Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 évesnek adnatok nagyon...

2-3 évesnek adnatok nagyon enyhén szensavas vizet?

Figyelt kérdés

Van egy 2 es egy 3 évesem, akik nem hajlandóak elfogadni a vizet! Sokáig teaztunk, de mintha az utóbbi időben már nem lenne annyira fehér a foguk, rendszeres mosás mellett! Abba hagytuk a teat es 3 napig vizeztunk, mire úgy döntöttem valami más kell, ugyanis ezalatt a 3 nap alatt majdhogynem semmit sem ittak! Ennek eredményeképpen, vettem nekik jana izesitett vizeket, két hétig ittak, mire aggódni kezdtem miatta es utána olvastam neten, ahol kifejezetten artalmasnak mondják gyerekeknek! Volt éppen az üveg alján kevés "szensavas" vizem, azt adtam nekik es tetszett, elfogadtak! Szabad nekik ilyet adni vagy sem? Fájna a hasuk vagy lenne más bajuk?


Köszi!


2014. márc. 2. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz nekik :)
2014. márc. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Mondd csak..mit fognak inni a gyerekeid, ha óvodába, iskolába mennek? Mert ott nem szénsavas vizet fognak kapni.A szénsav hosszú távon a felnőttnek sem jó. Akkor már inkább szénsavmenteset adjál nekik.
2014. márc. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nah igen, mivel ez a "próba" tegnap es ma kezdődött nem igazán gondolkoztam rajta, h mi lesz oviban, inkább, ahogyan már említettem arra fokuszaltam, h káros-e! Másfelől pedig, a szensavmentes víz es a csapviz között egy gyerek számára mi a különbség? Ha kostoltatnak velem en sem tudnék különbséget tenni! A lényeg a buborek!
2014. márc. 2. 23:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém már meg kóstolta még 2 sem volt de mondta,hogy csípős és nem kért többet,ha megisszák szerintem nyugodtan adhatsz.
2014. márc. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ízesített vizet semmiképp nem adnék, mert édesítőszeres üdítő gyakorlatilag. A szénsavasra is kár rászoktatni őket.


Én inkább vennék nekik klassz színes poharakat, szívószálat, vagy vannak beépített szívószálas poharak, vagy kikben pl mindenféle mesefigurás eldobható poharak, vagy vannak gyerekeknek való ásványvizek, amiknek az üvegén repcsi van vagy Tapsi Hapsi, ezeket később fel lehet tölteni sima csapízzel (szénsavmentes ásványvizet se adnék tartósan), vagy vannak az IKEÁban is szép virágmintás stb üvegpoharak.


Én azt mondom, igyanak csapvizet. Lehet teázni meg szöprözni, de csak alkalmanként. Szénsavas vizet én nem adnék még abszolút.

2014. márc. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szénsavas vizet nem adnék, mert oké, hogy egy-egy alkalomtól nem lesz bajuk, de ha rászoknak és egész nap azt isszák az nem tesz jót a hasuknak, felfújódik stb.

Akkor már inkább 100 %-os üdítőt higíts nekik vízzel, meg persze próbálkozz tovább a sima vízzel is!

2014. márc. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Snapette ***** válasza:
Lányom 1 éves kora óta issza a szénsavas vizet, semmi baja nincs tőle, és rengeteget megiszik belőle. Semmi baja nem lesz tőle, ha szereti, igya nyugodtan. Főleg nyáron, inkább igyon szénsavast, mint semmit.
2014. márc. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!