Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Állandóan beteg a 4 éves...

Állandóan beteg a 4 éves fiam, miért? Más is van így?

Figyelt kérdés
Egy hét ovi után ismét hőemelkedése van:-(És ez így megy szeptember óta.Három hét volt az leghosszabb oviban eltöltött idő, utána két hét itthon, fülgyulladás.Utána egy hét ovi, ismét itthon másfél hét, most egy hét ovi, és ismét.Kap Béres cseppet, C vitamint,D vitamint.Kis étvágyú sajnos.Elég sovány is.Mit tehetnék még?Van eleget levegőn is.
2014. márc. 6. 07:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Lelki okai vannak.
2014. márc. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi még nálad is roszabb helyzetben vagyunk, igaz asztmás allergiás a kislányom. Mi szeptember óta összesen hat hetet jártunk oviba 6 éves lesz a kislányom áprilisban. Nálunk két fél nap ovi után hat hét betegség, majd három nap ovi után öt hét betegség. Ő is kap D-vitamint, és immunerősíőket, vitaminokat. Teljes kivizsgálás történt, minden irányban, és sajnos az asztma miatti krónikus gyulladás az oka a sok betegeskedésnek. Lelki okot írt az első válaszoló, annak is utána lehet járni, mert akár az is okozhatja, de én azt hagynám utóljára. Először a szervi okokat keresném. Étvágygerjesztőnek egy kis polivitaplexet adnék neki. Ha a Béres csepp nem segít. Betegségeink egyébként mindíg bronchitis, gennyes középfül gyulladás, torok gyulladás, gennyes orrmellék üreg gyulladás, 40 fokos láz, vírusinfekció ismétlődően. Én most búzafűlevet adok a kislányomnak.
2014. márc. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves első kifejtenéd bővebben?Már csak mert ebben az irányban gondolkodom én is.Kihez forduljak ez irányban?Nagyon elkeserít ez a helyzet, pláne a gondolat hogy tényleg lelki alapon lehet...

Sajnálom a kislányod, borzasztó ez a helyzet, kívánom hogy rendeződjön.És te hogy kezeled magadban ezt a helyzetet hogy ilyen beteges szegény?Mert engem megőrít ez a tehetetlenség.

Egyébként, a csoportjában elég sűrűn betegek a gyerekek, mindig visszafertőzik egymást.

2014. márc. 6. 08:17
 4/10 anonim ***** válasza:

én is a lelki dolgokra szoktam gondolni, de idén télen azért nem szabad elfelejteni, hogy nem volt hideg, nem pusztultak a vírusok, bacik... sajnos ez egy ilyen tél, ráadásulmivel 4 éves, gondolom nem olyan rég jár közösségbe, tehát most kap el minden olyat is amit csak 1x lehet...


szerintem bérest már cseréld le multivitaminra, tavasz van. kell a vitamin, a béres csak megelőzés, de nincs benne vitamin.

2014. márc. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Persze tudom hogy az enyhe tél is közrejátszik, mivel már egy évet járt oviba, és akkor nem volt közel sem ennyit beteg mint idén.Meg hát akkor az egész csoport, sőt ovi lelki beteg, mert legutóbb pl. heten voltak a csoportjában, annyian voltak betegek.Az a baj hogy sokan úgy hozzák az oviba hogy beteg, köhög a gyerek, mondja is a szülő hogy még az óvonéni is szólt hogy mennyire köhög a gyerek, de ennek ellenére hozza.És az én fiam mivel érzékenyebb a felső légúti betegségekre, azonnal vissza is esik.Hogy ez lelki eredetű e, nem tudom, de foglalkoztat a téma.

Őszintén szólva nem hiszek a multivitaminokban, egyedül a C vitaminban.Meg persze sok gyümölcs.Majd most elválik mennyit jelent a Béres csepp, remélem annyit igen, hogy nem megy a mandulájára, vagy a fülére a betegség, és könnyebben legyőzi a szervezete.Már ennek is örülnék.

2014. márc. 6. 10:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem a kisfiam 3 éves kora körül, nyáron volt egyszerűen folyamatosan beteg. Egyik középfülgyulladásból a másikba estünk, megfázás, köhögés, láz- minden, ami belefér.

Kb. 2 hónapig volt ilyen rossz állapotban- aztán megszíűnt ez a dolog és egyszer-egyszer persze beszed ő is valamit az oviban, de 1-2 nap altt átmegy rajta.


A környezetemben azt vettem észre, hogy a gyerekeknek valamikor át kell esniük egy ilyen "betegség-dömpingen"- van, aki már bölcsiben, van, aki oviban megy át rajta- aztán szépen megy minden a maga útján.


Természetesen kérdezd meg a gyermekorvosookat, védőnőtöket, esetleg az oviban is érdemes szétnézni, hogy nem kering-e egy-egy vírusos betegség sokáig a csoportban (nem mintha tudnál tenni valamit ellene..)- szóval mielőtt pszichológus vagy nevelési tanácsadó felé vennéd az irányt, előbb a szervi okokat kellene kizárni (pl. szűkebb fülkürt, ami miatt az én gyerkemnek is az átlagosnál hamarabb lehet középfülgyulladása vagy valamilyen góc vagy légzőszervi krónikus betegség stb.), illetve annak utánagondolni, hogy valóban kipiheni-e valóban rendesen kigyógyul-e egy-egy betegségből vagy csak tünetileg jobb és egy lábadozó szervezet szed be az oviban egy újabb adag betegséget (mert eleve ilyenkor fogékonyabb rá)


Minden jót és gyógyuljatok meg hamar.

2014. márc. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hát épp írtam hogy alig van olyan hogy ne legyen beteg gyerek a csoportban, és hiába tudja az anyuka, beviszi, olyan is aki nem dolgozik, és megtehetné hogy otthon tartja.Elég érzékeny a fiam, anyás, érzékeny lelkületű, lehet ez is közrejátszik, de nem tudom hogy tudnám erősíteni ilyen téren.
2014. márc. 6. 11:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Nállunk is ugyanez volt...a leghosszabb idő amit oviban töltött az 4 nap volt!

Aztán elkezdtem adni neki a Foreveres cuccokat és azóta kopp-kopp!Nem volt beteg!!Persze volt hogy 1-2 napig vízszerű orrfolyás de nagyon enyhe lefolyású volt!Tavaly dec 9.-én volt utoljára beteg ő is és az 1 éves kistesója is!Nem olcsó de kiszámoltam semmivel nem kerül többe mint mikor hetente otthagytam a gyógyszertárba 4-5 ezer ft-ot!

2014. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, ezt a Foreveres dolgot majd lehet kipróbáljuk.
2014. márc. 9. 10:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van,igaz még csak most lesz 3 éves.Én most kivettem bölcsiből,majd szeptemberben megy oviba.Állandóan beteg,kruppos,befullad,kórház,már nagyon elegem van :(
2014. ápr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!