Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha anyósom "elront...

Mit tegyek, ha anyósom "elrontja" a gyereket rengeteg édességgel, cukros italokkal?

Figyelt kérdés

5 éves a fiam és nagyon tudatosan, az elejétől kezdve figyeltem rá, hogy ne szoktassam rá az egészségtelen dolgokra. Vizet, vagy cukrozatlan teát szokott csak kapni, nyalánkságnak inkább csak egészséges dolgokat, gyümölcsöket, turmixot stb.

Pár hónapja vált szokássá, hogy egy-egy hétvégét a nagyszülőknél tölt a gyerek. Mindezzel nem is lenne gond, csak anyósom úgy próbálja elnyerni a szeretetét, hogy tömi csokival, gumicukorral, cukros gyümölcslevekkel és társaival. Már ott tartunk hogy otthon nem akarja a fiam a teát és a vizet meginni és követeli a csokit meg a cukrot. Pedig felhívtam anyósom figyelmét, hogy ne adjon neki ilyeneket, de azzal védekezik hogy csak nagyon keveset ad (ja, persze...) és hogy nem szabad megtagadni a gyerektől. Fogalmam sincs hogy kezeljem a dolgot, ne vigyem oda többet a fiamat? Abból világra szóló botrány lenne... A másik, hogy a fiamat hogy szoktassam vissza az otthoni "rendre", mert már hizstirohamok vannak sajnos sokszor a dolog körül. Azt akarja enni, inni amit a mamánál. Már a hajamat tépem lassan...

Én azt is elhiszem, hogy anyósom mondjuk tiszteletben tartaná a kérést, de olyankor a többi unoka is ott szokott lenni akik viszont megszokták a nyalánkságokat, azt meg nem lehet megtenni, hogy csak az én gyerekem nem kap. Szóval tényleg nem tudom hogy oldjam ezt meg. Nem akarom tényleg, hogy a gyerek rászokjon ezekre mert baromi egészségtelen.


2014. ápr. 4. 16:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Megtagadni valoban nem szabad, mert annál inkabb akarja majd a gyerek.

Beszélni kell vele, hogy a mamanak lehet, otthon nem. Ennyi idősen mar megérti.

2014. ápr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Nem kell otthagyni egész hétvégére a nagyszülőknél. Reggel elmentek vagy délben aztán délután veletek együtt hazamegy így te is ott vagy és látod.
2014. ápr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

eltiltani a nagyszülőtől a gyereket mert ott kap csokit meg gyümölcslevet?

ez azért már vicc kategória lenne, ne haragudj!

tényleg nem szabad eltiltani mindentől a gyereket mert aztán ha elérhető lesz számára, csak azt fogja venni (pl. iskolában a büfében ebéd helyett).


szerintem ezzel nincs semmi baj, hogy a nagyi kényezteti az unokáját. 5 éves, el lehet neki magyarázni, hogy a nagyinál vannak ilyenek, otthon meg nincs. nálunk is ez van, 2 éves kora óta, ott kap gyümölcslevet mindig, meg 1-1 csokit vagy gumicukrot. egyszer kétszer mondta, hogy itthon is szeretne kapni, de megértette, hogy itthon mások a szabályok, nem eszünk ilyeneket.

most 4,5 éves, soha nincs belőle hiszti

2014. ápr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ki beszélt itt eltiltásról?? Csak azt fontolgatom, hogy az egész hétvégés programok ne legyenek inkább. És igen, nekem fontos, hogy mit eszik, iszika gyerek. Lehet hogy a ti gyerekeitek simán elfogadták hogy otthon nincs egészségtelen nyalánkság. de az enyém nem, mert látja, hogy a többi unoka ezeket kapja nyakló nélkül, és nem érti neki miért nem lehet. Hiába mondom én el hogy azértmert nem egészséges, nem tesz neki jót, ez egy 5 éves gyereknek nem elég meggyőző érv.
2014. ápr. 4. 17:19
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

ki beszélt eltiltásról???


"Fogalmam sincs hogy kezeljem a dolgot, ne vigyem oda többet a fiamat?"


te írtad...

2014. ápr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jó, akkor félreérthető volt ezek szerint, úgy akartam érteni, hogy egész hétvégére, amikor csak anyósom felügyelete alatt van a gyerek, akkor ne vigyem. Szoktunk menni egyébként máskor is.
2014. ápr. 4. 17:28
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

ha anyós nem ért a szép szóból akkor nem hagynám vele kettesben, ennyi.

megkérted szépe vmire, de tojik rá...

2014. ápr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Jó utolsó azért te is képzeld bele magad, a nagymama helyzetébe. Nála van a többi unoka akkor vesz Pistinek, Daninak meg Annának és a kérdező gyerekének meg semmit. Ott ül 4 unoka abból 3 eszik csokit a negyedik meg néz mint borjú az ujjkapura?
2014. ápr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
jó de az sem lehet, hogy anyuka kér valamit, nagyi meg letojja, akkor adjon neki egészséges nasit, ennyi erővel a többi gyerek is kibírja, hogy akkor nem cukrot eszik, hanem pl egy almát
2014. ápr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, a legfőbb gond az, hogy a többi gyereknek mindennaposak ezek a dolgok, sajnos így lettek szoktatva. Csak azt meg hogy lhet megcsinálni hogy az egyik gyerek nem kap ezekből? Most mondhatnám hogy akkora 2 másik unoka se kapjon, de abba meg ugye nincs jogom beleszólni...
2014. ápr. 4. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!