Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesen alig beszél?

3 évesen alig beszél?

Figyelt kérdés
3 éves 2 hónapos alig beszél. Néha mond 1-2 érthető tőmondatot, de ezenkívül babanyelven halandzsázik. Kolláganőm kislánya. Sajnos nem viszik fejlesztésre, szerintem pedig kellene. Mit gondoltok? Vagy 3 évesen még nem kell feltétlenül beszélni? Lehet én gondolom rosszul.
2014. márc. 20. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Te gondolod rosszul.
2014. márc. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor minden rendben.
2014. márc. 20. 14:57
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Ja ezt mondták barátnőmnek is állandóan,aztán kiderült hogy autista a kisfia.Ha hamarbb kap megfelelő kezelést,fejlesztést akkor talán most 4 évesen nem lennének akkora beilleszkedési problémái óviba!

Én mindíg azt mondom,hogy jobb félni mint megilyedni,inkább legyen egy felesleges köröm a védőnőnél,nav.tanba minthogy utólag lelkiismeretfurdalásom legyen hogy csak ültem a babérjaimon és vártam a csodát!

2014. márc. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én azt gondolom, hogy ilyenekbe nem szabad beleszólni.

én vittem a fiamat 2 éves korában, mert nem tartottam normális, hogy 5 értelmes szava van. elindultunk egy úton és valahogy soha nem lesz vége. sok helyen voltunk, mindenhol találtak valamit.

volt autista (még 2,5 év után is gyanún van, persze tünete nincs, de biztos ami biztos alapon), volt figyelemzavar, megkésett beszédfejlődés, "disz" gondok (ami persze csak előreláthatólag, hisz 3 évesen nem lehet tudni hogyan fog majd írni 4 év múlva...), fülorrgégészeti probléma, nyelvfék letapadás (persze a másik orvos már semmit nem talált, de volt olyan aki látni vélte a letapadást és gondoltam meg is fejtette a rejtélyt).

most már nemhogy utolérte a kortársait, sokkal szebben és választékosabban beszél, teljesen érthető mások számára is, persz emögött sok sok fejlesztés van.


így utólag nem kellett volna aggódnom 2 éves korában :)

végülis ha visszanézem, nem volt soha annyira lemaradva, hogy ezeket a problémákat rá lehessen húzni, ráadásul azt se gondolom jónak, hogy a sok fejlesztéstől azért sok mindenben előrébb van a kortársainál. pl. 2,5 éves már betűzött, 3,5 évesen már le is írta a betűket, most 4 évesen egyszerűbb szavakat leír hallás után.

azt gondolom, hogy ez inkább hátrány ennyi idősen.


másrészt pedig nem a te gyereked, te aggódj (majd) a sajátodért ha okod lesz rá, ő meg azt tesz amit akar.

ha bekerül közösségbe és gondot fedeznek fel, akkor továbbküldik. akkor a szülőket kikerülve is megkapja a szükséges fejlesztést ha a nevelési tanácsadó úgy ítéli, szóval nem kell más helyett is aggódnod :)

2014. márc. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fiam májusban lesz 3. Mostanában már beszél, de csak tő mondatokban és van, hogy nem értjük. pl"ma sírtam bölcsi, fájt pocim"
2014. márc. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, mert kolléganő gyereke, nem szólhatsz bele. Lehet, hogy vizsgálta már logopégus vagy bármi, csak nem mondta.


Én megnézetném, ha az én gyerekemről lenne szó, de az életben nem szólnék egy árva szót se a kolléganőm gyerekéről, ha nem kérdezi a véleményemet. Semmi közöm hozzá, neki meg nem kötelessége magyarázkodni vagy beszámolni bármiről.

2014. márc. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos hogy valami baja van. Egyik barátnőm is 3-4 éves korában kezdett beszélni és semmi baja sem lett.
2014. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3 évesen a fiam alig beszélt, nem hogy mondatokat mondott volna, szavakat is alig.

Oviba kerülve aggódtam, hogy fogják megérteni, hiszen sokszor még a saját apja sem értette, hogy mit akar, mert csak halandzsázott.

Viszont már szobatiszta és ágytiszta volt 2 éves korától (szobatiszta hamarabb lett).

Ezért azt mondta a védőnő, hogy ne aggódjak, ő másban jobb, neki a beszédre kell több idő.

És igaza lett, oviban nagyon belendült, 1-2 hónap alatt behozta a társait, már mondókázott, énekelt. Most 4,5 éves, le se lehet lőni....


Most is van olyan ovistársa, aki szinte csak pár szót mond, de a közösség nagy erő.


Egyébként ahogy előttem írták, az ő kislánya, majd ő eldönti, hogy kell-e neki fejlesztés, vagy bármi, neked nincs közöd hozzá.

2014. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!