Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell "életrevalónak"...

Miért kell "életrevalónak" titulálni azt a gyereket, aki erőszakos, és agresszív?

Figyelt kérdés

Szerintem egy agresszív, erőszakos kisgyerek minden, csak nem "életrevaló". Sógoréknak van egy 4 éves kisgyereke, néha én is vigyázok rá. Viszont a játszótéren van 1-2 olyan gyerek, hogy csak nézek. Ütnek, rugdosnak mindent és mindenkit, erőszakosak, lelökik a másikat a motorról, stb. És az anyukájuk szimplán nevet, és büszkék arra, hogy életrevaló a gyerek (szerintük).

Sógorék kisfiát is nekiállt az egyik ütni, rúgni, mire odaléptem, megfogtam a kezét az erőszakosnak, és mondtam, hogy meg ne lássam még egyszer, mert elverem a fenekét. Erre anyuka odalép hozzám, hogy hogy merészelem, és igazán példát vehetne az én "gyenge" gyerekem az övéről, aki életrevaló, és NEM HAGYJA MAGÁT. Az ő gyereke kezdte a verekedést, az ő gyereke ütlegel mindenkit, de szerintük ő csak "nem hagyja magát"...mivel szemben?


Miért kell ezt belenevelni a gyerekbe, hogy az erőszak, agresszivitás jó, mert az életre való? Az ilyen kisgyerek otthon az anyját is így rugdossa, üti, ha nem az van, amit ő szeretne? Sógorék ugyanerre panaszkodtak, és hogy az óvodában is van 1 ilyen.

Mit gondoltok?


Történt már veletek ilyesmi? Hogy tudtátok kezelni?



2014. febr. 22. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Igen, az ilyen gyerek azt teszi, az anyját is üti. Nem ritkaság manapság. Én nem tűröm el, de ismerek gyereket, aki löki, rúgja a saját anyját. Amúgy igenis életrevaló, mert az élet sok területét már úgy alakították ki, hogy csak az marad meg, aki mindenkinek nekimegy és tör előre. Szánalmas, szomorú, de sajnos igaz. Ennek ellenére ebből a szempontból nem életrevaló fiút nevelek, első az udvariasság és kedvesség és csak sokadik helyen van az előnyszerzés és érvényesülés. De van, akinek ez fordítva van az értékrendjében. Kezelni nem tudom a helyzetet, csak anynit teszek, hogy megválogatom azokat, akikkel találkozunk. Egyszer akadt dolgom gyerekkel, aki megharapott, nos, többet nem fogja megtenni. Nem verekszem, őt sem bántottam, de sikerült úgy beszélnem vele, hogy most már elég, ha ránézek és tudja, nálam hol a határ. Érdekes, hogy nekem ment, ami a saját anyjának nem. Pedig "életrevaló" gyerek.
2014. febr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Először is: ha te az én gyerekemnek azt mondtad volna, hogy elvered a fenekét, akkor elvertem volna a tiédet. :)


Másodszor ezt leszámítva abszolút egyetértek veled, az én gyerekem mindig tejbetök, mert nem hisztizik, nem akaratos, és imád könyvet lapozgatni akár órákig. Véletlenül sem türelmes, vagy okos, vagy jólnevelt, tejbetök. Szeret másokkal játszani, már elég érett ahhoz is, hogy kölcsönadja a holmiját, ezt egyes anyukák gyengeségnek szokták titulálni.


Egyébként ezek elhárító mechanizmusok, főként fiúknál, az agressziót ilyen módon veszi be anyuka elméje. Ettől még nem verifikálódik az adott viselkedésmód, ezt csak ő hiszi.

2014. febr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Azért azzal, hogy elvernéd más gyereknek a fenekét, aki nem a tiéd, azzal te is egy agresszív és erőszakos ember képét mutatod, szóval semmivel nem vagy különb, mint a másik gyereke, akiket te most itt leírsz.

Az, hogy egy anya, a saját gyerekét hogy neveli vagy nem neveli, ezt mindenki döntse el maga, de hogy te a más gyerekét megnevelnéd, nos, az nem a te hatásköröd és nem a te dolgod.

Még ha az anyjának éppen ezt is kéne tennie...

Szóval azért abban teljes mértékben egyet értek veled, hogy akinek a gyereke, agresszív és üti-veri a másikat, az az én szememben sem pozitív és inkább sírnia kéne az anyjának rajta és nem nevetnie.

Tény, hogy ha valaki erősebb, határozottabb képet mutat gyerekként, azt ritkábban bántják, de a határozottság, erőt, nem csak fizikai tettekben lehet bizonyítani. Mert az negatív dolog. Egy szülő tanítsa meg, hogy mit szabad és mit nem. Hogy mi a normális viselkedés és mi nem az. Ugyanakkor, ha bántják a gyereket, akkor az a gyerek tudja megvédeni magát, de az megint más, hogy egy gyerek alapból támad, alapból agresszív. Mert az nem életrevaló, csak szimplán neveletlen.

2014. febr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Azért azzal, hogy elvernéd más gyereknek a fenekét, aki nem a tiéd, azzal te is egy agresszív és erőszakos ember képét mutatod, szóval semmivel nem vagy különb, mint a másik gyereke, akiket te most itt leírsz. "


Természetesen nem bántottam volna, és nem mondtam se hangosan, se agresszívan. Tudom, mert ügyeltem rá.

2014. febr. 22. 16:39
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

"Természetesen nem bántottam volna, és nem mondtam se hangosan, se agresszívan. Tudom, mert ügyeltem rá."

Nyilván mi sem úgy gondoltuk, hogy olyan hangnemben mondtad ezt vagy tényleg megtetted volna, de ilyet semmilyen hangnemben nem mondunk, érted? Még ha éppen úgy is gondoljuk, hogy ráférne az adott gyerekre egy kis nevelés a szülőtől. De ezt a szülőnek kell belátni és nem neked kell ilyet mondani, hogy te elvered a fenekét. Mert neked ehhez jogod nincs. És aztán, ha ilyenért egy másik szülővel szembe találod magad, akkor nem kell csodálkozni.

2014. febr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Az ilyen gyereket én nem életre valonak hanem sulyosan neveletlenek tartom,és nem szeretem ezt a viselkedést .
2014. febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Ez pont egy olyan kérdés, amire nincs válasz. Gondolj csak bele, hány felnőtt férfit és nőt látsz nap, mint nap, akik a boltban eléd tolakodnak, ha nem rögtön indulsz a kocsival, rád dudálnak, arrébb löknek és még sorolhatnám. Az ilyen embereknek fel sem tűnik, milyen erőszakosak, inkább azt mondják, ők életrevalóak. Nézőpont kérdése. Akinek ilyen a mentalitása, ezt pozitív jellemvonásnak fogja betudni, akinek nem, az nem. Sajnos, hiába magyarázol az ilyeneknek, nem fogják megérteni, az agresszió miért nem jó, hiszen ők csak érvényesülnek. (Jellemzően az a típus, aki ha nem érvényesül, más a hibás, de ha igen, akkor ő volt a legjobb.)
2014. aug. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem minden esetben a szulo nemtorodomsege miatt fordul elo az agresszio.

Az en nagyobb gyermekem a sikertelenseget vezeti le azzal, hogy csapkodja a falat vagy epp toporzekol. Pszihologushoz jarunk, hogy megtanulja kezelni ezt. Nagyon nagy lelki teher neki es nekunk is (kulfoldre koltozes, uj kozosseg, kistestver erkezese, csalad "elvesztese" es a nyelvi nehezsegek miatt alakult ki benne ez a bizonytalansag ami duhot es agressziot szul nala).

Kar minden szulore rahuzni akinek a gyermeke nincs megaldva nyugodt termeszettel, hogy neveletlen. Sok (a legtobb) esetben lelki eredetu (szorongasrol) van szo. Ezt kell(ene) segiteni atveszelni.

Sokat tanultam es tapasztaltam ebben a temaban.

A kialakulasert nem feltetlenul a szulok a hibasak, de ha nem orvosoljak a "bajt" azert igen.

A gyerekeknel a testi fenyites olaj a tuzre. Csak nyugodtan higgadtan es szeretetteljes szigorral lehet barmi ilyen jellegu problemat megoldani szerintem 😊

Termeszetesen en sem hagynam, hogy a gyerekemet bantsak, mint ahogy azt sem hagyom, hogy o bantson barkit is.

2014. aug. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!