Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5,5 évesen koszmó vagy korpa?...

5,5 évesen koszmó vagy korpa? Mit használjunk rá?

Figyelt kérdés

Voltunk már bőrgyógyásznál, rálegyintett, hogy ilyen fajta (ekcémás fajta), ezért ilyen a fejbőre, használjuk továbbra is a Babé koszmó elleni sampont.

De nem jó, hajmosás után eltelik 2-3 nap és újra az egész fejbőre tele van koszmóval (vagy ebben a korban már korpa a neve???)

Mit csináljak vele?

Most kipróbáltam a korpásodás elleni head & shaulders-t, még a hajmosás után rögtön is ronda volt a fejbőre.

Nagyon nagy vastag haja van, ennek ellenére próbálkozzak olajozással és vakargatással mint babakorában?

Vagy vegyek valami komolyabb korpa elleni sampont?

Köszi a válaszokat.


2014. márc. 4. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ismerősöméknek azt ajánlották hogy babaolajjal átitatott vattával törölgesse át óvatosan a fejbőrt ahol koszmós.

Ha fiú, akkor rövid frizuránál ez nem olyan probléma, nem tudom kislány mennyire viselné el a birizgálást, mert nyilván le kell mosni a babaolajat a fejbőrről.

Szerintem a head&shoulders nem neki való még.

Esetleg a gyógyszertárban kérdezd meg, hogy van-e olyan kénes sampon amit gyereknél is lehet használni.

2014. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én havi 2x nizoral-la mosos a gyerek fejét

azóta eltűnt a fejéről

2014. márc. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én heti 2x head&shouldersel mosom, s attól nem jött vissza
2014. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Babé koszmó elleni sampon. Nem csak koszmóra, hanem korpára is jó. Az enyémet eltüntette.
2014. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is a babaolajos verzió vált be. Beolajozás után egy puhább körömkefével át kell dörzsölni a pici fejét.
2014. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én csak Babé samponnal mostam a gyerekeim haját, mégis mindkettő folyton koszmós lett. Az ABCDerm nevű koszmó elleni krémet próbáltam még, csak 1x, azóta semmi koszmó :D Pedig még a nyáron használtam :) Könnyebb kimosni, mint az olajat. A fiam fejét olajoztam, az is jó volt, de a lányom hosszú haját nem akartam összeolajozni...
2014. márc. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is olyan a feje, 4 éves múlt. Ő atópiás.

Nekünk semmi nem vált be, csak szerencsére jó a bőrgyógyászunk, és készíttetett egy nagyon jó kenőcsöt. Úgyhogy, kérheted, hogy készíttessen kenőcsöt a hajas fejbőrre. Az alapja az a kénes kenőcs, amit fel szoktak írni gyerekeknek, de így kikevertetve sokkal jobb. Hajmosás előtt 1-25 órával kell bekenni a fejét, aztán lemosni. Először kétnaponta kellett, majd hetente kétszer, most már heti egyszer.

Az én fiamnak is dús haja van, így mi rövidre vágatjuk, hogy könnyebb legyen kezelni.

2014. márc. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!!!!!

Első körben ma este megpróbálkozok az olajozással... Remélem jól ki lehet majd mosni a hajából.

2014. márc. 5. 17:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen, ha a bőrgyógyászt ennyire nem érdekli, próbáld meg a sima gyerekorvosnál. Írtak fel rá naturlandos kénes krémet, jó ragacsos, de rendbe teszi. Úgy tudom, ezt gomba okozza, én azért nem legyintgetnék rá.
2014. márc. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Vettem olyan kénes hajmosót (Naturland). Egyszer már használtuk, máris szebb lett a fejbőre.

Remélem pár használat után gyönyörű lesz neki!!!

2014. márc. 10. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!