Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nagyon eleven egy 3 éves...

Ha nagyon eleven egy 3 éves kisgyerek, akkor megoldás az, hogyha a fenekére vagy a kis kezére csapkodnak, mert "hisztizik"?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 24. 07:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
22%
Nálunk igen. Beszéhetek hiába, csak kiröhög vagy rám sem bagózik. 1-2 fenékreütés és tudja hol a helye. De nem ilyen kis suhintás, hanem normális erősségű. Le lehetpontozni, de az én gyerekem legalább nem nő a fejemre, nem hisztizik állandóan.
2014. ápr. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
61%

Hiszti esetén a kezére csapni teljesen életszerűtlen, azt akkor szokták, ha veszélyes dolgot csinál, pl. nyúlkál a konnektorba vagy ilyesmi. Őrjöngős hiszti esetén meg lehet próbálni, hogy fenekére csapsz, néhány gyereket ez állítólag kizökkent a tombolásból, de az enyémnél nem vált be, csak még jobban behergelte magát.

Az eleven meg a hisztis meg nem egészen ugyanaz.

2014. ápr. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
82%

Az en gyerekem sem no a fejemre, pedig nem csapkodom. Soha nem hisztizik, erdekes modon bevalt nala a "szakirodalom" (pszichologus vagyok). Meg lehet veluk beszelni, van duzzogo sarok, stb. BEVALT.


Sni-n kivul NEM HISZEM EL, hogy van kezelhetetlen gyerek. Oket meg epp azert ertelmetlen bantani, mert kuzdenek valamivel.



Senki ne irja, hogy van gyerek, akivel nem lehet mit kezdeni, mert a legjobb baratnommel eltem at egy hiper kisgyermekkel valo vivodast- eszeben nem volt megutni.



Nem csapkodunk senkit, soha, semmilyen korulmenyek kozott. Van extremitas, amikor az ember agya elszall (gyerek az auto ele fut), de hogy ez modszer legyen - szamomra elfogadhatatlan.


A szulo eszkoztaranak szegenyessege, ha a gyereket csak ezzl tudja kondicionalni.

2014. ápr. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést. Az eleven és a hisztis nekem messze nem ugyan az.

Egy 3 éves gyerek igenis legyen eleven, pörögjön, és néha rosszalkodjon, de ettől még nem hisztis.

2014. ápr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Ezt mondják a szülők, mert eleven, minden érdekli, de nagyon okos,értelmes csak van, hogy nem akar valamit meghallani vagy úgy csinálni,ahogy kérik. Olyankor toporzékol,nem akar menni, vagy a játszóról nem akar eljönni, stb.

Ezt látom gyakran,mert családon belül van. Nekem is volt kicsi gyerekem, de ezt a módszert még álmomban sem alkalmaztam volna. Mindig megtudtam oldani szép szóval, vagy sarokban állással, de nem bántottam. Lehet most más a szokás a nevelésben, de én az ilyet nagyon enyhén szólva, helytelennek tartom!!!!!

2014. ápr. 24. 08:28
 6/30 anonim ***** válasza:
56%
Egészségedre. Akkor te a tökéletes fél százalékhoz tartozol, mert én egyetlen olyan szülőt sem ismerek, aki olykor-olykor ne csapna oda a gyereknek, pedig értelmes, gyerekeit szerető emberekkel vagyok körülvéve. Azon is csodálkozom, hogy ezt "mai" módszernek tartod, pedig az emberiség történelme során még soha nem kímélték, és nem becsülték annyira a gyerekeket, mint most.
2014. ápr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
53%
Elég szomorú, hogy sokan nem nevelik meg a gyereküket. Azért van annyi neveletlen, szemtelen, rossz, halott gyerek. Az utcánkban is nemrég halt meg egy. A szülei a lelkifröccsön, szobafogságon kívül még egy pofont sem adtak neki. Pedig életveszélyes dolgot csinált. A cinkostársát jól everte az apja szíjjal. Ő nem is merte megismételni a mutatványt, nem úgy mint a másik. A nevelő célzatú (tehát nem brutális) verésbe még senki nem halt bele, ellenben annak hiányában igen. Mint az ábra is mutatja. Nemcsak a szülő hibája a rossz gyerek. Lehet eleve csínytalan a természete + még rátesz egy lapáttal a környezet is. Elég csak körbenézni az iskolákban, mi van ott. A gyerek már lassan szájbarúgja a tanárt, amiért egyest mert neki adni, a liberális szülő pedig automatikusan a gyereknek ad igazat. Tük mindegy, hogy mi történt. Nem egy ilyet láttam már. A tanárnak a gyerek visszabeszél, szemtelen, tiszteletlen. De nemcsak a tanárokkal, hanem pl. orvosokkal, saját szülővel is. Épp tegnap láttam, ahogy egy hisztis kisgyerek ütögette és hülyézte az anyukáját. Mondanom sem kell, hogy viszketett a tenyerem. Ezért tart ott a világ, mert ilyen következetetlen, modern szülők elkényeztetett, tiszteletlen gyerekeket nevelnek. Mér ha ezt annak lehet nevezni.
2014. ápr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
60%
A nevelés és az idomítás két különböző dolog. Ahogy a tisztelet és a félelem is, kedves első. A te gyereked nem nő a fejedre, de nem is azért viselkedik rendesen, mert tiszteli a szavad, hanem mert megvered. Az ilyen szülőknek kívánom azt, hogy ha a gyerek lesz idősebb és a szülő öreg, az ágyba vitt levese mellé kapjon két frászt is, hogy tudja, hol a helye, ha panaszkodni mer! Szánalmas szülői magatartás az ütés, és ha csak nem életveszély elkerülése a cél, elítélendő. Aki nem képes megtanulni kommunikálni a gyerekével, ne vállaljon gyereket! Lehet lepontozni! N30
2014. ápr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
82%
Nevelő célzatú verés, szíjjal? Megnevelhetlek? Lécci, hatásos lesz! Esküszöm!
2014. ápr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
20%

Le is pontoztalak.

Nem fél tőlem a gyerekem, hiába szeretnéd belémbeszélni. Nagyon is szeret engem én is őt.

Mivel nem velünk élsz, így nem láthatod, csak anoním okoskodhatsz. Elég szomorú, ha állatként tekintesz a gyerekekre, mert idomításról beszélsz. Képzeld, nem ok nélkül ütöm meg, akkor sem agyonverem. Senki nem halt még bele 1-2 fenékre verésbe. Ahogy már valaki mondta, ennek hiányában viszont már igen. Neveld nyugodtan szájtépéssel a gyereked, de ne csodálkozz, ha egy nap nem lesz veled. Magam is kaptam apámtól, ha rosszfát tettem a tűzre, de eszembe sem jutna megkérdőjelezni a jogosságát. Főleg nem utálni vagy hagyni egyedül meghalni. Hová fejul a világ?! Jogosan kikap a gyerek és még ő van felháborodva.


"Nevelő célzatú verés, szíjjal? Megnevelhetlek? Lécci, hatásos lesz! Esküszöm!"

Nem nekem szólt, de erre én is válaszolhatok. Szerinted mégis milyen egy nevelő, atyai fenyítés? 2-3 nevetséges simogatás? Abból baromira nem fog tanulni. Ez viszont, mint olvashattuk hatásos volt. Különben meg inkább a gyerekedet neveld, ne itt perverzkedj.

Akkor nem lenne ennyi haszontalan kölyök.

2014. ápr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!