Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is nagyon keveset...

Szerintetek is nagyon keveset eszik a kislányom?

Figyelt kérdés

Kislányom 17 hónapos. A szomszédban van egy hasonló korú gyerek. Ma beszélgettem az anyukájával, aki teljesen el volt képedve, hogy mennyit eszik az én lányom, az övé ennek a többszörösét megeszi egy nap.

Tény, hogy elég rossz evő a kicsikém, nem is egy dundi gyerek (9,5 kg és 82 cm), de azért nem látom olyan katasztrofálisan a helyzetet.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Leírom a mai napunkat:

Reggel ivott 2 dl tejitalt, reggelizni általában nem hajlandó, max. pár falatot. Ma is így volt, evett néhány falat rántottát.

Tízóraira megevett egy nagyobb banánt.

Ebédre tarhonyás húst főztem, evett 3 evőkanálnyi tarhonyát + 2 kis kocka husit. Tudom, nem sok, de nem lehet többet beletukmálni.

Délután rágcsált pár db kölesgolyót, majd evett egy joghurtot.

Vacsora 5-6 falat májkrémes kenyér + 2 dl tejital.


Ez tényleg olyan kevés??


2014. ápr. 17. 19:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A 20 hónapos lányom ennél kicsit kevesebbet eszik.

Reggel és este csak tejitalt iszik, de 2 dl-nél kevesebbet, van amikor csak 120 milit.

Banánból max 2 cm-nyit, de inkább 1 cm-nyit. Almából, körtéből egy-két szeletkét, esetleg egy-két kekszet hozzá. Főzelékből délben eszik viszonylag normál adagot, kb. 150-180 gr-ot. Délután eszik egy kis pépet (tejpép, Sinlac gyümölccsel).

10,5 kiló, nagyon erős, még soha nem volt beteg.

2014. ápr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az èn kisfiam 16 hós,nem tudom hova fèr belè,nem kövèr,de nekem meg ax a gondom,hogy àllandóan enne.11kilô ès 89cm. De igaz úgy eszik,hogy közben mindig csinàl valamit.A szilàrd kajàt is a jàrôkàban adom neki,nem etetöszèkben,mert úgy nem eszik semmit,nem tudom mièrt.Etetöszèkben csak pàr kanàllal hajlandó enni.Mèg az ölembe ülve,vagy úgy hogy ö àll elöttem ûgy eszik.Most ilyenje van.Prôbàld ki,hàtha ez a gond nàlatok is.Lehet nem helyes,de így legalàbb eszik,söt. :)
2014. ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az én 4 évesem néha nem eszik ennyit! De ennyi idősen biztosan kevesebbet evett az általad leírttól! Szerintem nem kell aggódnod, erőltetni meg főleg nem szabad.
2014. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Na, akkor megnyugodtam! :) Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 17. 20:45
 5/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kevés.

Vannak sokat evő és keveset evő gyerekek.

Mint ahogy vannak sokat evő és keveset evő felnőttek is.

MIndenkinek más az igénye.

2014. ápr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon keveset eszik.

Én biztos tiszta ideg lennék ha ennyiket enne!

10 hónapos a fiam.

Reggel szopik, majd 2dl tejpép

Délelőtt 1 banán 1 körte kekszel le turmixolva

Ebéd 200mili főzelék

Uzsonna 2 Milli krémtúró, vagy 2 baba joghurt

Vacsi 2 dl főzelék

Szopik lefekvés előtt

Meg még ha látja eszik valamit a nagy, akkor ő is kér, pl. Kukó, keksz

A nagy is így evett, de őt csak állva lehetett etetni, vagy ha lefoglaltak valamivel.

Nem tudom elképzelni higy nem éhes a gyermeked. Nagyon össze lehet szűkül e a gyomra. Mondjuk én ha reggel felkel előbb adnék neki reggelit, majd a tejitalt mint innivaló utánna. Azért nem reggelizik mert eltelíti a sok folyadék.

Este úgyanúgy ez.

2014. ápr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha parázol emiatt, akkor sem fog többet enni! Egyébként annyira nem kevés!

Fiam 22 hónapos napok óta nem eszik, ma pl ebéd pár kanál zöldséges-husis rizozzó és pár kanál túrós tészta, uzsi semmi,ill egy joghurt, vacsi semmi 3 dl táp, slussz. Ha kiidegelem magam, akkor sem fog többet enni. Jön az utsó szemfoga szerintem most emiatt nem eszik. Alapból válogatós, de ebédre normál, majdnem felnőtt adagot eszik álatlában, most egy hete diétán van, ha bestresszelem magam akkor sem lesz jobb! Tudok nála kissebb étvágyút is.

Lányomnál is voltak diétás időszakok, és dokihoz is elvittem, nála kiderült, hogy vashiányos volt, fiamnál azok a tünetek nem merülnek fel.

10 hónaposnak mili krémtúró, nagyon nem való!!! Fiam még soha nem kapott. A 4 évesem 2 havonta kap krémtúrót, de csak nádudvarit, a mili egy szemét.

2014. ápr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Pedig nem éhes. Kinálgatom, de nem eszik többet vagy többször. Próbáltam már, hogy előbb reggeli, aztán tejital, de akkor inkább elvolt egy pohár vízről tízóraiig. Este pedig előbb rendes vacsorát kap, csak utána tejitalt.
2014. ápr. 17. 21:36
 9/18 anonim ***** válasza:
Nagyon kevesnek tunik. Te ugy latod, h van eleg energiaja, eleg aktiv? Rohangal, erdeklodik, felfedez, jatszik, kombinal, dumal? Vagy lustibb mint a tobbi gyerek? Ez a lenyeg!
2014. ápr. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nagyon eleven, tele van energiával, meg sem áll egész nap. Nagyon érdeklődő, huncut kislány. Nem tűnik betegnek. Korábban vashianyos volt, vasat kellett szeretni vele, azóta rendben van. Egyáltalán nem beteges, sőt.

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat!

2014. ápr. 18. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!