Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves fiam állandóan hisztizi...

7 éves fiam állandóan hisztizik, hogy velünk akar aludni, fél éjszaka, mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 éve külön szobája van. Van éjszakai fénye. Nyitva marad az ajtaja kicsit. Nincs oka félni. sosem volt szokás együtt aludni, persze néha megengedtük neki, de épp nem egy ilyen hisztinek engedtünk, hanem csak úgy, ügyes volt aznap,megengedtük, de ez 2 havonta egyszer ha van.

Tényleg félhet? De mitől? Éjszaka is járkál. Hajnalba redszeresen átjön.


2014. jan. 7. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit mond mitől fél? Lehet látott valamit a tv-be. Mondd meg neki hogy mesélje le mitől fél, majd inkább te vagy az apukája maradjon ott vele amíg el nem alszik. Vagy vegyetek neki egy éjjeli lámpát, hátha akkor nem félne majd.
2014. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sólámpa van a szobájában. Éppen elegendő a fény,több fény már zavaró, kevesebbet meg nem engedi.

Azt mondja fél a szellemektől. Nem tudom ez most tényleg igazi félelem vagy hiszti. Habár egyszer mérgemben lekapcsoltam a villanyt, de akkor rettentő szemtelen volt és este 11-ig kirohagnált. Szóval ahogy lekapcsoltam igazi sírásba kezdett, láttam az arcán az már nem hiszti volt.

Ha odafekszek, minden este elvárja. Nemtudom mennyire helyénvaló egy 7 éves fiú mellett aludni, altatni, nagyfiú ő már ehhez nem?

2014. jan. 7. 11:15
 3/10 anonim ***** válasza:

megy a háttértelevíziózás a legtöbb helyen ... a szülőknek már fel sem tűnik, hogy: kirabolták, meggyilkolták, megverték, megerőszakolták, leégett, stb ... a gyerekben viszont elül, és éjszaka jön elő


de az is lehet, hogy veszekedtetek előtte, és mondjuk osztálytársa szülei mostanában váltak, és attól fél ... szóval valahogy ki kell belőle beszéltetni, hogy mi is a gondja

2014. jan. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

annyi mindentől félhetnek ebben a korban (is). tesóm ennyi idősen sírdogált éjszakánként, mert félt a haláltól - mint mindenki.


nagyon sok családban, ahol ügyesen szoktatják a gyerekeket az önálló alvásra ilyen korban rájönnek a kis lurkók, hogy nem dől össze a világ, ha bekéretszkednek anyuék ágyába...


nem véletlen 6-7 évesen lesznek a gyerekek iskolások, ez a korosztály már önállóan simán döntéseket hoz.


ő most úgy döntött, veletek akar lenni. éjszaka felébred, és odamegy. tök logikus.


meg kell tudnod, fél-e, és segíteni a félelmek legyőzésében, feldolgozásában.

ha meg csak mert szívesen bújik hozzátok, azért megy oda, akkor döntsd el, hogy tényleg zavar-e, hogy odamegy, vagy csak attól félsz, ez sokáig így marad (lehet, hogy csak 1-2 hétig van ám ez!!!) ha nem szeretnéd, hogy ez legyen, akkor most az legyen a jutalmazási módszer, hogy ha éjjel az ágyában marad, kap valami kis ajándékot - tárgyat, vagy éppen élményt - pl. ha a héten nem lopódzik át a szobátokba, hétvégén elmentek együtt játszóházba.

2014. jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

5 éve megy ez, amióta külön van, nem hirtelen kezdett félni.

Nálunk fél 6-fél 7-ig szól a tv, mese. Ekkor nézheti. Már ő maga kapcsolja ki. Bekapcsolásnál még szól.

Nem igazán szeretném ha itt aludna, mert habár jó összebújni, én éjfélig dolgozom itt, számítógép megy, ezen fordítok. Viszont ő ettől nem aluda. Tény, mindig is utált aludni. Ha valami zörög körültötte direkt le se csukná a szemét. Nyugalmi állapotban is sok sok idő mire elalszik.


Lehet, hogy megpróbálom h befekszek mellé. Ezt azért utasítottam el hosszú távon, mert én is elálmosodok azalatt a 40 perc alatt míg elalszik. Után nagyon nehéz újra felébreszteni a fejem:)

2014. jan. 7. 11:35
 6/10 A kérdező kommentje:
Jutalmazást kipróbálom.
2014. jan. 7. 11:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha már 5 éve félelmei vannak, akkor azt nem tudod ilyen tüneti kezeléssel enyhíteni, mint éjszakai fény..stb.

Vidd el egy gyerekpszichológushoz, hogy megtudd az okokat. Ha azt az okot sikerül megszüntetni, ami kiváltja nála a félelmet, akkor nem akar majd veletek aludni.

Semmiképp se hagyd ennyiben a problémát, mert állandósulhat nála a szorongás, vagy ha az éjszakai alvás megoldódik is, majd más formában újra előbukkanhatnak ezek az érzések.

2014. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezzel nagyon vigyäzz, en 12 eves koromig aludtam anyukämmal, mert a 2 joval idösebb bätyjäm mindig ijesztgetett törtenetekkel, stb... Ahogy mär irta az egyik välaszolo, a tv sem jo dolog. Hidd el ez igazi felelem näla.Nälam is az volt.

Most 25 eves vagyok, de nem tudok egyedül sötetben elaludni.

A ferjem szerencsere mellettem van, de ha munkäja miatt nem tud hazajönni, akkor a sogornömnel szoktam aludni.

2014. jan. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak nem A MOMO-tól

Áhhhhhhh. Pánikbetegeszek ettől a szobortól komolyan

Eljáulok érzem elájulok és a fiad mitôl félh

2019. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Barátnőim mindig MOMO-val ijesztgetnek

Nem veszik semmibe hogy én mennyire félek

Nem érdeklik őket ha elájulok

Na jó Jázmint érdekli,ő félt is engem,mindig monda hogy ne veszéljünk róla merr az anna pánikrohamot kap vagy elájul,de a többiek nem hagyják abba,és amikor tesin végre felöltöztem rohanok ki,után ahogy hlátom a többieket,megnyugodok,de olyan ijesztő és

És én ezt is sírva irtam ide,mert nagyon félek

Áhh.mindjárr vejön az ablakon,áhh valakj sgítsne

Áh

Áh

Áh

/elájultam/

2019. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!