Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Horghurut eseten ha kedd...

Horghurut eseten ha kedd estetol mar kapott antibiotikumot es egyeb gyogyszert, normalis hogy szombat delutan meg legyen hoemelkedese?

Figyelt kérdés
Ot eves es ma meg felment 37,5-re
2014. márc. 22. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

hát sztem nem.

szóval lehet hogy nem jó az antibió, amit kapott...e hívd fel az ügyeletet, és kérdezd meg szerintem

2014. márc. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem normális. Még max másnap lehet, utána már nem. Szerintem is hívd az ügyeletet.
2014. márc. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az antibiotikum ha nem 1 hetes akkor 3 nap után hat, szóval péntekre hatnia kéne.

de ezt az egész antibiotikum dolgot nem értem...

én fiam hörghurutos, sajnos rendszeres nálunk (asztmára gyanakodnak, valószínűleg ezért van gyakran hörghurutja) de még soha nem kapott rá antibiotikumot, szerintem vírus okozza, igaz ebben nem vagyok biztos, de akkor sem ez a kezelés módja hanem hörgőtágító.

először a szirupot szokták (spiropent azt hiszem), utána a ventolint.

mi ventolinezünk és 3 nap alatt kitisztul a tüdeje, a köhögés meg 1 hét után elmúlik, de láza csak az első 1-2 napban szokott lenni, nagyon gyorsan segít a hörgőknek az inhalátor.

szerintem is vidd el az ügyeletre, ha ez a baja akkor kapja meg a megfelelő gyógyszert, nehogy a tüdeje begyulladjon!

2014. márc. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim is gyakran hörghurutosok, nekik még egyszer sem kellett antibiotikum, de soha nem is lázasak. Az orvos egyszer azt mondta, hogy ha lázasak, az utal rá, hogy bakteriális a fertőzés, és antibiotikum kell. Egyébként nem normális, hogy még mindig hőemelkedése van, hétfőn vidd vissza az orvoshoz. Addig meg szedje tovább az antibiotikumot.
2014. márc. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves a fiam és szeptember óta hörghuruttal küzdünk. Most márc.7.-e óta lázas és hőemelkedéses,így mi hétfőn már kórházba megyünk kivizsgálásra. Hétfőn vidd vissza az orvoshoz,és ha lázas lesz,akkor adj neki lázcsillapítót. Én szerintem nem jó az antibiotikum
2014. márc. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!