Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 fiamnak 1 nap különbséggel...

2 fiamnak 1 nap különbséggel van szülinapja, hogyan oldjam meg hogy a középső fiam ne érezze, hogy őt kihagyjuk valamiből?

Figyelt kérdés

Van egy 4 és fél éves augusztusi fiam, egy két és fél éves októberi fiam és egy fél éves szintén augusztusi fiam! :)

A nagy és a kicsi szülinapja között 1 nap van csak, együtt lehetne tartani és a rokonok is biztos amellett kardoskodnának, hogy ne legyen két buli csak egy, de nem szeretném ha rosszul esne a középső fiamnak, hogy a másik két testvérét együtt ünnepeljük őt meg nem... Valaki hasonló szituban, esetleg ötlet, vélemény?


2014. jan. 15. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hát én külön tartanám nekik.
2014. jan. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Egybe tartanám az augusztusiak szülinapját míg kicsik, és még pár évig az októberi gyerek is kapjon valami ajándékot ilyenkor, ő is fújhassa a gyertyát, ne legyen külső szemlélő. Aztán ikor már iskolások, onnantól kezdve mindenkinek legyen meg a saját nagy napja, külön szülinapja. De addig mehet egyben. Nálunk is így van, a nagy 4 éves. És ő még sír, ha valamelyikőnknek szüli vagy névnapja van, neki meg pont akkor nincs. Így olyankor azt mondjuk neki is van. Onnantól kezdve vidám. Ilyen könyen megoldódik a gondja, akkor egy ilyen piti dolog miatt minek okozzunk neki szomorúságot.
2014. jan. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem pedig el lehet magyarázni minden gyereknek, hogy 1 évben mindenkinek van 1 nap amikor ünnepelik, ez pedig a születésnapja. Elmondanám neki, hogy ne aggódjon, neki is lesz bulija, ajándékai, tortája, csak neki pár hónap múlva. Szerintem több kárt okozunk azzal a gyereknek, ha hazugságokba visszük át a dolgot, hogy neki is van névnapja, meg neki is ma van a szülinapja, meg ajándékokat kap "csak úgy", hogy ne sírjon. Mert pár év múlva meg meg lesz lepődve, hogy most akkor mégsem akkor van neki amikor az x-nek és az y-nak? Akkor miért mondták neki azt tavaly, meg azelőtt? Remélem érthető a lényeg amit le akartam írni. :D A gyerek egy idő után meg fogja érteni a dolgokat, felesleges összezavarni. Természetesen ő is nyugodtan fújja el a gyertyát, fényképezkedjen a tortával, de nincs szükség torzításokra...
2014. jan. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 15. 10:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a nem ünnepelt is kap valami apróságot mindig. A lényeg, hogy kap és lehet csomagolni, mert olyan szépre csomagolunk, mint az ünnepeltnél.
2014. jan. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem két fiam van, fél év különbséggel van a szülinapjuk. 12 éves korukig mind a ketten kaptak ajándékot. Ez az én gyerekkoromba is így volt, nekem nagyon jól esett, ezért gondoltam hogy én is így csinálom.

Viszont az októberi szülinapon is adj a két augusztusinak valamit.

2014. jan. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

NÁlunk úgy van, hogy van egy március elejei fiam, aki most lesz 6éves, van egy júniusi, ő majd idén lesz 4, és van egy február végi, ő most lesz 2éves.

Tehát a márciusi és februári gyerekek szülinapja nekünk is nagyon közel esik.

Tavaly nálunk úgy volt- és idén is így lesz, hogy február-marciusban 2bulit tartunk, az elsőt a közös kisbarátoknak, és akkor a kicsi és nagy lesz együtt ünnepelve, márciusban pedig egy szülinapot tartunk külön a nagynak is, ahova az ovis barátait hívjuk.

A középsőnek viszont mindig egy tuti kerti partit szervezünk, ugyhogy nem hinném, hogy úgy érzi, kimarad valamiből!! :) (a kertben van nagy játszóvár, tavaly egy ugrálót is béreltünk, így hatalmas mulatság volt)Ezek a bulik mindig hétvégén vannak.

A szülinapjuk napján, általában hétköznap pedig mindig meghívom a nagymamákat és a tesómékat- akkor meg családilag ünnepeljük meg őket.

MIkor az első közös buli van, akkor áltlában a középsőm is kap ajándékot. :)

Mikor az ovis buli van, akkor általában csak a nagy kap.

Amikor pedig a mamák jönnek, akkor is hoznak mind a háromnak valamit.

Annyira aranyosak, mert nagyon szeretik ezeket a szülinapotkat- nem csak a sajátjukat, hanem ezzel a közös kis társasággal mindig megyünk más kisgyerekekhez is bulizni- és nagyon csípik! :)

2014. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan nincs közel a szülinap, de mi is azt választottuk , hogy mindenki kap a másik szülinapján-névnapján is valami kis figyelmességet... látnotok kellett volna 2,5 évesem boci szemeit, mikor a Húgi kibontotta névnapján a babáját , hát a nagyobb azonnal bele szerelmesedett, egy szóval nem mondta, hogy az az ővé, vagy neki is kell, de az az arckifejezés... persze ő is kapott aztán , és az a boldogság... :) :) :) szóval mi maradunk ennél, hogy a nem ünnepelt is kap ajándékot, de tudja, hogy nem az ő szüli-névnapja van, hanem a tesót köszöntjük fel.
2014. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a két pici szülinapja volt most együtt tartva, hát mit mondjak a nagy eléggé ki volt akadva (most volt 5 éves). Az volt a baj, hogy ő eléggé társaslény, középponti személyiség, és zavarta, hogy ő most háttérben van. Az hogy nem kapott ajándékot, nem érdekelte, hanem csak ez, hogy mindenki a két kistesóját köszöntgeti felfele.

Az nem baj szerintem, ha együtt ünneplitek a két másikat, csak valahogy erről az egyről is emlékezzetek meg, vagy ne legyen háttérbe szorítva, mit tudom én, fújhassa el ő is a gyertyát, esetleg valami apróságot kapjon tőletek.

Ha külön tartjátok a két bulit, akkor is megzavarodhat, meg ha együtt akkor is, ennek itt nincs jelentősége.

2014. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7-es..akkor ha jól értem te kivételezel a nagy fiaddal, neki két bulija lezs míg a többieknek csak egy-egy?
2014. jan. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!