Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel büntessem a 8 évesemet?

Mivel büntessem a 8 évesemet?

Figyelt kérdés
Rendszeresen elcsavarog iskolából hazajövet, tönkreteszi a dolgait (az iskolás táskájának kitörte a kerekeit, ma egy vadi új ernyőt tört ketté, eltöri a ceruzáit, ketté tépi a tolltartóját, elpocsékolja az uzsonnáját). Mese már nincs, sarokba szokott állni. Néha van szobafogság, de az egészségére menne ha nem vinném a levegőre. Az uzsonnáiért gondoltam, hogy nem teszek neki enni, de azt is sajnálnám, ha éhezne. De már nem látok kiutat egyszerűen, nem tudom, hogy vegyem rá, hogy gondolkozzon mielőtt hülyeséget csinál. Ti hhogy oldjátok meg?

2014. ápr. 24. 12:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom a Beszélj úgy, hogy érdekelje... c. könyvet. Mielőbb olvasd el, és alkalmazd!

[link]

2014. ápr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
TV vagy számítógép ha használja akkor tiltsd el tőle időnként 1-2 napra.
2014. ápr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%
En mondjuk ha ilyen lenne a gyerekem, vinnem a nevelesi tanacsadoba....
2014. ápr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

TV nincs, számítógép sem. Ez szinte már sosincs...

Kedves utolsó...én is vinném, ha lehetőségem lenne rá. Felénk azonban nincs ilyesmi. Sajnos. Pszichológus már vizsgálta: egészséges, átlagon felüli intelligenciájú. A pszichológus szerint ha okos, akkor a rosszaságot is "okosabban" agyalja ki. De ettől még kell érezze valahogy a tettei következményeit)

2014. ápr. 24. 12:23
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
És ha nem büntetéssel, hanem dícsérettel közelítenél? Ha nem elvennél, amikor ő rosszat tesz, hanem adnál, amikor jót tesz? Amikor egy nap eltelik rombolás nélkül, kapjon jutalmat! A rosszról meg szomorúan emlékezzetek meg. Ennyi. Válts nézőpontot! Beszéljétek meg, hogy most nagyon fog vigyázni pl. a tolltartóra, és ha a hét végéig szép marad, akkor hétvégén elmentek állatkertbe. Megváltozik a hangulat, ha nem haraggal közelítesz, hanem barátsággal! Ne félelemből legyen jó, hanem "érje meg" jónak lenni. Amíg a rosszért bütni jár, a jó meg természetes, nincs motiváció. Hozzá lehet szokni, hogy sosincs semmi jó, csak mindig a piszkálás.
2014. ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Természetesen dicsérem is. Vele inkább az a baj, hogy ha az iskola társai között van- egyszerűen megszűnnek az elvei létezni. (Már ha vannak ilyesmik egy 8 évesnek). Belefolyik a társaságba, megmutatja, hogy ő az, akire figyelni kell, aki nagyobb hülyeséget csinál... Ebből azonban nem tudom kiszedni sehogy...
2014. ápr. 24. 12:31
 7/21 A kérdező kommentje:
Érdekelne azért, hogy milyen jutalmakra gondoltál?
2014. ápr. 24. 12:33
 8/21 anonim ***** válasza:
26%

ha nem csinál rosszat, dicsérje? ez a legrosszabb!

Kb mint a merci, mikor nem bukik meg matekból.

Én igen is, nem csomagolnék neki ennivalót. 2-3x éhesen megy haza, majd megtanulja...

2014. ápr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk k is a jutalmazos rendszer működött - pszichológus es pszichiáter együttes javaslatára. Volt egy kis notesze a gyereknek, ahova a tanárok jeleztek, higy megfelelő volt e a viselkedése adott ido alatt. Tehat pl nem volt agresszív, vagy végig ülte nyugodtan a tanorat, stb. Minden hétre egy dolgot kellett teljesíteni, tehat a kezdeti elvárás nem az volt, hogy angyal legyen, hanem hogy pl ülje végig az órát. Napi harom pozitív jelet kaphatott -negatív nem volt, hiszen a jo viselkedést akartuk erősíteni. Egy járt a délelőtti, egy a délutáni tanorakert es egy a szabadidős tevékenységért. Egy pozitívert dicséret járt, kettőért valami kis apróság - csoki, gyumolcs, akármi- harom ért pedig a kis valami melle kivan hatott meg valamit, pl plusz félóra a játszótéren. Ha minimum 12 pozitív jelet kapott egy heten, az beváltható volt valami nagyobb dologra, pl egy fagyizas, mozi, kozos jatek. A tanároknak nem tetszett az otlet, ok büntetni akartak a rossz viselkedést, de a szakemberek vegul meggyőzték őket. Az elso heten csak par pozitív jel jött ossze, ket honap mulva viszont mar csak elvetve volt olyan, hogy nem kapott.
2014. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én szétnéznék az iskola körül. Sztem vmi arrafelé nem kerek.
2014. ápr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!