Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Őszintén ti mikor tettétek le...

Őszintén ti mikor tettétek le a cumisüveget?

Figyelt kérdés

2014. jan. 23. 19:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%
A lányomnál 15 hónaposan,a fiamnál nem használtunk egyáltalán
2014. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%
majdnem 2 éves volt a fiam,de még a szekrényben van egy üveg észrevette tavaly és inni akart belőle,hagyam neki(lassan 5 éves lesz) :DDD
2014. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
47%
A nagy 22 hónapos volt mikor a Mikulásnak adta a cumisüveget, a kicsinek nem volt, de ő meg 2 éves koráig cicizett...
2014. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
60%

3 évesen..

napközben pohárból ivott de a reggeli esti tejcsihez még kellett neki az üveg,azon megnyugodott!

2014. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%

3 éves volt, akkor került óvodába. Nem vitte el neki sem a Mikulás sem pedig más, hanem csak annyit mondtunk neki, hogy ő már nagylány és igyon pohárból. Nem volt hiszti, mivel egyébként is sokat ivott pohárból. Azóta már 5 éves és vannak olyan esték kb. havonta kétszer, amikor abból szeretne teát inni. Nem látok ebben semmi kivetnivalót, hiszen szépek a fogai és 98%-ban pohárból iszik.

A cumit se vettük el tőle, még 3 éves se volt amikor közölte, hogy ő már nagylány, ezért nem kell neki a cumi. A szobatisztaság ugyanez volt. Megkérdeztem tőle 2,5 évesen, hogy szeretné-e kipróbálni a bilit, ő azt mondta hogy nem, fél év múlva pedig ő vette elő és nem volt hajlandó többé pelenkát felvenni. Sokszor olvasom főleg ezen az oldalon, hogy mennyit küszködnek a szülők a bilire szoktatással meg a cumiról való leszoktatással már 1-2 évesen, pedig csak meg kéne várniuk, amíg megérik rá a gyerek. Ez lehet 2-3 vagy akár 4 év is. A szakirodalom még ezt a kort is normálisnak tekinti. Egyébként pedig én még egy pelenkás és cumizó gyereket sem láttam az iskolában, sőt a felnőttek között sem. Sok szülő ebből is versenyt csinál.

2014. jan. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
38%
2 évesen letettük, majd 1 hónapon belül vissza, mert másképp nem itta meg a tejet. Utána elalváshoz 4 éves koráig kellett, de akkor ő közölte, hogy már nagy és nem kell. Közben született a kistesó, és akkor nem is próbálkoztam, nehogy összekösse vele.
2014. jan. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Elvitte a mikulás a cumit és a cumisüveget is. Ekkor volt a lányom 3,5éves.
2014. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%
Kisfiam majdnem 2,5 eves volt, amikor eltettuk a cumisuveget,csak a reggeli es az esti tejet itta belole. Lanyom most 1,5 eves neki meg van.
2014. jan. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
62%
A lányom 22 hónapos, mikor letette a cumisüveget, a fiam soha nem volt hajlandó belőle inni, vele megúsztuk a leszoktatós hercehurcát. :)
2014. jan. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
47%

Lányomnál nem használtuk, fiam most 19 hónapso, még nem merült fel bennem, hogy le kellene tanni, reggel és este issza tápot ebből, egyébként pohárból, csőrösből, szívószálasból iszik.

Unokaöcsém 5 éves de még cumisüvegezik bőven, azért ez túlzás már sztem.

2014. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!