Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elmennél beteg gyerek mellől...

Elmennél beteg gyerek mellől lagziba?

Figyelt kérdés

4éves lánykám beteg, tüszős mandula, 3 napja lázas. Szombaton lagzi az első unokatesómnak. Elmennél lagziba a gyereket itthon hagyva a mamára, vagy otthon maradnál? Van egy kisebb gyerek is, aki fél éves. Őt is otthon hagynád, vagy vinnéd magaddal? Ha a kicsi lenne beteg elmennél lagziba? A lagzi kb 30 km-re lesz a házunktól.


Köszönöm.



2014. febr. 13. 12:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
Én azt hiszem nem mennék.
2014. febr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
13%
Én sem mennék el!!!!14hkm
2014. febr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%

szerintem a nagymama (ha mentálisan és fizikailag egészséges) el tud látni egy lázas beteget, be tudja adni neki a lázcsillapítót, megmérni a lázat, stb. Beszélnék a szomszédokkal, hogy ha esetleg orvoshoz kell vinni akkor tudnak e segíteni, elvinni a mamát a gyerekkel, autóval. Ha közeli barát rokon, akkor ezekkel a feltételekkel én elmennék a lagziba, de csak egy-két órára.

De megbeszélném a 4 évessel is, hogy neki ez nem gond e, mert a lázas betegek érzékenyek.

2014. febr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%
Én nem, nem tudnék nyugodtan ott lenni, amíg otthon beteg a gyerek. Négy éves mellől csak akkor mennék el, ha addigra lemenne a láza + jobban lenne. Fél éves gyereket ilyen influenzajárványos időszakban nem vinném el lagziba. (Mondjuk az enyémek fél évesen még javában szopiztak, és nem nagyon tölöttek tőlem távol fél óránál többet, de ha a te félévesed elvan a mamával, akkor jó :)) De én ilyen aggódós, tyúkanyó típus vagyok. Lehet, az esküvőre elugranék (saját kocsival vagy valakivel elvitetném magam, addig a mama vigyázna rájuk), azt megnézném, gratulálnék, aztán spuri haza a gyerekekhez...
2014. febr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
44%

Èn tuti elmennék.

Habár a kérdés, a gyerekeknek milyen viszonya van a nagyszülökkel, de ha sokszor ott hagyjátok öket és szeretnek a nagyszülökkel akkor tuti, hogy mennék.


Nekem a gyerekeim 3,5 és 1,5 évesek. A kicsit lehet betegen nem hagynám ott, vagy csak amikor már lefektettem és alszik, és ha ébredne mennék haza. Mert az én aprócskám nehéz eset ha beteg, sokat sír, sokat ébred. A nagy viszont könnyen vészeli a betegségeket. Öt a nagyszülök is könnyen letudnák fektetni.

2014. febr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Én elmennék, amennyiben a felügyelő személy megbízható (a mama ilyen, de pl. szomszédra nem bíznám), a gyerek ismeri és elfogadja őt (nem egy évben egyszer látja a mamát, karácsonykor, mert messze lakik), és nem fenyeget olyan veszély, hogy hirtelen rosszabbodik az állapota.


Nyilván kapott antibiotikumot, szombatra sokkal jobban kell lennie.


A fél éves gyereket semmiképpen nem vinném, betegségtől/egészségtől függetlenül.

2014. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha mennek mert annyira kozeli rokon es rendszeresen tartjuk is a kapcsolatot akkor a szertartason resztvennek mindenkepp, de a bulin mar nem maradnek! Ha a nagy beteg akkor az aznapi allapotatol fugg,

Ha a kicsi lenne beteg es akkorra jon ki rajta semmikepp nem mennek!

2014. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
37%
Nem mennék el. Egy dolog a felügyelet, egy másik a lelki tényező. Beteg gyerek mellett a helye az anyának, nem buliban.
2014. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Elmennék az esküvőre, de a lakodalomba nem maradnék.

Főként azért, mert lázas már több napja. Ha valami enyhébb betegség lenne, akkor elmennék egyébként.

Szerintem a gyereknek is jobb, ha az anyukája van mellette ilyenkor. Meg eleve nem is érezném jól magam, úgyis otthon járna mindig a gondolatom. A kisgyerek miatt meg úgy sem tudnál sokáig maradni egyébként sem, ha vinnéd magaddal.

2014. febr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
14%
Persze a nagymama vagy más ismerős rokon is el tud látni egy beteg, vagy pici gyereket... Én NEM mennék,sőt ha nem volt beteg se mentem olyan helyre ahova nem vihettem a gyereket,gyerekeket! Tudtam,ha gyereket vállalok, akkor le kell mondanom sokmindenről,én például képtelen vagyok rá,hogy azért hagyjam másra őket mert ki akarok kapcsolódni,és van a véleményem azokról akik megteszik lefejik a tejet és otthagyják a pici babát...
2014. febr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!