Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Köldöksérv mütét egy 3 évesnél?

Köldöksérv mütét egy 3 évesnél?

Figyelt kérdés

A kisfiam köldöksérvvel született. Novemberben a 2 éves státuszon voltunk, és a doki azt mondta hogy ha nem mulik el, akkor 3 évesen megmütik. Idén betőlti a 3. évét, már elöre rettegek hogy mi lesz. Hogy zajlik ez? Elaltatják? Mennyi idös procedura ez? Mennyi idő a gyogyulási folyamat?

Nagyon fáj neki?


2014. febr. 21. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is 3 évesen lesz esedékes.


Amit tudok, azt azért tudom, mert orvos a férjem.


Egy napos, reggel bementek éhgyomorra, altatás, kb. fél óra a műtét, ha minden oké ébredés után, délután-koraeste mehet haza, ha nem lakik messze a kórháztól, ha igen, akkor másnapig szoktak várni. Aznap még érzékeny, másnap már nem szokott gond lenni.

2014. febr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hónaposan műtötték a fiamat lágyéksérvvel. Akkor a szobában volt több 2-3 év körüli gyerek akit ugyancsak sérvvel műtöttek. Mindenki aznap reggel feküdt be. Előttelevő nap volt vérvétel és beszélni kellett az aneszteziológussal. Műtét előtt kaptak a gyerekek vmi lazító,feszültségoldó kúpot. A műtőben maszkkal altatták őket és csak utána kötötték be az infúziót. Amikor visszahozták a gyerekeket egyiknek se volt már infúziója, csak a branül maradt bent addig, amíg haza nem engedtek. A legtöbb gyerek még műtét után aludt pár órát, aztán szépen lassan ihattak vmit. Estefele pedig ehettek már, de ilyeneket mint pl.: joghurt. Este hazamehettünk, csak az maradt bent 1 éjszakát aki messze lakott a kórháztól. Az 5 hónapos fiamnak nem volt egyáltalán fájdalma, nem is sírt emiatt. Azt viszont nem tudom, hogy a többi gyereknél, hogy volt ez. Remélem tudtam segíteni.
2014. febr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az én kisfiamat idén februárban műtötték lágyéksérvre. A kórházi tartózkodás és a műtét ugyanúgy zajlott, ahogy az 5 hónapos kisfiú édesanyja leírta, s olvastam, hogy a köldöksérvműtét is hasonlóan zajlik. Lelkileg nekünk, szülőknek rettenetesen nehéz volt, bár a gyerek szerencsére nem fogott fel semmit a dologból, és valószínűleg nem fog emlékezni a történtekre. Egy nagyobb gyerek talán nehezebben viseli a dolgot, de nem a fizikai fájdalmak miatt, hanem hogy kicsit kizökken a megszokott napi rutinjából és hogy a műtét után valamennyire korlátozni szükséges a mozgásában. Lehet, hogy ezt is megtapasztaljuk a fiammal, mert most úgy néz ki, hogy nyolc hónaposan köldöksérve (is) lett. Persze még van idő a spontán gyógyulásra, de az előzményeket tekintve én is a legrosszabbra készülök. Egy dolog vigasztal csak: hogy a köldöksérv legalább nem életveszélyes - nem úgy, minta lágyéksérv.
2014. aug. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ezt most találtam, egy anyuka kétéves ikreinek köldöksérvműtétjét meséli el: [link]
2014. aug. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!