Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Májusban lesz 6 éves a fiam,...

Májusban lesz 6 éves a fiam, és csak 15 kg, és kb 110 cm, nincs semmi baja, csak ennyire kisnövésű. Ugye másnál is van hasonló helyzet?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:

van, és én sem tudok semmit tenni ellen, a gyerekorvos írt fel étvágynövelőt, akkor ettek, amíg kapták, majd letelt a kúra és vissza az eredeti állapotba

a lányom nyáron júniusban lesz 6 éves, jelenleg 16 kiló és 106 cm magas, a fiam novemberben volt 4 éves, 14 kiló és jók még rá a 98-as ruhák. Egyszerűen ők ilyenek, a doki szerint megnőnek majd serdülőkorban. Változatos étrendet biztosítok, nem kényszerítem őket az evésre, inkább cselekkel, játékkal próbálok többet beléjük plántálni, de még így is jóval kevesebbet esznek, mint a kortársaik. Kivizsgáláson minden rendben volt náluk.

2014. jan. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sztem nincs okod aggódni. Az én lányom 3 évesen volt 104 cm és 14 kg, de ezt úgy, hogy alig eszik, válogatós is és pár falattal jóllakik. Szerintem egy "normális" gyerek már éhen halt volna, ő meg ilyen nagy mégis. Nálatok is inkább az alkati dolgok lehetnek a háttérben.
2014. jan. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, vannak kisnövésű gyerekek, de néhány betegség is okozhat ilyet. A barátnőm kislánya másfél és 4 éves kora között csak 2-3 kilót hízott, nála tejallergiát gyanítottak, végül kiderült, hogy refluxos. Nála a hasi UH is kimutatta, hogy valami nincs rendben, gyakran fájt a hasa, előfordult, hogy véres volt a széklete, szóval nem csak a kis termet volt a tünet.
2014. jan. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!