Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogyan kezeli a hisztit?...

Ki hogyan kezeli a hisztit? Ill. lehet e "büntetni" a szobába zárással?

Figyelt kérdés

A kislányom most 18hónapos, nagyon aktiv, és már most igen öntudatos természet. Van egy három hónapos kisöccse ami természetesen komoly hatással van a mindennapjaira.

Szerencsére nem annyira gyakoriak a kezelhetetlen hisztik, de többször előfordul, hogy hangulatának megfelelően direkt nem fodag szót! Játszik a határokkal ami biztosan tök normális. Egész egyszerűen a "nem!, ne csináld!" figyelmeztetést meg sem hallja pedig pontosan tudja, hogy mit jelent és hogy baj lesz ha mégis csinálja.

(Vannak napok, amikor teljsen készséges és szófogadó.)

Ilyenkor ha végképp elfogy az amúgy legendás türelmem, megfogom és bezárom a szobájába kb. fél percre.

Ettől borzasztóan fél, egészen megrémül. Talán azért is , mert a lakásban sosem zárunk be ajtókat, ez pszihésen terheli.

És én pont emiatt vagyok bizonytalan, hogy szabad e ezzel a módszerrel fellépni a viselkedése ellen?

Attól félek, hogy maradandó sérülést okozhat benne ez a helyzet. Nem is birom hosszan tartani a "bezárást", mert tényleg igazán megriad ettől, pánikba esik és én úgy érzem magam, mint egy szadista.

Amikor bemegyek hozzá azonnal az ölembe kéretőzik és szorit magához és rettenetesen sir, zaklatott! én meg nyelem a könnyeimet, és fáj, hogy ilyen kegyetlen vagyok.


Nagyon érdekelne hasonló korú gyermeket nevelő anyukák véleménye tapasztalata, vagy aki már túl van ezen.

Esetleg tudna ajánlani valaki olyan fórumot ahol pszichológustól kérdezhetek?


köszönöm!


2014. febr. 24. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Soha nem zártam be a gyerkőcöt 3 másodpercre sem, ezt inkább ne csináld, máshogy kellene a hisztiket kezelni!
2014. febr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Egy 18 hónapos baba még kicsi nagyon. Igen, nagyon nagy fokú kegyetlenség. Nem várhatod egy ilyen kicsi gyerektől, hogy mindig szót fogadjon. Ha nem bírod, kérj segítséget, ez borzasztó volt olvasni is....
2014. febr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ez nekem is kegyetlennek tűnik! Pánikbetegség is kialakulhat ez miatt. Nekem 2 és fél éves a fiam, nálunk büntihely van, de soha, soha nem csukom rá az ajtót én nem szabok ki időt, mint mások. Egyszerűen megmondtam neki, h ha megnyugszik, nem sír akkor eljöhet a büntihelyről. Meg értette és merem mondani, h már heti 1 alkalommal sem kell menni a büntihelyre, mert egyből megérti, ha csak figyelmeztetem, h mi lesz a következménye, de ezt, h bezárod a szobába, hát... Szerintem felejtsd el, ez szörnyű.
2014. febr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire retteg ott, akkor nem kéne bezárni. Kellene találni egy olyan helyet, ahol megnyugszik. Az én fiamat ennyi idősen, amikor hisztizett mi is beraktuk a szobájába. De ő nem félt, hanem megnyugodott. A mai napig megnyugtatja a szobája. Ezt csak hiszti esetén alkalmazzuk. Ha valami baja van, akkor mi nyugtatjuk meg.
2014. febr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne haragúdj,de szerintem ö mèg túl pici ehhez!

Nem szabad bezàrni,akàrmilyen hisztis is.

Szegènyke persze,hogymeg van rèmülve.Max a sarokba àllíthatod,ès miutàn lenyugodott elmagyaràzod neki,hogy mit nem szabadott csinàlni.

De lehet mèg ehez is pici.

Igaziból nem tudom,az enyèm 14hós,nèha hiztizik,ha valamit nen engedek meg neki,mert rà nèzve veszèlyes.Olyankor mondom neki,hogy azt nem bàntjuk,mert pl èles stb.Ekkor jön a hisztije,ès akkor elviszem onnan,ès elterelem a figyelmèt egy màsik jàtèkkal.Ès akkor abbahagyja a hisztit.Nem lenne szivem sem most,sem kèsöbb bezàrni.Azzal tènyleg àrtassz pszihèsen.

2014. febr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én csak simán beviszem a szobájába, de nem zárom rá az ajtó, leültetem az ágyára... Nálunk már az is durva, mert büntinek veszi! Ha csak egy székre ültetném, ott a nappalin belül, nem érne semmit! (bölcsibe székre ültetik őket, ha rosszak)... Nekem is rossz érzés, utána én is bemegyek, hozzá, de én ezt tényleg csak nagyon ritkán durva esetekben alkalmazom... Én inkább rászólok erélyesebben és elmagyarázom neki, hogy rosszat csinált és ezt nem szabad, stb... nehéz helyzet tudom, nehéz velük... kitartást!
2014. febr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6. vagyok, utána láttam, hogy mások is írtak (és az én lányom is megnyugszik, nem tovább hergeli magát) és ahogy megnyugodott szól és megyek be, vagy magamtól, ha hallom, hogy hiszti off...
2014. febr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Íme egy kis olvasnivaló:

[link]

[link]

2014. febr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Másfél évest mért zársz be egy szobába egyedül?? Ez mire megoldás? Csak annyit ért belőle hogy anya magára hagyta egy olyan helyen ahol fél.

Még nagyon kicsi ehhez, egy 1,5 évestől ne várd hogy mindig szót fogadjon! Mit fogsz csinálni majd 1 év múlva, a dackorszak közepén??

A kisgyerekkor arról szól, hogy feszegetik a határokat, így tanulnak rengeteget, ezt meg kell tanulnod kezelni normális módszerekkel.

2014. febr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valahogy befolyásolnod kell a viselkedését. Egy hisztiző másfél évesre nem lehet észérvekkel hatni. A megoldásod százszor jobb, mint a kiabálás, ráütés vagy fenyegetés. Ajánlom neked a Gyermekek az égből jöttek c könyvet John Graytől, ő ajánlja ezt a módszert, de kb 2-3 éves kortól.
2014. febr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!