Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szomszéd kisfiú üti-vágja a...

A szomszéd kisfiú üti-vágja a lányomat, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

3 éves gyerekekről van szó. A szomszédokkal jóban vagyunk, a gyerekeink gyakran játszanak együtt, a lányom 3 éves, a fiam 6. A szomszédé 1 és 3 éves. Na a 3 éves fiúcskával van baj, aki agresszív, verekszik okkal-ok nélkül.

Nekimegy a 6 éves fiamnak is, de ő csak nevet rajta. A lányomat is folyton veri, aki csak sírva-üvöltve szalad hozzám olyankor.

Nem tudom, ilyenkor mit tegyek, mert az anyja nem szól rá, nekem ciki, én szóljak más gyerekére? Ebből harag lenne úgy érzem, mivel az anyukának próbáltam finoman célozgatni, de ő büszke a fiára, aki meg tudja védeni magát!!!

Pedig a mi esetünkben nem arról van szó, hogy a lányommal szemben meg kell magát védeni, hanem olyan szituk vannak, hogy pl. erőszakkal kiveszi a lányom kezéből a játékot, és még jól fel is löki ráadásképp, játék közben is csak spontán belerúg, fellöki, ha meg nem azt csinálja a lányom, amit ő mond, akkor neki megy ököllel.

A lányom már rendesen fél tőle.

Ti mit tennétek?

Mit mondjak az anyjának, mit mondjak a gyereknek, mit mondjak a lányomnak, mit tegyek?

Haragot sem akarok emiatt...



2014. febr. 17. 10:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én kerülném őket, mert nem a te dolgod a gyereket fegyelmezni, hanem az anyjáé. Ő pedig ha nem teszi akkor helyesnek véli a cseppet sem helyes viselkedését a gyereknek. Ha nem akarod őket kerülni, akkor szólj rá a gyerekre, ilyen egyszerű. Én biztos, hogy nem hagynám, hogy az én gyerekemet valaki is bántsa, csak azért, hogy ne legyen harag.
2014. febr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 acelsziv ***** válasza:
62%
van aikidó edzés kisgyerekek számára is. Írasd be a lányodat. Ott megtanulja megvédeni magát.
2014. febr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Megbeszélném az anyukával, hogy a lányom érdekében nem fogunk sajnos összejárni, mivel a fia bántja őt és ezt nem nézheted szótlanul. Meg kell védened a gyerekedet, még ha meg is sértődik a szomszéd.


A szomszéd gyereknek nem kell ondanod semmit, nem a te dolgod. A lányodnak szintén mondd meg az igazat, azért nem jártok össze, mert a kisfiú mindig bántja őt.


Nem kell túlbonyolítani!

2014. febr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

mivel a szomszédod-így tényleg nem tudod elkerülni.

ha a gyereked sem szívesen megy át ezért játszani akkor egyszerűen ne menjetek. amikor áthív titeket,akkor én megmondanám a helyedbe hogy:ne haragudj de a kisfiad mostanában mindig fellökte ütögette a kislányomat/fiamat-és most tartanak tőle,és nem akarnak átmenni játszani.


vagy: átmentek,és amikor dúrva dolgot művel a kisfiú akkor odalépsz.és nagyon kedvesen elmagyarázod neki hogy ez most fájt neki és ha ezt csinálod akkor majd nem akar többet veled játszani az xy.

Ha az anyuka ekkor sem lép közbe és nem kezdi el ő helyre rakni a gyerekét-akkor tényleg nem tudom mit gondoljak

2014. febr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
teljesen egyetértek a 3. hozzászóló válaszával én is ezt tenném. Ha megsértödik a szomszéd akkor igy járt, nem gondolod hogy ez kénytelen vagy eltürni neki.
2014. febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
te vagy az anyja a védtelen kis 3 évesednek,mit gondolsz,miért szalad hozzád sírva??neked kell megvédeni,ha ő nem tudja magát,nem szabad hagynod,h ártatlanul verje vki,sértődés ide vagy oda,szépen is el lehet ezt intézni,és mondd a szomszéd asszonyod mit szólna,ha az ő gyerekét verné vki?akkor sem lépne közbe??akkor ott vmi nagy baj van,én nem örülnék az ilyen barátságnak..
2014. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

nálunk mikor hasonló helyzet volt, megfogtam a gyerek kezét kicsit erősebben és belemásztam a fejébe, hogy a szemembe nézzen, ne tudjon elmenni.

jó hangosan megkérdeztem tőle, hogy hogy képzeli azt, hogy az én gyerekemet bántja? ha még egyszer kezet emel rá, akkor én fogom neki visszaadni, de abban nem lesz köszönet, szóval úgy bántsa az enyémet!

aztán persze mondtam az anyjának nevetve, hogy tudod, hogy nem bántanám a tiedet? :D

őszintén leszarom ha megsértődik, enyémet megvédem és ez nem a másé nevelése, ez jogos védelem, én vagyok az anyja, ha én nem védem meg akkor ki???

2014. febr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk ugyan ez volt a szomszéd kisfiúval, csak fél év a korkülönbség közöttük... én párszor szóltam szépen, anyukának, gyereknek, aztán a végén, mikor már a lányom nagyon félt a kisfiútól és nem értette, hogy miért bántja állandóan, akkor erőteljesebben elmagyaráztam az anyukának, hogy miért nem szól, neveli meg a gyerekét! Közölte, h semmi baj a gyerekével, ez egy ilyen korszak, azóta nem beszélünk, mert nekem erre nincs szükségem... azóta engem igazolt a sors, mert a bölcsibe ahova járnak, igen csak leszólták, hogy a gyereke így viselkedik, miért nem neveli meg! (pedig elég jól szituált, értelmes szülőkről van szó)... Szóval szólj az anyukára, vagy ne menjetek annyira sűrűn...

2014. febr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nem olyan egyszerű, hogy ne járjunk össze, társasházban lakunk, közös udvarral. Jó időben összegyűlnek itt játszani a gyerekek. És arról sincs szó, hogy nem akarom megvédeni a gyermekemet, eddig minden alkalommal rászóltam a fiúcskára, sőt közbe is léptem, amikor ütögetni kezdi a lányom, csak megelőzni szeretném ezeket a szitukat. A társasházban ők a kicsik, a nagyobb fiúk lazán elhajtják ezt a verekedő kiskakast, sőt az egyik tizenéves meg is fenyegette már párszor, hogy megveri, ha még egyszer a lányomat bántja, de én azt sem szeretném, ha miattunk más gyerek vagy akár az enyém is verekedne, hisz az sem megoldás. Az a baj, hogy amíg a szülők elnézik neki, addig ő ilyen marad. Ezért gondoltam, jó lenne az anyuka szemét felnyitni, de még eddig nem sikerült. Ő büszke életrevaló kisfiára. Szerinte az én lányom egy bőgőmasina. Most akkor neveljek a bőgőmasinából egy bosszúszomjas amazont?

A vége az lesz, hogy megmondom a szomszédasszonynak, hogy a fia nem mehet a lányom közelébe, de abból akkor tényleg harag lesz, és egy társasházban egymás mellett élve közös udvarral az ugye kicsit kínos...

2014. febr. 17. 14:25
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok!


Mi ikerházban lakunk... én nem érzem kínosnak, hiszen nem az én gyerekem a rosszul nevelt... Ő rosszul érzi magát, igen... Látom, mikor meglát! Kiosztottam, sok szépen szólás után! Én ilyen vagyok, lehet te nem, ez nem is baj! De nekem az egymás mellett élés, nem volt akadály... Sajnos én ilyen vagyok, kiállok az igazamért... Nem kiabálni, veszekedni kell, csak ésszerűen, szépen elmondani, h neked ez nem tetszik, ezért és ezért... és nem szeretnéd, ha nem játszanának a gyerekek, csak azt, hogy más nem csinálja ezt, így jó lenne, ha odafigyelne és rászólna a gyerekére, mert csak ő hiszi azt, h ez normális...

2014. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!