Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Zenés foglalkozáson miért...

Zenés foglalkozáson miért csak Ő futkározik?

Figyelt kérdés

1,5 éves kisfiammal voltam foglalkozáson, nem most volt előszőr de a fél éves öccse miatt kis idő kimaradt a közösségbe járásból. Örültem,hogy végre el tudtam vinni hasonló korú gyerekek közé és még "szakképzett" éneket is hallhat nem csak engem. Miközben minden gyerek ült az anyukája ölében (szinte vele egyidősek) és csinálták amit "kellett" (nyilván nem most voltak először), az én fiam egész idő alatt rohangált, felmászott, kicsit sem érdekelte a zenei foglalkozás. Meg fog ez változni, csak az újdonság miatt pörgött ennyire (egyébként is zsizsik gyermek) vagy inkább ne vigyem foglalkozásokra?

A világért sem erőltetem, de azt gondolom örülne ha mennénk.



2014. márc. 27. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem inkább az fura, hogy a többiek miért nem futkosnak. Mi járunk ringatóra de ott rengeteg baba/gyerek szokott mászkálni, futkosni, csak kevés van végig az anyukája ölében.


De egyébként gondolom az újdonság miatt, meg mert nem tudtam mit is "kell" csinálni.

2014. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, Ringató szerű foglalkozás volt. Ahogy írtad nekem is fura volt, mintha "leszedálták" volna a többi gyereket, az enyémet meg felhúzták volna. Nagyon ciki volt.
2014. márc. 27. 21:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor én jártam Ringatóra a lányommal, ott pont fordítva volt: minden gyerek jött-ment, szaladgált, csak az én lányom ült végig az ölemben, jól odabújva. Ő ilyen típus, a Te fiad meg olyan. Attól, hogy szaladgál közben, nem biztos, hogy nem élvezi.
2014. márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En kb 9-10 honaposan kezdtem ringatora jarni az idosebbikkel, de par honap utan feladtam, total elegem lett, hogy az enyem csak rohangaszik, pufoli a szekeket, ajtokat, dobalja a cipoket, en meg vagy egyedul tapsikolok magamban a korben vagy ot probalom kordaban tartani. Csak amikor hulla faradt volt, akkor maradt az olemben pihenni, de akkor is kb 5 percet, aztan rohant tovabb. En is tok cikinek ereztem, vacakul is ereztem magam. Pedig otthon rengeteget enekeltem en is neki, hallgattunk gyerekzeneket. Lehet neki ezert sem volt ebben nagy szam, meg amugy is iszonyat mozgekony gyerek volt szuletesetol, nem tudom. A kisebb most nyugodtabbnak tunik, vele is megprobalkozunk, de az elvarasaim lecsokkentek..
2014. márc. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont azt akartam írni mint az első!Mindkét gyerekemmel jártam/járok ringatóra de a tapasztalatom az hogy ekkora gyerekek 99%-a rohangál,nem odafigyel stb hisz ebben a korban annak:felfedeznek minden más érdekesebb!Majd bő 1,5-2 éves kora körül fogják csinálni a "feladatot".Addig is vidd hidd el ő attól "fülel" tanul,szocializálódik és egy kis változatosság neki is neked is!
2014. márc. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezeket a foglalkozásokat inkább a miatt találták ki,hogy a magányos anyukák találkozhassanak...persze van olyan 1,5 éves,aki élvezi,de ez a kivétel szerintem!

Egy ilyen pici gyereket még nem lehet és nem is szabad kötött tevékenységre "rávenni",hiszen ez még nem nekik való!De persze ez csak a személyes véleményem...

Én is voltam ilyenen első gyerekemmel,de hamar rá is jöttem,hogy nincs értelme!

2014. márc. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is így jártam a fiammal, minden elképzelhető rosszaságot megcsinált, amíg a többi gyerek édesdeden együttműködött, az én fejem pedig pirult. Ha elmaradt a várt hatás, akkor pedig nekiállt piszterülni a többi gyereket. Meghúzta a hajukat, fellökte őket, mindezt röhögve, hogy vele foglalkozzanak.

Ne ezek után elment a kedvem az egésztől. Az élet úgy hozta, hogy zeneterápiára kerültünk más okok miatt, na ez ég és föld volt ringatóhoz képest. Kis létszámú csoporttal, rengeteg mozgásos, izgalmas gyakorlattal egybekötve, a fiam ujjong örömében, ha menni kell és maximálisan együttműködik. Nagyon profi gyógypedagógusok vannak, a legelevenebb, legmozgékonyabb gyereket is be tudják vonni.

2014. márc. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!