Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rá szólnál ebben az esetben a...

Rá szólnál ebben az esetben a gyermekedre?

Figyelt kérdés

Adott egy 3 éves gyermek, sétáltok az utcán, amikor előttetek egy nő megbotlik.

A gyerek elkezd nevetni, és azt mondja "anya láttad majdnem elesett"!


Majd később leírom hogy mi váltotta ki belőlem ezt a kérdést.


2014. ápr. 4. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Megmondanám neki, hogy nem szép dolog, ha kinevetünk mást, főleg hogy akár meg is sérülhetett volna a néni.
2014. ápr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Elmondanám neki, ha elesne neki is fájna, így ez nem nevetséges
2014. ápr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elmagyaráznám neki, hogy mást kinevetni nem szép dolog.
2014. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez velem történt meg, azaz én voltam a nő.

Jött egy nő 3 kis gyermekkel megbotlottam, erre ugye ezt mondta, és a nő ahelyett hogy rá szólt volna elkezdett nevetni.


Na hát én is így gondoltam hogy illik rá szólni, nekem is van egy 5 éves kislányom, eszembe is jutott amikor egy néni szintén így megbotlott és a lányom lereagálta úgy hogy szegény néni, szerencse nem esett el.


Ha velem történik én is rászóltam volna...de azt hittem én vagyok a gonosz aki így gondolja...

2014. ápr. 4. 17:14
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
A mai kölykök szörnyen neveletlenek, a szüleikkel együtt. Az ilyen anyuka nem tud nevelni, gyerek nem való neki. Engem is dühítenek az ilyen ostoba emberek.
2014. ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az kellemetlen lehetett. :(

Én is rászólnék, h ilyet nem szabad, nem nevetünk ki másokat.

2014. ápr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hát ebben a szituban a helyedben biztos megfordulok, és én magyarázom el a gyereknek. Majd hozzáteszem, hogy anyu is azért nevetett, mert még ő sem esett el, ezért nem tudja, hogy a másiknak ez milyen...
2014. ápr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!