Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális dolog ha a 3 éves...

Normális dolog ha a 3 éves kisfiam, reggel 8 után felébred és már 11 után álmos? Alszik éjjel kb.11 órát. Alszik délután is 1,5-2 órát. Folyton álmos, sokat alszik? Nem tud egyedül elaludni, hogy szoktassam rá? és külön ágyra?

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy délelőtt is alszik nem gond.

Eddig hogy aludt el? 3 éves koráig nem aludt el egyedül és nem aludt a saját ágyában? Vagy csak most változott meg?

2009. dec. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen velem aludt mindig újszülött kora óta.most meg egyedül nem alszik.Délután is csak velem,és ha felkelek mellőle felébred.Szeretném erről leszoktatni,hisz ősszel óvoda,és ez így nem lesz jó...
2009. dec. 17. 16:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Most mondjam, azt, hogy te szoktattad rá és most sajnos sokkal nehezebb lesz leszoktatni, mintha mindíg külön aludt volna? Mert sajnos így van. Nem tehetsz mást, minthogy leteszed, sír, visszamész, simogatod, beszél hozzá, újra hagyod. + éves korban már nagyon nehéz. Amit megoldhatsz 2 hetesen 2 nap alatt, az lehet, hogy most 2 hónapodba és sok sírásba fog kerülni. Sok türelmet hozzá!
2009. dec. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
tudom,hogy én rontottam el......köszönöm a válaszod azért.
2009. dec. 17. 16:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 5 éves lesz a lányom, 4 hónapod a pici, és csak most szokattam rá az egyedül elalvásra, hogy terhes voltam. Este mesén alszik el (napközben már nem alszik).

Mindig mellé kellett feküdnöm, hogy elaludjon, s volt, hogy én hamarabb elaludtam. Az oviban pillanatok alatt elaludt. Ha mégsem, akkor odaült mellé az óvónéni és simogatta a hátát.

Én nem hagytam sírni sosem, a kicsit sem hagyom. Nem volt teher a melléfekvés. Ha jó óvónénitek lesz, ő is meg tudja oldani.

2009. dec. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A mi fiunk is így alszik, és nem volt gond az óvodában. És itthon 3-4 órát alszik délután, ha elalszik. Az oviban meg keltik őket és azzal sincs gond, bár egyszer mondta az óvónéninek, ti menjetek ki a mosdóba és addig még alszom kicsit. Négy nap után már bent aludt és azóta is gond nélkül.

Nem gondolom egyébként hogy bármit is elrontottál, majd változik ha itt lesz az ideje és elég érett lesz hozzá.

2009. dec. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!