Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 evesem reggel bogrebol...

4 evesem reggel bogrebol szivoszallal issza a kakaot, de az esti tejivas kinlodas miota nincs cumisuveg meg szivoszal, baj lenne ha elhagynank?

Figyelt kérdés

egy ideig csorospoharbol kapta, aztan szivoszallal, most mar elvettem Tole a szivoszalat is,de igy meg nagyon nyogvenyelos a dolog, ugyetlenkedik vele, egy bogre tej megivasa eltart 10 percig is akar. (amugy napkozben is poharbol iszik szoval alapvetoen nem a poharbol ivassal van a gond, viszont a reggeli es esti tejhez,kakaohoz aranylag sokaig megtartottuk a cumisuveget.)


Reggel kap rudit is, napkozben eszik joghutot...


2014. márc. 27. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Miért lenne baj? Mondta valaki, hogy mindenáron tehéntejet kell inni este?
2014. márc. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amúgy meg miért baj, hogy szívószállal iszik? Vedd úgy, hogy ez neki egy megszokott kellemes szertartás. Ha megunja, úgyis leszokik róla.
2014. márc. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

azert akarom/akartam elvenni a szivoszalat mert attol tartok ugyan ugy nem jo a foganak mint a cumisuvegbol ivas.

amugy meg sok helyen azt olvasom hogy a fel liter tej kell egy ilyen koru gyereknek, szoval emiatt `eroltettem`.

2014. márc. 27. 21:35
 4/12 anonim ***** válasza:
A fél liter tej lehet joghurt, sajt, tejföl is. Szerintem hagyd el nyugodtan, valóban nem a legjobb a fogaknak a szívószálazás sem.
2014. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát, az enyém 2,5 éves, és már vagy fél éve nem kér este tejet, és én nem is erőltetem. Reggel iszik kb. 2 dl kakaót, és kész. A többi egyéb tejtermék. Reggelente amúgy csőrös pohárból issza már egy éve kb.
2014. márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Most mi baj van a szívószállal a fiam 14 éves a lányom 11 és ők is van úgy hogy szívószállal isznak a felnőttek is a koktélokat szívószállal isszák. Picurkám 4 éves ha kér tejet adok ha nem kér nem adok nem a könyvekből kellene etetni a gyerekeket.
2014. márc. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igazából 2 dolgot nem értek.

1. A szívószál miért baj?Amúgy se értettem ezt a dolgot sosem, pl foghúzás után azzal iszom a kávét, merthogy tejjel iszom.A fogdoki tanácsolta, mert szívószállal eltudom kerülni hogy a fog helyére menjen a tej. De amúgy is a cumisüveget is hogy a fogaknak nem jó, a cukros dolgokra mondják, a tej nem az, legalábbis nem olyan értelemben.


2. Miért baj az ha 10 perc míg megissza a tejet.Értem én hogy szerencsétlenkedik, majd bele jön. De nekem felnőtt létemre is 10 perc egy kakaó, tej, kávé.Szeretem szép lassan elkortyolgatni.


Az 5 éves fiam meg a kakaót a bögréből kikanalazza, eltart egy darabig, meg utána törölgethetem az asztalt, de ha neki így esik jól...

2014. márc. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én sem értem mi a gond a szívószállal, ha egyébként napközben szépen iszik pohárból. Neki így esik jól. A fogaival pont a szívószálas ivásnál találkozik legkevésbé a folyadék. Utána úgyis mindenképp fogat kell mosni, nem maradhat éjszakára a szájában a tej, mindegy hogyan itta meg.
2014. márc. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy el is hagyhatod simán. Hol olvastad, hogy napi fél liter tejet kellene meginni? Egyik rokonomnál van 2 gyerkőc, ők is napi fél litert ittak, de orvos kérésére ezt le kellett csökkenteniük.
2014. márc. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én csak addig adtam a gyereknek este míg kérte, lehet igazából már ő sem kérné csak te akarod.
2014. márc. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!