Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek, hogy ne féljen...

Mit tehetek, hogy ne féljen kisfiam?

Figyelt kérdés

3,5 éves,eddig semmi félelme nem volt,de most elkezdett félni a bogaraktól,méhektől.Rossz élménye nincs,tavaly még a kezével fogta meg a bodobácsokat,tegnap viszont az 1,5 órás játszótér szinte végig arról szólt,hogy alig mert valamit csinálni,mert repkedtek a bogarak...haza akart jönni...

A másik,hogy a nagy széltől is fél,de ezt megértem,még kisebb volt mikor lekapta a szél a fejéről a sapit,én mondtam neki,hogy várjon meg,ne moccanjon és utána futottam.Ez valahogy úgy megmaradt benne(pedig csak 1,5 lehetett),hogy azóta pánik szerűen fél a nagy széltől,ma is folyamatosan skubizta az erkélyt,hogy nem viszi-e el a szél a kint lévő dolgokat...


2014. márc. 19. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Valami oka biztos van a félelmének, lehet, hogy ő maga sem tudja, hogy mi. Próbálj meg valami pozitívat társítani azokhoz a dolgokhoz, amitől fél. Az én 4 éves lányomnak például anyukám egyszer azt mondta, hogy ha nem pakolja el a játékait,akkor porszívózáskor a porszívó majd felszívja. Sokáig rettegett a porszívótól, ha elővettem, még a bútorokat is pakolta fel az ágyra. Aztán egyszer a másik nagymamánál egy játék begurult az ágy alá, mire mondtuk neki, hogy itt csodaporszívó van, ami előhívja a játékokat az ágy alól. Azóta nem fél. A méheknél például mondhatod a fiadnak, hogy milyen jó hogy röpködnek, mert így készítik a mézet, amit ő majd megehet.
2014. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi,igen,tegnap már komplett mesét találtam ki a bogarakról,méhekről,ez tetszett neki:)Remélem hosszú távon be is jön majd,mert nem dekkolhatunk bent...:/
2014. márc. 19. 13:53
 3/6 anonim ***** válasza:

3 eves fiammal tavaly is es iden is gyakorlatilag mindenhova legycsapoval jartunk-jarunk. Teljesen panikba esik ha kozelit fele egy bogar..a legycsapo tobbnyire csak a taskaba van(biztonsagerzetet nyujt neki) van hogy annyira bepanikol hogy elo is vesszuk..de legtobbszor csak "megfenyegetjuk" a kozeledo bogarakat..pl: Hè, te bogar tunj innen mert nalam van a legycsapo!! Vigyazz mert porul jarsz!!:) imadja a csodabogar meseket..es tenyleg mindennel probalkoztam de ez valt be..

lehet hulyen hangzik de inkabb mint hogy egesz jatszoterezos ido alatt az olembe rettegjen szipogva! A kedvenc szine a legycsapo szine..maci formaju. Amugyis olyan "fura" szokasokat vett fel ugyhogy nalam nem tema egy legycsapoval tobb vagy kevesebb jut a taskaba..

2014. márc. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi,ez jó ötlet!!!a csodabogarak nálunk is sláger:)

amúgy nem is lenne nekem baj ha csak bicajoznánk,sétálnánk(akkor valahogy nem tűnik neki fel annyira a dolog)de a másik fiam 1,5 éves és most kezdi élvezni a játszót,szóval tényleg kell megoldás:)

Ezt majd mondom fiamnak,hátha bejön nekünk is:)

2014. márc. 19. 15:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor a kislányomnak ilyen irreális félelmei voltak, pl pici korában fűtől félt :) (szegény budapesti gyerek) máskor meg a szappantól :) (nem látott még előtte csak folyékony szappanT) megint máskor a lufitól (talán mert nő, amikor fújják?!) ezek mindig elmúltak maguktól. De így utólag belegondolva tök vicces, a szappant mondtam is neki, nem értette saját magát :)
2014. márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
lányom pont ilyen most 4 évesen minden ismeretlentöl fél ,bogaraktol föleg tavaly nem fél tölük bodobácstol, póktol ,pedig mondom neki hogy nem kell félni tölük .
2014. márc. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!