hogy maga a feladat, amit meg kellene oldania, az már most is túl könnyű neki, viszont biztos beletelik még vagy fél évbe mire hajlandó lesz betartani a "mikor ki következik" szabályokat.
2014. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

A ki nevet a végént simán játssza egy 3 éves. Nekünk vakondos van, ilyen: [link] Az elején csak 1-2 bábúval játszottuk. Memória játékot naponta vettük elő ennyi idősen. Nem volt még 3,5 éves, amikor a Bogyó és babóca ovis társast kapta, ezt: [link]

4 évesen meg többfélét kapott, ha érdekel, azokat is megírom.

2014. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekünk is a kisvakondos volt az első 3 évesen. Tetszett neki és szépen játszott. De a memóra játék, a az állatos játék (anya-kölyke) is tetszett .
2014. jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A memória az egyetlen amit 3 évesen hajlandó volt a fiam játszani, valószínűleg azért mert már akkor esélytelen voltam ellene...
2014. jan. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

[link]

Az én lányom 3,5 éves, ilyet kapott karácsonyra és hihetetlenül imádja!!!!!! Már régóta terveztem és nem bántam meg!!

Több fajtája van, szerintem ez az amivel a kicsik is nagyon ügyesen tudnak játszani!

2014. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi a 4 évesnek vettünk Zingot. Nagyon jó. (3. vagyok)
2014. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Memóriakártyával 2 éves kora óta játszik, a Bogyó és Babóca Memóriaforgóval. Zingot én is néztem, van utazós verziója is a Zingo to go, az is jó lehet. 3 évesnek már meg lehet venni a Zingot? Bogyó és Babócás társasjátékok milyenek, többféle van, milyen tapasztalatotok van róluk (bár mostanában már kicsit unja a Bogyós meséket)?
2014. jan. 6. 19:53
 9/14 A kérdező kommentje:
Sztorikockát vetettek már, ha igen hány éves gyereknek?
2014. jan. 6. 20:02
 10/14 anonim ***** válasza:

[link]


[link]



Nekünk most ezek a kedvencek, mindhárom gyerekem szeretett vele játszani 3-4 évesen.

2014. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!