Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt valaki hasonló helyzetben...

Volt valaki hasonló helyzetben, mint mi.2 éves státuszon kisfiam kukacán visszahúzta a bőrt a háziorvos, mert csak félig jött hátra? Olvastam, hogy vannak krémek, amelyek segítik a bőr tágulását, így elkerülhető az újabb beavatkozás.

Figyelt kérdés
2014. márc. 4. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Az egy szteroidos kenőcs,amit max. 1 hónapig lehet használni. Azt igazából a leszedés előtt szokták felírni,mi is ebbe a cipőbe vagyunk/és voltunk a nagy fiúnkkal is,szóval 1 hónapig szteroidos kence,az puhít rajta valamit,aztán leszedi a doki. A nagynak részlegesen visszatapadt,akkor megint menni kellett,megint visszahúzta.Azt mondta nem voltam elég határozott vele,mikor gyógyult,nem húztam rendesen mindig hátra(naná,mert üvöltött :( ),és így a gyerek itta meg a levét. Most próbálok erős lenni,lefogni majd rendesen,és visszahúzni naponta 2x-3x,hogy ne legyen újra letapadás.
2014. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, hogy ha egyszer már teljesen visszahúzta, és feljött, akkor ti is "tornáztassátok" esténként rendszeresen, nehogy visszatapadjon. Nem fogja szeretni, de legalább túllesz rajta. Nálunk visszatapadt, és még most sem rendeződött teljesen (nemsokára 4 éves), szóval lassan beavatkozás lesz a vége, amitől nagyon félek/féltem.
2014. márc. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szobatiszta még a kisfiad, akkor nagyon nagy hiba volt az orvostól feltépni a fitymáját :(

Amúgy sem tartom normális dolognak.


Igen, van rá szteroidos krém, ami az én ismerőseim között eddig mindenkinek segített, de amíg nem szobatiszta a kicsi, addig felesleges bántani a kukacot, mert csak rosszabbat tesz vele! Gondolj bele, ott a feltépett, megsérült bőr ázik a pisis pelenkában...

2014. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pont most kérdeztem a háziorvost, hogy két és fél éves kisfiamnak nem-e kéne valamit csinálni a kukacával (merthogy nem szoktunk semmit, húzogatni fürdésnél, stb.)? Erre megnézte, és azt mondta, hogy még le van tapadva, de majd három évesen nézi meg, hogy kell-e valamit csinálni vele (visszahúzni, stb.) Addig mi se csináljunk semmit. Nektek miért kellett két évesen visszahúzni, nem tudott már pisilni, vagy hasonló?
2014. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A mi háziorvosunk minden kisfiúnak 2 éves státuszon hátrahúzza, ha picit is le van tapadva. Akkor még nem volt szobatiszta, mára már az.
2014. márc. 4. 14:40
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

2 éves volt a fiam, amikor sebésznél (főorvos) voltunk, és rákérdeztünk, hogy mi legyen a kukacával, mert semennyire nem jön vissza a bőr. Azt mondta, hogy majd egy év múlva térjünk rá vissza, ha addigra nem oldódik magától, kapunk rá szteroidos krémet. Ha az sem fog használni, akkor megcsinálják ők.


Ha már hátra húzták, akkor tornáztassátok. De én ilyet nem engednék, a letapadás élettani dolog. 3 éves korra, ill. a krémes kezelés hatására a többségnél megoldódik ez a "probléma". Meg inkább sebész csinálja, mint háziorvos. Azért a sebész mégiscsak jobban ért hozzá.

2014. márc. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!