Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam a fogtündértől egy...

A kisfiam a fogtündértől egy lego elitrendőrséget kért, hogy magyarázzam meg neki hogy ez drága ajándék?

Figyelt kérdés
Mármint azt tudja hogy drága, csak a tündérnek ez miért is számít? Keret éppen lenne rá, de basszus a gyereknek 20 foga van, és ha a többi is ilyen költséges lesz?:)
2014. márc. 6. 07:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A fogtündêrtõk miêrt kell kêrni? Szerintem azt hoz amit akar ês probláma megoldva.
2014. márc. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mert a tündértől kérni sem kell, ő gondolatolvasó.- Elvileg. Gyakorlatilag a tündér segítőionek kell egy kis segítség. Milyen dumával vezethetném rá valami olcsóbb meglepire?
2014. márc. 6. 07:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a Mikulásnál mondtam,hogy ő csak kis dolgokat bír el :) ...és nem tudhatjuk,hogy mit hoz...de ugye örülünk bárminek,amit hozni fog????? Nem volt semmi gond ,elfogadta ezt a verziót...nálatok is lehetne valami hasonló...pici fogat bír csak el...ezért lehet,hogy csak pici ajándékot tud hozni érte :)
2014. márc. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk a fogtunder minden fogert 10€-t hoz.A fogak nalunk eddig parban kezdtek el mozogni kis kulonbseggel,gondolj csak bele,mi lesz,ha nehany nap mulva ker meg egy ilyen erteku ajandekot:)

Egyebkent fel sem merult otletkent,hogy barmit is lehetne kerni a fogtundertol,azt hoz amit akar.Talan probald meg elmagyarazni neki,hogy osszekeveri a Jezuskaval/Telapoval es ha telhetetlen keresei vannak,akkor megharagszik es semmit nem hoz.Vagy hogy minden gyerek foga ugyan olyan ertekes,igy nem hozhat neki a fogtunder dragabb ajandekot,mint a tobbi gyereknek.

Jobb otletem most nincs:)

2014. márc. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
A harmas valaszolo otlete nagyon jo! A fogtunder elvileg pici,talan a gyereknek is logikusnak tunne igy,hogy nem tud nagy dolgot cipelni:)
2014. márc. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az jutott eszembe, hogy a fogtündér csak kis dolgokat bír el, kapjon Lego minifigurát helyette :) azt lehet minden fogért is bevállalni.
2014. márc. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok gyereknek kell vigyen ajándékot és ennyi pénze neki sincs. Mindenki számít valamire, így korlátozva van az egy gyerekre költhető összeg.
2014. márc. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

ne sértődj meg, de az ilyen szülőktől vagyok ki az oviban!


mert oké, a jézuska drága ajándékot hoz, nálunk is. de a nyuszi, mikulás, eddig csak csokit hozott. de az oviban vannak szülők akinek 10-20E ft-os ajándékot hoz a mikulás meg a nyomorult nyuszi így az enyém ki volt tavaly készülve, hogy ő akkor biztos rossz...

mindegy, lerendezzük, de már a FOGTÜNDÉR IS AJÁNDÉKOT HOZ????

ne már... azért ez már nagyon túlzás, mindig is egy pénzt hozott, minek hülyíteni még a fogak kiesésekor is a gyereket drága ajándékokkal...

szerintem mond meg, hogy egy 100ast fog hozni amiből vehet majd magának túrórudit vagy péksütit, de ha mindig elteszi akkor egy autót vagy mit tudom én mit is tud majd venni belőle...

2014. márc. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én már azt se értem, hogy egy fogváltásnál tartó kábé hétéves gyerek akkor eddig a Mikulástól, az angyaloktól, a nyuszitól is mindig kérhetett bármit, mert ugye ők nem pénzért veszik az ajándékot, így az ár nem számít?!


Én mondjuk eleve meglepetést (vagy azt sem!) vennék a fogtündér nevében. Mondjuk az igazat megvallva még nem is hallottam arról, hogy a fog kihullásáért is ajándékot vagy jutalmat kell venni (hisz ez is nem érdem, nem is ünnep), én eddig úgy gondoltam, majd egy fogtartó dobozkát fogok venni a fakpoiban és off.


De ha már ebbe a helyzetbe kerültél, én tuti azt mondanám, hogy a tündér nem szereti a nagyravágyó gyerekeket, nem teljesíti a nagyravágyó kívánságokat, csak a szerényeket.

2014. márc. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Jópofa helyzet, rúgjuk magunknak az öngólokat :) a gyerekek meg élelmesek, ez normális. Én valami olyat próbálnék erre felhozni, hogy igazából a fogtündér egy új csontfogat hoz neki, ami a kiesett fog helyére nő, és ez igen nagy ajándék mert hosszú-hosszú ideig azzal fog majd enni. Ezért is kell rá úgy vigyázni, és fogat mosni. Az ajándék csak egy jelképes kárpótlás azért a kis fájdalomért, hogy kiesik a tejfoga. Sőt akár tovább is mehetnék, hogy a fogtündérnek is járna valami jutalom azért a szép új fogért ami majd kinő, pl. egy szép rajz. A lényeg, hogy próbálnám elterelni a dolgot arról az irányról, hogy a gyerek azt hiszi, hogy kábé a semmiért hatalmas ajándék jár neki.
2014. márc. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!