Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Keresek egy anyukát, aki...

Keresek egy anyukát, aki pszichológushoz vitte a gyerekét, mert nem akart enni az oviban, ill. étkezési zavara volt. (? )

Figyelt kérdés

Írtam neki privát üzenetet, de nem válaszol.

Esetleg akinél hasonló gondok voltak - étkezési zavarral vitték a gyereket pszichológushoz - tudnátok írni pár sort, hogy mi történt pontosan a szakembernél, megoldódott-e a dolog, és ha igen, mikor?

Köszönöm


2014. márc. 19. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 évesen ment oviba, és kiscsoportban soha egyetelen egyszer sem volt hajlandó reggelizni. Hiába volt olyan joghurt, vagy olyan szendvics, amit itthon megevett, ott nem evett. Inni ivott. Ebédet megette. Még középsőben sem nagyon akart enni, aztán nagycsoportos lett, és mintha kicserélték volna, reggelizett, ebédelt. Amúgy semmi gond nem volt vele, a gyerekorvos is csak annyit mondott rá, hogy adjunk neki indulás előtt tejet, vagy kakaót, hogy valami legyen a gyomrában. Nem gondoltam, hogy emiatt pszichológushoz kéne vinnem.
2014. márc. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt még leírnám, hogy én 8-ra vittem, és 1 előtt már mentem érte. Ha napközis is, vagy korábban megy, és egyáltalán nem eszik semmit az oviban az azért gáz, akkor biztos léptem volna. Az óvónők szerint ezzel dacolt az óvóda ellen.
2014. márc. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ezzel én sem vittem volna pszichológushoz.

Viszont mi már járunk október óta, de úgy érzem nem fejlődik a gyerek, sőt, egyre rosszabb. Nem tudom, meddig várjak, mikor lesz eredmény, mert a nő persze mindig csak annyit mond, ez gyerekfüggő. Nyilván. De ő foglalkozik vele hetente, ő látja a (nem)fejlődést, valami fogalma csak kellene legyen. Ezért érdekelne hasonló eset, hogy mennyi idő kell.

2014. márc. 19. 14:27
 4/11 A kérdező kommentje:
Mert úgy érzem, csak szórjuk ki a pénzt az ablakon...
2014. márc. 19. 14:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Nincs személyes tapasztalatom, de gondoltam hogy válaszolok. Szerintem elég gyakori dolog hogy az oviban nem eszik egy-egy gyerek, csak ezért nem kellene pszihológushoz fordulni. A lányom ovijában is van egy kisfiú, aki semmit sem evett fél évig, majd fél év múlva történt egy minimális változás és lassan-lassan elkezdett enni, de akkor sem minden nap, de szép lassan javult. Kérdés hogy nálatok mióta van ez, ha nemrég óta, akkor nem kéne aggódni. És ha pszihológushoz fordultál, akkor gondolom nem csak ez lehet a gond, ahogy írtad visszafelé fejlődik, de leírnád hogy pontosan miben?

Egyébkén az én lányom sem reggelizik soha az oviban, valamiért utálja.

2014. márc. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igazából már a hozzátáplálásnál is gond volt, most 5 éves, mondhatom, hogy kb 4 éve problémánk van az evéssel. Nemcsak az oviban nem eszik, itthon sem. Nem a mennyiséggel van a gondom, hanem a minőséggel, és ő meg is fogalmazza magának, hogy fél az ételektől, ezért nem meri kipróbálni őket. És tényleg stresszeli a dolog, látom rajta.

A visszafelé fejlődést is az evésre értettem, mostanában már alig eszik, ebédre kb semmit. Szinte elvegetál a reggeli és esti vajas kiflin. :(

2014. márc. 20. 20:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Úristen, most egy kicsit beparáztam... Az én fiam még csak 2 és fél éves. Nálunk ugyan ez a probléma, nálunk is már a hozzátáplálásnál kezdődött. De én azt hittem ez oviba megváltozik, ha látja a többi gyereket ahogy eszik :( de ezek szerint nem :( teljesen elkeseredtem...
2014. márc. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan kisfiú van aki nem volt hajlandó inni az oviban, 8-16:00ig volt az oviban, amikor ment érte az anyukája egy fél literes innivalót rögtön megivott még ott az oviban annyira szomjas volt, náluk az segített,hogy az anyukája hagyott ott neki egy palack üdítőt, és az ovónő abból adott neki ha szomjas volt.Persze ez evésnél nem ilyen egyszerű,de megoldható lenne.
2014. márc. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szia!

Sajnos az én kislányom sem eszik, de nemcsak az oviban, itthon se. Gyakorlatilag tápszeren él. Oviban leveseket kóstolgat, de csak hogy megfeleljen, nem az evés miatt. Mi is járunk pszichológushoz, Vadaskertbe, november óta, egyelőre nem sok változást látok. Ti hova jártok? Szívesen beszélgetnék egy sorstárssal.

2014. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia! Elmesélem a mi történetünket, próbálom röviden. A kisfiam most 5 éves, már születésekor úgy adták haza a kórházból, hogy tápszerezni kellett, ez még nem is lenne akkora gond, de aztán a hozzátáplálás sem volt olyan egyszerű. Nem szerette a tápszert, az üveges bébiételt, a pépeket sem, szóval semmi ilyen baba kaját, viszont a felnőttesebb ételeket megeszegette..Aztán 1 évesen, mint akit elvágtak, semmit nem volt hajlandó megenni, a mai napig nem eszik: semmilyen levest, húst, tésztát, rizst,főzeléket, gyümölcsöt (ezt ált nem szeretik a gyerekek), felvágott, még a fornettit sem eszi meg, a csokit nem szereti. Szóval inkább leírom mit eszik: tej, vajas kifli, mézes kenyér, palacsinta, sült krumpli és ennyi. De a gondom, hogy semmit megsem kóstol, az oviban sem eszik semmi, a kakaót sem szereti, az oviban még a tejet sem issza meg. Én is azt mondom, hogy az elfogyasztott ételek minősége, választéka a gond, nem pedig a mennyisége, mert én lennék a legboldogabb, ha 3 kanál levest megenne.

Július 16-án megyünk a Vadaskertbe, de nagyon félek, mert itt olvastam, hogy valakinek hasonló panaszokkal kiderült, hogy autista.

Ti hogy álltok? Remélem még olvasod, vagy valaki akinek hasonló panaszai vannak!

2014. jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!