Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyiért vállalnátok?

Mennyiért vállalnátok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon csúnyán hangzik ezt pénzben mérni, de kíváncsi vagyok mások véleményére! Bébiszitternek kértek fel, úgy hogy bármikor elérhető legyek, akár hajnalban, akár este 10 órakor is. Bármikor eltudjak menni a kisgyermekért, autóval (a távolság miatt), ha beteg akkor is, ha beteg vigyem el az orvoshoz, vagy éppen itthon ápoljam, úgy, hogy mellette 3 kisgyermekem van és háztartás, kerti munkák, nyáron befőzés, stb...

Ez elég nagy felelősség és teljes lekötöttség, mert mindig vigyázzban kéne állnom, mert bármikor szólhatnak, vagy épp este 10-kor jönnének érte.


Ti mennyiért vállalnátok, illetve elvállalnátok-e vagy sem?

Ne az legyen a mérvadó, hogy most én mennyiből élek, hanem, hogy vállalható ez így szerintetek, ti vállalnátok vagy sem? Tudom nekem kell döntenem...


Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!


2014. márc. 19. 12:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy elvállalnám. Például ha az én gyerekem fekszik otthon lázasan, hagyjam ott és menjek az idegen gyerekért, mert valahova el szeretnének menni a szülei? És ha pl egyedül vagy a gyerekeiddel, akkor mit csinálsz? Három gyerek mellett, de még egy mellett is, ez szerintem kivitelezhetetlen.
2014. márc. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnám el a saját gyerekeim miatt. A pénz kell, de folyton vigyázban állni, a saját gyerekeimet lepasszolni más miatt nem. Ha egyedülálló lennék és nem lenne munkám minden további nélkül, de 3 gyerek mellett ez nem kivitelezhető.
2014. márc. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnám 3 gyerek mellett.
2014. márc. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lenne családom, akkor vállalnám, ha épp ez a munka adódik és jól megfizetni. Igazából nem derült, hogy ez milyen gyakoriság lehet. Nem gond, ha este 10-kor kell érte ugrani. De nem mindegy, hogy egész nap velem lenne. Vagy ennek "fejében" csak néhány nap kell rá vigyázni.

3 gyerekkel nem vállalnám be, mert így a saját gyerekeimre nem jutna idő. Ha csak vigyázni kéne rá, az oké, hiszen egyébként is ott van a 3 gyerek, legfeljebb lesz még egy :) De hogy én ugráljak mindig érte, és akár a saját gyerekem rovására, azt nem.

2014. márc. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora gyerek,és havi kb mennyit kell rá vigyázni.

3-5 év közöttinél,ha heti kb 20 óra,akkor kb 60ezer,plussz benzinköltség (ezt utólag tudod elszámoltatni)

3 év alattinál többet kérnék,rájuk több odafigyelés kell,

2014. márc. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én 2003-ban dolgoztam ennél egyszerűbb körülményekkel: heti fix 3 nap volt reggel 10-től délután 6-ig, családhoz kellett mennem, egy 1 éves gyerek volt, teljes gardírozás, plusz napi egy órát angolul foglalkozni vele.

Programok: játék a kertben, sokat kellett vele úszni a medencében, kaptam ott ebédet és így kerestem havi 80-at.

Ennek fényében bátran kérhetsz ekkora, vagy ennél magasabb összeget, ha elvállalod.

Nyilván nem lehet megmondani neked, hogy mennyit, hisz nem tudjuk hány órát dolgoznál. Nálunk Pesten egy átlag bébiszitter nappalra, vagy esti színház idejére óránként 1.000 ft-ot kér most. Ha tudod, hogy van pénzük kérhetsz alapból 1200 ft-ot egy órára pl.

Nos, lehet úgy kalkulálni, hogy ha neked kell érte menned, akkor ennyi órabér plusz benzinköltség, és este 7 után van egy felár, (mint egy munkahelyen éjszakai pótlék) ekkor nem 1200 Ft egy óra, hanem 1800 ft egy óra mondjuk.

Vagy ha egész éjjelre kell magadhoz vinned, akkor arra kitalálsz egy fix összeget, pl. 6000 ft egy éjszaka, főleg, ha ilyen ugrasztós módon van.

Amúgy szerintem, hogy elvállalnám -e azt az határozná meg, hogy a családom mennyire van rászorulva a keresetemre. Ha nem lenne más munkalehetőség, és nagyon szükség volna a pénzre, akkor elvállalnám, ha volna ingyenes vigyázás az ugrasztásokkor a saját gyerekeimre. Ez lehet egy nagyobb gyerek, pl. 12 év fölötti, egy nagymama, vagy a férj, aki viszonylag sokat van otthon, s biztos, hogy egy ilyen éjjeli ugrasztáskor mindig otthon van.

Ha lenne ilyen családi segítségem, és kéne a pénz, én elvállalnám, mert ez nem örökre szól, ha nem megy, abba lehet hagyni.

2014. márc. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
nekem is 3 gyerekem van,elképzelni sem tudom hogy tudnám ezt kivitelezni mellettük..
2014. márc. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Munkanélküli szingliként elvállalnám, 3 gyerekes anyaként kizárt....
2014. márc. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


Óvodás kisgyermekről van szó, nekem kéne érte menni, de akár 10-ig nálunk lenne, ha úgy adódik. A gyakoriságról annyit, hogy akár minden nap ovi után nekem kellene érte menni, illetve ha beteg akkor nekem kellene vinni az orvoshoz, illetve az otthonomban ápolni 700ft-os órabérben.


Úgy gondolom, hogy a családom rovására menne ez a munka és köszönöm, hogy megerősítettetek ebben.

2014. márc. 19. 13:29
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az egésszel az a baj,hogy nem fix,hanem ugranod kell amikor szólnak,így szerintem nem lehet órabérben kalkulálni.Más ha délután 1-5-ig vigyázol egy gyerekre,vagy ha hajnal 2-kor rád szólnak,hogy " gyere vidd el,mert lázas és megy a hasa"...szóval ha elvállalnám(de 3 gyerek mellett ilyen feltételekkel szerintem kizárt),akkor tuti havi fix-et kérnék,ami minimum 100-150 ezer körül mozogna.

De inkább 150 fölött,ennyit meg gondolom nem fizetnek,de amúgy is,3 gyerek mellett szerintem ezt nem igazán lehet kivitelezni!

2014. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!