Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki a 4 éves kislányát szoptatja még, napi többször is?

Figyelt kérdés
Mindenki véleménye érdekel.
2014. márc. 19. 02:33
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
66%
Egeszsegere. Az uj ajanlasok szerint erettsegiig raer leszoktatni. Ha nem sikerulne, akkor majd csomagol anyatejet szendvics helyett.
2014. márc. 19. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
63%
Beteges
2014. márc. 19. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
86%
Nekem fura, és nem is tenném. De ez mindenki magánügye. Én nagyon rövid ideig tudtam csak szoptatni a gyerekeimet, így nem vált olyan természetessé az érzés. Lehet ezért is idegen nekem. De 4 évesen akárhogy próbálom megérten, nekem már túl nagynak tűnik a gyerek.
2014. márc. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
56%

Semmi. Ha nyilvánosan csinálja, akkor fura lenne a látvány, de ezt leszámítva az égvilágon semmi közöm hozzá. Én nem csinálnám, nekem már az is fura, amikor egy 2 évest szoptatnak, de mivel senkinek nem ártanak vele, nincs se kedvem, se jogom ítélkezni. Minden szülő-gyerek kapcsolat más, van, amelyikbe ez belefér, másikba nem.

Azt azért hozzátenném, hogy amíg nem volt gyerekem, valószínűleg mélységesen elítéltem volna. Mert beteges meg fujj. A gyereknevelés elég sok dologra megtanított, többek között toleranciára is, mert tudom, hogy az én módszereimbe is bőven bele lehet kötni.

2014. márc. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az is durva még ha egy 1,5-2 éves körüli kisgyereket szoptatnak,az már inkább az anya igénye, egy 1,5-2 éves már elég nagy sokan ilyenkor már bölcsisek,3-4 évesnél meg úgy gondolom,mint a második tényleg beteges,anyukának van valami lelki problémája.
2014. márc. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
45%
ó persze le kell pontozni a véleményt miért ne,aki szerint ez normális és egészséges annak baj van a fejében az tuti
2014. márc. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
51%

Nemrég egy ismerőstől kérdeztem, hogy hány éves koráig szoptatta a kislányát. A válasz az volt, hogy 5. Visszakérdeztem, hogy most mennyi idős, erre ő: 5.


Nem kicsit döbbentem le. A véleményem az róla, hogy beteges és undorító is egyben.

2014. márc. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
74%
Az ő dolga.
2014. márc. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
78%

Semmilyen véleményem nincs róla, mert ez semmit nem árul el sem a személyiségéről, sem a körülményeiről, sem az indokairól.


Aki szerint egy másfél évest szoptatni csak az anya igénye, az viszont klasszul el van tájolva :)

2014. márc. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem az se megoldás, hogy csak otthon csinálják. Az egésszel baj van. Ilyenkor már emlékszik az ember én legalábbis emlékszem az 5 éves koromra. Komolyan mondom egészségtelen a gyerek lelki fejlődésére. Erre emlékezni fog 20 évesen is, normális? Én nem akarnék emlékezni anyám mellbimbójának az érzésére a számban.

A gyereknek már nincs ilyenkor anyatejre szüksége testileg, lelkileg egyenesen rombolja szerintem (beteges kötődés az anyához pl. de tudnék más finomságot is mondani).


Kinek jó? Az anyának. Aki nem tud elszakadni csemetéjétől.

2014. márc. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!