Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdjek a lányom fóbiájával?

Mit kezdjek a lányom fóbiájával?

Figyelt kérdés

Nem tudom minek nevezzem, fóbia vagy mánia? A lányom lassan 4,5 éves. Majdnem 1 éve csak úgy a semmiből jelentkezett nála ez a dolog, hogy ő nem szereti, és nem tudja elviselni a gombokat. Nem hajlandó gombos ruhát felvenni, a takarója huzatán nem lehet gomb, rajtunk (anya és apa)sem viseli el a gombos ruhát, ha a nagyik meglátogatják és gomb van a ruhájukon, leveteti velük, és addig nem nyugszik, amíg egy gombot is lát, egyáltalán nem viseli el a gombos dolgokat, hozzá sem akar érni. Próbáltam már szépen szólni ezért de semmi haszna nem volt, szóltam már csúnyán, és ráerőltettem a gombos ruhát. De ilyenkor sír mint akit nyúznak, hisztizik vergődik, és órákig nem tágít, hogy le akarja venni.

Nem tudom mitől lett ez neki, és azt sem tudom hogyan kezeljem. Erőltessem rá, vagy engedjek és majd kinövi?


Köszönöm a véleményeket.



2014. márc. 14. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Létezik a gombfóbia. Az összes oldal, ami ezzel foglalkozik, pszichológust javasol.
2014. márc. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Ne erőltesd,tehát ne adj rá gombosat,és az ágyneműje se legyen gombos.De ne változzon a Tis és a ngyik öltözködése miatta,ha nem tudja elviselni,akkor ne legyen veletek,ha eltudja viselni akkor semmi probléma.

Az én lányom a legyektől félt,szinte pánikolt teljesen ha a szobában,csak egy légy is volt.eleinte az egész család azt vadászta mindig,hogy hol a légy,hogy a gyerek megnyugodjon,aztán elkezdtük ezt abbahagyni,mert azért ez nem egyszerűen megoldható,főleg egy kertes házban,nagyon lassan de megszokta,most már nem érdekli a légy,de évek kellettek ehhez. Sztem ha azt látja,hogy Ti ezt a gombos dolgot nem látjátok akkora problémának,talán szépen lassan Ő sem fogja annak látni.

2014. márc. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy kinövi. Barátnőm közel 40 évesen sem nőtte ki, bár őt az nem zavarja, ha máson gombot lát.


Azt próbáld megértetni, hogy oké, neki nem lesz gombos ruhája, takarója stb., de az durva, hogy leveteti a ruhát.

2014. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is van olyan barátnőm, aki harmincon felül is gombfóbiás. Nyilván nem kap sikítófrászt, ha meglát egy gombot, de nem vesz soha gombos ruhákat. Azt mondja, arra emlékszik gyerekkorából, hogy otthon volt egy nagy befőttes üvegben sok-sok gomb, és azoktól nagyon undorodott. Egyébként teljesen „normális”. :)
2014. márc. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt,több is(bár nem gombbal).

Nekünk azt tanácsolta a gyerekorvos,hogy ne erőltessük amit a gyerek nem akar és csináljunk úgy mintha észre sem vennénk.

Nagyon ritkán azért előfordult,hogy rászóltam,de szépen kinőtte ezeket a fóbiákat.

Most 8éves és az iskolában látja a többi gyerek fóbiáit(mert még ebben a korban is előfordul)és Ő is csinálja-bár már nem gyakran és nem zavaró.


Szerintem minden gyereknek vannak hasonló "dolgai"(én pl. a járda repedéseire nem léptem rá:) )de idővel kinövik.

Ha úgy érzed,hogy egyre erősödik Nála,akkor vidd el pszichológushoz.

2014. márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megtanítanám gombfocizni .Igazi gombokkal :D
2014. márc. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!