Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5-6 év körüli gyerekednek,...

5-6 év körüli gyerekednek, hogy telik egy átlagos délutánja onnantól hogy hazavitted az óvodából?

Figyelt kérdés
Leírnád részletesen nálatok hogy zajlik egy átlagos délután? Hány körül mész érte? Mindenre kíváncsi lennék a legapróbb részletek is, pl. hazaértek bementek a lakásba ő leveszi a cipőjét, magától elpakolja a kabátját, kipakolja az ovistáskából a cuccait, uzsonnázik, stb. Mennyire jellemző, hogy nassol délután, vagy csak vacsi van. Miket játszik? Egyedül, vagy együtt játszotok? Mondjuk az utolsó egy-két napotokat leírnád?
2014. márc. 20. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:

4,5 éves a fiam. tegnap f5re mentem érte, bementünk a játszótérre de csak negyed órára mert szélvihar volt. hazajöttünk, én nekiálltam vacsit főzni, rendet csinálni, mosni, stb. ő meg játszott a szobájában.

ja, mikor hazajöttünk egyedül levette a cipőjét és a kabátját, majd kezet mosott.


szóval játszott, közben beszélgettünk. aztán lefürödtem volna, de beült mellém, így együtt játszottunk kicsit, majd otthagytam mert már nem szeretek vele fürödni, olyan nagy hozzá, kínosan érzem magam :) míg felöltöztem ő megmosakodott aztán megtörölközött és felöltözött, addig terítettem (persze közben mondom mit csináljon mert csak utasításra önálló :D).

megvacsiztunk, közben mesét néztünk, aztán 8kor megjött az apja és társasoztak, majd mesét olvasott neki és 9kor elaludt.


ma f4-re mentem érte, sétáltunk egy nagyot utána a kertben voltunk 6ig :) evett lent egy szelet kalácsot...

aztán feljöttünk, ő most mesézik kicsit, addig én netezem. utána 10perc múlva megyünk fürödni, majd megvacsizunk, azután én társasozni szeretnék, de lehet valami autósat fogunk játszani, mert ő azt szeret. egy órát szoktunk ilyenkor együtt játszani, majd jó sokat olvasok neki és fekvés :) pénteken is korán megyek érte, és ezen a 2 napon az apjával nem találkozik, de megszokta, nem hiányolja, szerencsére :)


azért a hétvégéink jobbak, akkor sokat csavargunk, játszunk, körülötte forog a világ, sajnos mikor sokáig dolgozom és elfogyott a főtt kaja, nem igen tudok vele leülni, de egész jól el van egyedül, sokszor nem is hiányolja a társaságom. inkább ez a vacsi utáni játék és meseolvasás amihez nagyon ragaszkodik :)

2014. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tegnap 4-re értem oda érte, hazasétáltunk. Közben ecsetelte, hogy süssünk itthon hamburgert. Hazaértünk, levetkőzött, fogas alá dobta a kabátot, mert nem éri el a fogast, cipőjét eltette a cipős szekrénybe, pisilt, kezet mosott, öntött egy pohár innivalót és megitta, majd legózni kezdett. Én kiszaladtam a konyhába, vágtam zöldséget, sajtot, bekészítettem mindent, ami a hamburgerhez kell, aztán apa megsütötte, összerakta, megettük. Közben legóztunk együtt, szóval 6 körül ettünk. Vacsi után kapott nasit, vaníliás karikát és franciadrazsét is. 7-kor ment fürdeni, utána kakaó és mesenézés, addig én is lefürödtem, tv kikapcs és olvasok neki az én ágyamban, 8 körül fogmosás, aztán alvás. Részletek: kádból kimászik, törölközik, köntöst vesz fel és papucsot, bejön, felteszi a szárítóra a dolgokat, felveszi a pizsit, fogat egyedül mos. Ha lefeküdt betakarom, puszi, kijövök.


Ma fél 5-re mentem, 5-kor találkoztunk a barátnőmmel és fiával, kimentünk a játszótérre, ott voltunk 6-ig meg még fél órát az udvaron. Hazajöttünk levetkőzött, kezet mosott, leült mesét nézni, míg én vacsit csináltam, ettünk, utána autózott, aztán rajzolt picit. Most fürdik. Én megyek csinálom a kakaóját, mire betotyog kész legyen. Este velem alszik majd, mert férjem nincs itthon.


Júniusban lesz 5 éves, fiú.

2014. márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

4,5 éves fiú

ha szabadnapos vagyok,négyre megyek érte az oviba.utána még sétálunk,vagy feljövünk a bicikliért,aztán elmegyünk biciklizni,vagy elmegyünk egy ovistársához,vagy ott vagyunk náluk vagy játszótérre megyünk

hat körül jövünk haza.egyedül levetkőzik,kezet mos(felszólítás nélkül).átveszi a nadrágját,a kintit összehajtja,helyére teszi

utána vacsora.hétkor fürdés,aztán még egy kis játék.nyolckor átmegyünk ketten a szobájába,még ott vagyok 15-20 pecet,mesélek fejből,amit kér.könyvből nem szeretek este,mert nagyon felélénkül,folyamatosan kéri az újabb meséket,így nem olvasok.fél kilencre már alszik

ha nappal dolgozok,az apja megy érte,én csak egy órát vagyok vele,mert hétre érek haza.ja és szokott este mesét nézni,az állati küldetés a nagy kedvenc

ha éjszakára megyek,akkor is négyre megyek érte,de akkor nem sétálunk,jövünk haza.fél hat után indulok dolgozni.ilyenkor délután olvasunk,játszunk,amíg el nem indulok

a házimunkát megcsinálom napközben,amíg az oviban van

szokott nasizni délután,ritka,ha nem

kismackót,tejszeletet,néha fornettit,túró rudit.vacsorára tejbegrízt,szendvicset vagy melegszendvicset szokott kérni,főtt ételt már nem kér este

szeret legózni,társasozni,memóriázni.sokszor beöltözik rendőrnek,pisztolyt,bilincset,jelvényt tűz egy övre,és megment mindenkit

2014. márc. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
5 és fé éves kislány! Én 5 körül érek az oviba a munkaután egyből érte megyek. Együtt áltöltözünk és buszozád helyett haza sétálunk ( kb 15 perc séta) ezalatt elmeséltettem az élményeit (mit evett, mit ivott, mit tanultak, ki volt az nap az aktuális legjobb barát és miért), ezután ő is megkérdezni nekem milyen volt a napom. Ezzel tellik a haza séta. Illetve nem is haza mert elötte bevásárolunk, kitaláljuk mit vacsizzunk ( kiválaszthat egy nasit, ez álalában mindig danette puding), majd haza megyünk. Egyedül leveszi a ruháit, cipőt elrakja, a ruhákat mekérdezi hogy szennyes e vagy nem, majd átöltözik az itthoni ruhába. Előkészitem a vacsorát ( van amikor segít benne, de nem mindig), vagy játszik vagy segít. Vacsora elött mi ( vanhogy közbe) társasozni szoktunk ( nagyon nagy társasjátékosok vagyunk) kb fél óra- 1 órát. Játék és vacsi után pancsi ( nem közös) a kád szélén ülve ( én) pónizunk! Megtörölközik, jön kontrolra :) át öltözik pizsibe ( itt általában szokot lenni egy kis harc hogy nem akar pizsibe aludni hanem pl az egyik jelmezébe) Tévézünk, vagy mese olvasás és általában 9- fél 10 fele már alszik. Persze nem minden nap ez a program, mindig attól függ, hogy mihez vagy kedvünk, milyen az idő ( pl: tegnap vacsi elött még elmentünk biciglizni egyet), voltak e udvaron az oviba, milyen a hangulata stb. Na persze az egész nap ugy fejeződik be, hogy szinte bedölök az ágyba hulla fáradtan :D
2014. márc. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!